Zpověď

Zpověď https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311099/bmid_zpoved-TiD-311099.jpg 5 149 34

Literárně zpracovaný fonetický záznam vzpomínek a úvah Arnošta Lustiga. Úprava a literární zpracování Eva Hlavsová.

Literatura česká Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Multisonic

Zpověď , 2006

zdenaR
31.07.2019 5 z 5

Co napsat: prostě zpověď úžasného člověka, který otevřeně mluví o velmi vážných věcech.
V jeho vyprávění však nenajdete smutek, depku ani ukřivděnost, naopak. Svým svérázným způsobem vyprávění, přístupem k životu a humorem dokáže předávat pozitivní myšlení a i zamyšlení nad životem a jeho hodnotami.
Velmi doporučuji k přečtení, aby si člověk uvědomil, co v životě má opravdovou cenu :-)))

bruntal
31.01.2018 5 z 5

Četl jsem tuhle knihu dnes cestou do práce v MHD. Při čtení kapitol popisujících pobyt v Osvětimi jsem měl v očích slzy. Knihu jsem na chvíli zavřel a přemýšlel, aby oči oschly. Vzpomněl jsem si mimoděk na třídu prvňáčků z Teplic, kam by chtěl nějaký "vlastenec" házet granát, pak jsem se podíval z okna a uviděl billboard s hrdě se usmívající tváří a nápisem "Stop migrantům. Stop Drahošovi". Oči se mi opět zalily slzami...

Knihomolová
09.11.2017 4 z 5

Narazila jsem na tuto knihu a přemýšlela, jak je možné, že jsem ji ještě nečetla? Lustiga mám přece tak ráda a četla jsem od něj tolik knih, tak jak to, že mi tahle unikla? Nuže po hodince čtení mi došlo, že jsem ji už četla. Asi dávno, ale četla. Že vlastně tu hromadu informací, které o Lustigovi vím, znám právě i z této knihy.

Je to dobrá kniha. Mám ráda Lustigův úsečný styl, jeho schopnost nebýt přehnaně melancholický nebo sentimentální. Ta strohost vytváří v kontextu jeho vyprávění ten správný náboj, který Vás zasáhne takovým způsobem, že musíte knihu položit, vrátit se, přečíst si odstavec či větu znovu, zase knihu položit, vstřebat to a teprve potom můžete pokračovat ve čtení. Žádné řečičky kolem. Jednoduše ,,bum, tady to máte a vyrovnejte se s tím".

Kdo toho o holocaustu moc nečetl, bude se mu vyprávění z první půlky života autora zdát příliš strohé a málo vypovídající. Kdo četl (ať už od Lustiga, Remarqua, a velkého počtu jiných autorů), tomu bude tato útlá knížka jako zpověď bohatě stačit.

kalimero007
21.10.2017 5 z 5

Popsané informace by se měly i nadále dostávat do povědomí. Někteří možná i netuší....Jeho rčení jsou už nesmazatelná.

1alena1
21.09.2017 5 z 5

Arnošt Lustig je Arnošt Lustig, život s hrůznými zážitky na několik životů a přesto žil s úsměvem ve tváři, pěkné povídání. Děkujeme.

---Veronika---
22.08.2016 5 z 5

Pan Lustig má velmi specifický styl vyprávění, který mi byl od začátku knihy sympatický. I když toho prožil za celý svůj život mnoho, nechyběl mu humor. Doufám, že toto není poslední kniha od tohoto autora.

„Čtete, abyste byli silnější, abyste věděli, ne aby vás přemohla lítost nebo smutek. Je to jako cesta do vzdálené krajiny. Je dobře ji prodělat, začít a dokončit a poučit se. Šťastnou a užitečnou cestu."

hanča34
20.11.2014 5 z 5

Stručné a velmi výstižné. Člověk,který toho prožil tak na tři životy.

Niky25
18.11.2014 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala, jak už příběhem, tak i stylem vyprávění. Sice se mi zdá, že autor různě přeskakuje ve vyprávění, ale dá se na to zvyknout.
Tuhle knihu by si měl přečíst každý z nás, aby si vážil dnešní doby.

Evus
14.11.2014 5 z 5

Autobiografie jednoho z mých nejoblíbenějších autorů je napsána jeho typickým styl. Krátké úsečné věty, žádné přikrašlování skutečnosti. Je milé číst páně Lustigovy vzpomínky podané jím osobně a přitom v nich poznávat jednotlivé drobné úlomky z jeho knih.

Ladydwarf
10.11.2014 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale čekala jsem delší popis věcí, co autor prožil.

Zdenik
20.06.2014 3 z 5

Skvělá kniha s neuvěřitelným příběhem, ale nemohu si pomoci a již po několikáté přečtené knize Lustiga jsem stále nepřišla na jeho styl psaní :(

Martias
16.11.2013 5 z 5

Pana Arnošta Lustiga miluju jako člověka, úžasného vypravěče se svérazným smyslem pro humor, láskou k ženám, pokorou, životní moudrostí i jako spisovatele... Bohužel už mu mohu složit poklonu pouze takto virtuálně tam někam nahoru...

Tato knížka formou přepsaného vyprávění a rozhovorů z rohlasu popisuje ve stručnosti pohnutý život tohoto muže, který ale zůstal nezlomen a dokázal ještě předat mnoho dalším generacím ve svých knihách a besedách, aby se hrůzná válečná minulost neopakovala...

takjinak
27.05.2013 5 z 5

Jedna z nejniternějších výpovědí...

dqenisa
26.01.2013 5 z 5

Tahle knížka má v sobě velký kus pravdy, svědectví o minulosti. Je obdivuhodné jak to pan Lustig vypráví. Lidé by neměli zapomínat, každý by si to měl přečíst Při čtení téhle knihy na vás doléhá ta bolest, hrůza, ale i radost a pochpení. Když to čtete barvitě prožíváte osud dané osoby, v hlavě vám plujou ty obrazy, které by jste nikdy v životě nechtěli vidět. A přesto jsou na svetě lidi, kteří s tím prošli. Ano, přečtete si to a nezapomínejte.

Arnošt Lustig
česká, 1926 - 2011