V mysli vraha

V mysli vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418506/bmid_v-mysli-vraha-1cy-418506.jpg 5 452 137

Zoe Bentleyová série

Chicago. Tři ženy byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované v pózách, jako by byly živé. K případu je přizvána horlivá a sebevědomá forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský speciální agent FBI Tatum Gray. Zoe se musí pokusit pochopit vrahovu motivaci, aby ho policie dokázala najít dřív, než zemřou další ženy. Během vyšetřování sama dostává podezřelé anonymní zásilky. Nikomu o nich neřekne, jejich obsah ale odkazuje k příšerným zločinům z minulosti. Z lovce se stává kořist a z minulosti děsivá přítomnost...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

A Killer's Mind , 2018

Denisa232623
05.05.2020 4 z 5

Musím říct, že né od začátku mě kniha bavila. Docela jsem se do čtení nutila. Zhruba v první třetině se to zlomilo. Zajímavý příběh ve kterém až do poslední chvíle netušíte kdo je vrahem. Jediné co mi tam trochu chybělo bylo více řádků o tom co se stalo se Zoinými rodičemi. A konečně nějaký zajímavý závěr po dlouhé době, už čekám na pokračování, protože mě zajímá co je Rod Glover ve skutečnosti zač.

Tazi78
25.04.2020 5 z 5

Skvělé.... přečtené jedním dechem!

zeja
15.04.2020 5 z 5

Tato kniha mi v mysli zůstane dlouho, protože byla místy děsivá. Ze začátku nic moc, ale pak se to rozjelo. :-)

Devil-Ivet
01.04.2020 5 z 5

V mysli vraha je napínavý, čtivý a poutavý příběh. Zoe je odvážná, inteligentní a opravdu mi přirostla k srdci. Škoda, že tu autor více nenapsal o jejím dětství a nezmínil se, co se stalo s jejími rodiči. Vrah byl zvrácený a bylo zajímavé se ponořit do jeho myšlenek. Skvěle pojaté. Závěr knihy mě nenechal chladnou a nedovolil ji odložit. Těším se na pokračování, neboť takto otevřený konec je nehoráznost!

JustWomen
07.03.2020 4 z 5

Zoe v pohodě, Tatum mi přišel poněkud suchopárný a bez fantazie, celkem dobré čtení, originální motiv a způsob vraždění sériového vraha, ale trochu se to vleklo a chyběl tomu nějaký hlubší vztah. Prostě mě to nepohltilo, ale nebylo to špatné.

Nestorkea
06.03.2020 4 z 5

Dvojice vyšetřovatelů na mě ze začátku působila dojmem Pata a Mata, ale nakonec byla kniha příjemným překvapením.

perpe2a
03.03.2020 4 z 5

Silný a místy až nechutný psychothriller. Jen pro silné nátury.

berila
02.03.2020 5 z 5

Tak tohle byl opravdu vynikající thriller. Napínavé od začátku do konce, žádná hluchá místa, prostě paráda. Všem doporučuji.

kneprulka
29.02.2020

Tak tahle knížka je trefa do černého!
Pecka! Doporučuji všem čtenářům co mají rádi forenzní psychology a agenty FBI!
Chci od autora další knížku!

Gibis
19.02.2020 5 z 5

Skvělé čtení tenhle thriller, moc mě to bavilo. Je to čtivé, chytí to hned od prvních stránek, žádná zbytečná omáčka a šlo se jen těžko odtrhnout. Vrah má docela originální úchylku a po odhalení , proč to tak je, mi ho přišlo skoro líto. Forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a agent FBI Tatum Gray jsou povedená dvojka, s kterou se i pobavíte, obzvlášť Tatumův děda Marvin je super týpek :)
A vzhledem k tomu, jak kniha skončila, budu netrpělivě vyhlížet další díl, snad nás autor nenechá dlouho čekat :)

Jiparis
09.02.2020 5 z 5

Parádní čtení. Znovu mě udivuje a děsí, jak mohou pokřivené rodinné vztahy z člověka udělat netvora. Kdo je pak vlastně vinen? Těším se na další.

Efesus
29.01.2020 5 z 5

Knížku jsem si krásně užil. Je čtivá svižná, neztrácí tempo. Líbí se mi použitá retrospektiva, díky tomu cítím lepší zosobnění z hlavní postavou. Hlavní postavy jsou sympatické a člověk si je rychle oblíbí. To že jsou úplně odlišné dává knížce šmrnc.
I když je knížka temná a jedná se o téma vražd, najdou se v ní i pasáže, které dokážou pobavit a jde vidět, že hlavní postavy nejsou jen stroje.
Záporný hrdina, je taky dobře popsán a vykreslen.
Moc se těším na pokračování, protože příběh se může dál krásně vyvíjet. Za mě určitě doporučuji.

JitkaHambi
14.01.2020 5 z 5

Super, super, super!Ani chvíli jsem se u knihy nenudila, pořád se něco dělo.Zoe i Tatum byli perfektní.A ten konec?Teda.... doufám, že brzy vyjde další kniha!:-)

Musae
11.01.2020 5 z 5

Po delší době “nová” kniha, kterou jsem si užila. Vyšetřovací duo - ne-přiliš sociálně zdatná psycholožka a problémový agent - spolu překvapivě ladí. A vrah není žádně nudné “béčko” bez fantazie. Příběh se nezadrhává všechno běží, závěr má spád. Teď už jen počkat na další díl.

Ajuszka
27.12.2019 5 z 5

Po téhle knize jsem sáhla na doporučení jedné mé knihomolské kamarádky a musím říct, že to, byla Teda trefa do černého.
Zoe a Tantum jsou bezva dvojka, nechybí i pár úsměvných situací a případ, Který řeší je hodně zajímavý.
Určitě si autora dávám do oblíbených a budu bedlivě sledovat jeho další knihy.

Nisus
11.12.2019 3 z 5

Popravde, kniha ma nenadchla, nevedela som sa začítať. Možno v budúcnosti sa k nej vrátim. Každopádne hlavná myšlienka a zápletka je vynikajúca. Som avšak zhovievavá, keďže sa jedná o autorovu prvotinu. Je perspektíva, že sa rozpíše a že čitateľa nenechá dlho čakať a pohodí mu kostičku, ktorá núti čítať ďalej, už na prvých stránkach. Zo solidarity hodnotím priemerne, knižka si určite nájde svojich nadšencov.

Bee240
30.11.2019 5 z 5

Včera jsem dočetla tento detektivní thriller takže recenzi píšu za čerstva ještě plná emocí. Kde bych měla začít kniha je čtivá a chytla mě od první strany...máme tu jeden pohled do minulosti a jeden v současnosti. Hlavní představitelka psycholožka Zoe mi byla velmi sympatická. Bavila mě její povaha a to jaký má na případ pohled a že je tak trochu jiná než ostatní. Její nový "kolega" Tatum je povahově úplně jinde než ona a to platí i ohledně jejich názorů a pohledu na svět...ale padnou k sobě a nakonec se spolu naučí vycházet "svým způsobem". Co se týče samotných vražd setkáváme se zde s velkým "klišé" a to vražděním prostitutek, ale má to velké ale a to motiv a vše s tím spojené. Největší "překvapením" pro mě bylo to co vraha pohánělo aby vraždil a důvod proč je takový jaký je.....takovou zkušenost by nechtěl nikdo.
Kniha byla skvělá a čtení jsem si užila a kdo ji nečetl rozhodně doporučuji.

Fixa08
26.11.2019 5 z 5

Zdaleka nejlepší thriller který jsem letos četla! Hlavní hrdinové jsou skvělý a příběh fantastický. Moc se těším na druhý díl, doufám že u nás vyjde. Ptám se na jednu věc, proč tato kniha nemá označení bestseller? Určitě by si ho zasloužila než některé jiné knihy!

čef
25.11.2019 5 z 5

Tato kniha by podle mne mohla z fleku posloužit za vzor pro mnoho spisovatelů, jak má vypadat moderní kriminální thriller. Bez zbytečných nic neříkajících a nerozšiřujících řečí je zde předvedeno pátrání, které samozřejmě probíhá s mnoha chybami a v prostředí nijak soustředění detektivům nepomáhajícímu. Když už se jí nebo pije, tak jenom na jeden odstavec a ne na celé stránky jako u jiných autorů, kteří se zoufale snaží text nafouknout tak, aby vyšel na předplacený počet stránek. Hezké vyprávění - takové, jaké si vždy rádi přečteme.

jana3099
19.11.2019 5 z 5

Přečteno ;-) Hodně dobrý a velmi dobře čtivý thriller.......jsem zvědavá a rozhodně si chci koupit a přečíst další díly téhle skvělé série :-)

thrillery FBI krimi forenzní psychologie Chicago

Mike Omer