Zprávy z babylónské věže

Zprávy z babylónské věže https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259785/bmid_zpravy-z-babylonske-veze-rhL-259785.jpg 5 4 4

Kniha pojednává o naší řeči, jazyku a písmu. Nachází se v ní různé hry, zajímavé experimenty a testy na paměť, zručnost a důvtip.

ujira
29.08.2021 5 z 5

Další skvělá kniha pracující s českým jazykem a s vtipnými ilustracemi.

Alma-Nacida
11.03.2021 5 z 5

Krásná kniha (nejen) pro větší děti, ale pro všechny jazykové hračičky a lidi, kteří mají rádi slovní hříčky. Mám ji od té doby, co vyšla, a stěhovala se se mnou po všech mých obydlích celých těch 36 let. Pobavila a zaujala i moje děti a já doufám, že možná jednou zaujme třeba i moje vnoučata. Kdo ví? Nebo kd v? Nebo o í? :)
A pak to skvělé zjištění, že policista je inteligentnější než kuchařka, aspoň v italské konverzaci! :D

Cink262
01.09.2019 4 z 5

Úžasné hrátky s jazykem. Není to kniha na třídenní četbu, jak jsem tu udělal já, ale je to kniha her a pokusů, které by měly být všechny pečlivě zahrány a vyzkoušeny. Škoda jen, že už na to jsem moc starý(?) Ne, nejsem, ale i tak jsem to zanedbal, ale kdyby mi bylo tak 14, knihu bych si ochraňoval na privilegovaném místě a všem bych jí určitě ukazoval. Teď jsem z ní načerpal velkou dávku lingvistické fantazie a trochu znalostí. :-)

bertrand
14.03.2017

Knížka není moc čtivá, ale ilustrace génia české výtvarné knižní tvorby vše dostatečně vyvažují. Vivat Václav Kabát!