V mysli vraha

V mysli vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418506/bmid_v-mysli-vraha-1cy-418506.jpg 5 451 136

Zoe Bentleyová série

Chicago. Tři ženy byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované v pózách, jako by byly živé. K případu je přizvána horlivá a sebevědomá forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský speciální agent FBI Tatum Gray. Zoe se musí pokusit pochopit vrahovu motivaci, aby ho policie dokázala najít dřív, než zemřou další ženy. Během vyšetřování sama dostává podezřelé anonymní zásilky. Nikomu o nich neřekne, jejich obsah ale odkazuje k příšerným zločinům z minulosti. Z lovce se stává kořist a z minulosti děsivá přítomnost...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

A Killer's Mind , 2018

Aires
10.11.2019 4 z 5

Milujeme se, dokud nás smrt nerozdělí. Jenže co když věříte, že pravá láska překoná i tuhle překážku? Kam až vás může dohnat touha vyplnit prázdnotu?

V této knize řádí vrah se zvrácenou myslí. Nedělá chyby. Neexistují stopy, jen oběti. Jediná možnost, jak ho odhalit, je myslet jako on. S tím se musí poprat forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a agent Tatum Grey. Mají totiž zdatného protivníka. Vraha, s kterým by si určitě i děsivý Hannibal Lecter rád přátelsky potykal. Navíc tu jiskří dvojité napětí. Jednak z mrazivého příběhu, ale i mezi hlavní dvojicí. Občas tím probleskne i trocha humoru, kterou lehce obstará Tatumův dědeček, co ujíždí na marihuaně, a psychopatická kočka. Takže zhluboka se nadechněte a ponořte se do napínavého čtení. Pokud máte rádi thrillery, určitě budete vrnět blahem.

Zrzavá_Tereza
06.11.2019 3 z 5

Krátké čtivé kapitoly, námět skvělý, až trošku děsivý - nabalzamované uškrcené ženy, a k tomu dětství hlavní hrdinky provázené vraždami. Ale to zpracování tak nějak maličko pokulhává a závěr byl takový trošku odbytý, jako by to autor chtěl mít co nejdřív za sebou.

Dela111
04.11.2019 5 z 5

Toto je nadějný začátek nové série. Příběh má propracovaný a chytlavý děj, povedené jsou i hlavní postavy - forenzní psycholožka Zoe a zvláštní agent FBI Tatum, kteří si zpočátku jdou málem po krku a později je z nich sympatická dvojka, která se skvěle doplňuje.
Pachatel je tady zvrácený jedinec s nekrofilními sklony, k jehož dopadení je třeba mít obrazotvornost, dokázat se vžít do jeho mysli, co cítí, co vidí, zjistit čeho chce dosáhnout...
Mám ráda když v thrilleru nechybí špetka humoru a ta je tu v podobě Tatumova dědečka Marvina, svérázného staříka.
Za mě spokojenost a těším se na další díl.

bookcase
01.11.2019 5 z 5

Paráda! Sympatická hlavní hrdinka, stejně tak sympatický agent, z jehož chování čišelo gentlemantství, divný vrah s naprosto zvrácenou myslí, k tomu humor... prostě dobře napsané krimi, které nenudí.

a.k
01.11.2019 5 z 5

Výborná, svižná detektivka, ve které se prolíná vyšetřování s aktivitami samotného psychopata. K tomu plnohodnotná detektivní linka případu ze Zoeina dětství. Situace okolo Tatumova dědy a kocoura jsou vtipné a originální. V momentech strávených s vrahem se až svírá hrdlo.
Mám novou oblíbenou sérii. Tohle mě moc bavilo. Už teď se těším na další díl.

SarahBishop
25.10.2019 5 z 5

Po dlouhé době detektivka ( a že jich nečtu málo), která si mě získala. Četla jsem 1. i 2. díl v originále, takže za mě stoprocentně ano! Jelikož jsem zarytá fanynka Myšlenek zločince i Profilu Zločinu tak si mě Zoe i Tatum získali. Marvin nemá chybu co si budem.

Lethania
21.10.2019 4 z 5

Velmi povedená detektivka, kterou jsem si prostě musela pořídit do své knihovny ačkoli jsem si zpočátku myslela, že to bude jen další mlhavý příběh bez pořádné akce a napětí. Naštěstí jsem se spletla. Hlavní vyšetřovatelé mi hned přirostli k srdci a o sadistického sériového vraha nebylo nouze. Kniha se dobře četla, měla jsem ji přečtenou za odpoledne. Doporučuji.

Bobina74
20.10.2019 5 z 5

Tak fajn, našla jsem si novou detektivní sérii, od které asi budu muset mít všechny její díly ;-). První díl s názvem V MYSLI VRAHA bylo skvostné čtení a její dva hlavní vyšetřovatele jsem si oblíbila na první dobrou. Doporučuji!!! Více v recenzi od Kniha za knihou ;-).

Knižní střípky
17.10.2019 5 z 5

V této napínavé detektivce se setkáváme se sympatickou dvojicí vyšetřovatelů -forenzní psycholožkou Zoe a federálním agentem Tatumem. Ti dva se setkají při pátrání po sériovém vrahovi, který má zálibu v balzamování svých obětí. V knize se střídají kapitoly z pohledu vraha, z pohledu vyšetřovatelů a ještě zde máme náhled do Zoeina dětství, kdy se stalo něco traumatického. Tatum a Zoe se skvěle doplňují. Kniha je velmi čtivá a při čtení vrahových kapitol Vám jde mráz po zádech. Jsem velmi spokojená, těším se na další díl.

Costanzo
11.10.2019 5 z 5

Příběh se odehrává v rozmezí tří týdnů a je vyprávěn jak z pohledu Zoe, tak z pohledu vraha. První stránky vás okamžitě vtáhnou do děje. Začínají hned zběsilým tempem, takže už v těchto okamžicích tak nějak cítíte, že autor nám nachystal pořádnou dávku napětí a dramatu. V mysli vraha je syrová, ale velmi čtivá kniha. Co však tuto knihu dělá skvostem je děsivá atmosféra, kterou autor vylíčil s velkou dávkou přesvědčivosti. Hltám stránku za stránkou, a i když je příběh svým způsobem zvrácený, nemůžu si pomoct. Postavy byly výborně vykresleny, příběh byl uvěřitelný, chytlavý a celou dobu mě držel v pohotovosti. Zápletka stojí na pevných propracovaných základech. Temný thriller se závratným tempem s velmi výrazným záporákem, který musíte dočíst za každou cenu. Oceňuji krátké výstižné kapitoly a fakt, že i když má kniha 344 stránek, nenašla jsem žádná hluchá místa. Autor si mě navíc podmanil energickým vyprávěním a já netrpělivě očekávám druhý díl. Skvělé.

jahlina
09.10.2019 5 z 5

Moc se mi líbila tato detektivka s forenzní psycholožkou Zoe Bentleyovou v hlavní roli. Bylo to napínavé, originální, mělo to i vtipnou notu. Zoe si mě získala téměř okamžitě a i její kolega Tatum Gray byl se mi líbil. Dohromady tvořili dobrý tým.

Refadora
09.10.2019 3 z 5

Sympatický autor, sympatické postavy a velmi zajímavý námět. Bohužel čtu opravdu hodně detektivek, tak jsem vraha odhalila ještě předtím, než se v knize doopravdy objevil. Jinak stylem psaní mi autor trochu připomněl Eda Mc Baina, knížka je chvílemi odlehčená humorem.

kneslova
06.10.2019 4 z 5

Opravdu dobrá detektivka, jedna z těch lepších, tak za 4,5 hvězdiček

eva3992
04.10.2019 4 z 5

Detektivní thriller z Chicaga, kde je nebezpečný vrah. Ten své oběti zabije, nabalzamuje a pak je "vystaví" na veřejném místě tak, že vypadají jako živé.
Jako posila je přivolána forenzní psycholožka Zoe, která má za úkol pochopit vrahovu motivaci a tím pomoci policii vraha co nejdříve dopadnout.
Zároveň se dozvídáme o záhadné Zoině minulosti.
Opravdu napínavý příběh, který se velice dobře čte. Knihou krásně proplouváte a zároveň jste celou dobu napnuti, jak tohle celé dopadne.
Určitě doporučuji si přečíst. Jednu hvězdičku strhávám za to, že jsem vraha odhalila dříve, než bych chtěla.
Tato kniha je první ze série o Zoe Bentleyové a určitě si přečtu i další díly.

encyklopedie
01.10.2019 5 z 5

...do tohodle jsem chtěl nakouknout /měl jsem rozečtenou jinou knihu/, ale už po pár stránkách jsem věděl, že rozečtené půjde na stranu, dokud tohle nedočtu. .... kdyby den nerozdělila hodina duchů, tak jsem to zvládl v jeden den .... prostě paráda
...... a zdaleka není pohádky konec
mých oblíbených 321%
...a každý pětihvězdičkář má u mne paleček

Danago
01.10.2019 5 z 5

Po delší době naprosto skvělá detektivka. Má originální nápad, hlavní hrdinka Zoe je velice sympatická , chytrá a moc jsem jí fandila od úplného začátku. Agent Tatum si mé sympatie taky získal okamžitě. Dohromady se skvěle doplňují. Vraha jsem neodhalila, ale jeho myšlení mě taky hodně bavilo. Moc se těším na další díly této série a moc doufám, že autor udrží nastavenou laťku, která je nyní hodně vysoko.

thrillery FBI krimi forenzní psychologie Chicago

Mike Omer
britská, 1979
2019  92%V mysli vraha
2021  92%V temnotě

Kniha V mysli vraha je v