V mysli vraha

V mysli vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418506/bmid_v-mysli-vraha-1cy-418506.jpg 5 451 136

Zoe Bentleyová série

Chicago. Tři ženy byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované v pózách, jako by byly živé. K případu je přizvána horlivá a sebevědomá forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský speciální agent FBI Tatum Gray. Zoe se musí pokusit pochopit vrahovu motivaci, aby ho policie dokázala najít dřív, než zemřou další ženy. Během vyšetřování sama dostává podezřelé anonymní zásilky. Nikomu o nich neřekne, jejich obsah ale odkazuje k příšerným zločinům z minulosti. Z lovce se stává kořist a z minulosti děsivá přítomnost...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

A Killer's Mind , 2018

jeny-v
02.09.2021 5 z 5

Po knize jsem sáhla na základě vysokého hodnocení čtenářů a popravdě nemohla se od ní odtrhnout. Toto kvalitně sepsané krimi řadím mezi thrillery svého žánru. Forenzní psycholožka Bentleyová, kterou straší její noční můra z dospívání, ale i zásilky s šedými kravatami a agent FBI Gray byli ředitelkou ÚACH Mancusovou převeleni k poručíku chicagské policie Martinezovi na pomoc s vyšetřováním vražd tří dívek. Ty byly nalezeny na různých místech, polohách, uškrcené a nabalzamované. Velmi působivé bylo objasnění konzervování od majitele pohřebního ústavu a hlavního balzamovače Vernona Abramsona. Zoe postupem vytvoří profil Škrtícího funebráka: muž, inteligentní, učenlivý, s technickými dovednostmi a sebekázní: „Dobře si uvědomovala, že se na ni minulost výrazně podepsala, chtěla ale věřit, že už je to pryč.“ P.S. U profilu Mika Omera stojí, že má smysl pro humor a využívá ho i ve svých knihách - skvělá postava 87-letého dědy Marvina, vdovce, který pořádá mejdany, dost pije a kouří trávu i šeredného ryšavého kocoura Zrzka, který je sociopat.

nina3905
25.08.2021 5 z 5

Kniha sa zaraďuje medzi detektívne thrillery, ktorého hlavnou hrdinkou je psychologička Zoe. Jej pracovnou náplňou je vytváranie zločineckých profilov. Spolupracuje s agentom FBI Tatumom, s ktorým tvoria vyvážený vyšetrovací tím. Príbeh poskytuje aj vtipné situácie, ktorých aktérom je Marvin, starý otec agenta Tatuma. Kniha si podľa mňa ľahko nájde svojich nadšencov a autor Mike Omer čitateľov. Jediným negatívom bolo, že príbeh skončil "otvorený" a ja ako čitateľka musím čakať na pokračovanie série.

TerezaaBaarova
25.08.2021 5 z 5

Originální a opravdu napínavé počteníčko!

Mám ráda vyšetřovatele ženského pohlaví, psychopaty, kteří jsou zvrácení, napětí s akcí, sarkasmus, vtipné scény, co příběh okoření a vyhrocený závěr, při kterém se tají dech!
Zoe a Tatum vše splnili do posledního a za to dávám plný počet bodů.

Závěrečné vábení k další knize, dalšímu dílu u mě hraničí s posedlostí už nikdy nejít spát a jen číst.

Calibra
18.08.2021 4 z 5

16/21 Fajn knížka, flashbacky úplně zboznuju. A je jasný, ze pokračování musí být.

Hvězdinka
04.08.2021 3 z 5

Za mě neurazilo, nenadchlo. Zpackané dětství, trvalo mi se začíst, závěr připravený pro další díl. Takových thrillerů je.....

Evule *
04.08.2021 5 z 5

Tak tohle ano, kniha mě moc bavila. Napínavá na každé stránce, těším se na další díl a autora přávám k oblíbeným..

Duchoslp
01.08.2021 5 z 5

Dvojka Zoe a Tatum se k sobě opravdu hodí. Dohromady mají ten správný náboj, výborně se doplňují a mají potenciál rozlousknout každý případ. Knížku jsem přečetla jedním dechem a hned jdu na další

Martiiiik
22.07.2021 5 z 5

Nový autor, kterého jsem si zamilovala hned od první knihy :-) Hlavní hrdinka Zoe je velmi sympatická a člověk docela chápe její chování a pohnutky :-) Dokáže se vžít do myslí vrahů.. I když tento sériový vrah je poměrně zvláštní.. :-D Ale víc si přečtěte ;-) A já jdu hned na další díl :-)

RADOST
19.07.2021 5 z 5

Skvělá série! Po přečtení dvou dílů jsem nadšená myšlením Zoe , Tatumovým usměrňováním, ztřeštěnosti Marvina. Ale hlavně mě baví to uvažování nad profilem a možnými kroky pachatele. Nad tím, proč a jak činí to, co činí. V tomto díle jsou vražedné důvody, cíl i způsob, jak ho dosáhnout, opravdu nezvyklé.

kofola33
11.06.2021 5 z 5

Tak tohle se dost povedlo, myslim, ze mam dalsiho oblibeneho autora.
Pribeh forenzni psycholozky Zoe, ktera se dovede vcitit do mysli zlocince nebo obeti a je opravdu sva, cimz si obcas zadelava na problemy s druhyna, a federalniho agenta Tatuma, ktery je sympaticky chlapik preveleny na nove misto, ma doma silenou zrzavou kocku a nemene sileneho dedecka Marvina, coz slibuje par komickych situaci.
Spolecne vysetruji serii vrazd balzamovanych zen a dozvidame se take o Zoeine minulosti.
Moc me to bavilo, melo to spad a hlavne to ma i dalsi dil, takze jdu na nej!

Nixa
31.05.2021 5 z 5

Tohle bylo skvělý! Od prvních stránek se mi to líbilo. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout a ani jsem nechtěla, aby skončila. Na další díl se vrhnu určitě brzy!
Agent Tatum má smysl pro humor a v knize nechybí ani pár vtipných momentů :-) Také kapitoly z pohledu vraha byly super a to samé i kapitoly věnované Zoeině dětství a události, která ovlivňuje její život a práci.
Je to čtivé, napínavé, překvapivé a dvojici Zoe a Tatum si člověk prostě musí oblíbit.

Olous1
29.05.2021 5 z 5

Forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský agent FBI Tatum Gray,to je nová dvojice ve vyšetřování, která je mi moc sympatická.Perfektní počteníčko,já jsem se vůbec nenudila. Vřele doporučuji..za mě 95%.

MishkaPlacha
26.05.2021 5 z 5

Originální a zajímavá kniha, hned si objednávám další díl!

Mikuše-Ivet
23.05.2021 4 z 5

Určitě zajímavý psychologický detektivní příběh

bedkniha
04.05.2021 5 z 5

Další super série a spisovatel, který byl okamžitě zařazen do Oblíbených...a jdu na další jeho knihu.

alexis818
15.04.2021 5 z 5

Pro mě nová série a moc se mi to líbilo. Krásné, čtivé napsáno, sympatičtí hrdinové a prostě se těším na další díl.

Prateri
04.04.2021 5 z 5

Forenzní psycholožka a agent FBI utvoří spolu sympatickou dvojku za odhalením vraha. Dostat se do mysli vraha a předvídat jeho další kroky chce zkušenost agenta a hlavně veliký talent psycholožky Zoe. Ta holka se s tím talentem snad narodila. Taky se mi to moc číst nechtělo, nějak mě nezajímá, proč je magor magorem, ale pěkně napsaný příběh a Zoe s agentem Tatumem pěkně zabodovali v mé mysli. Holt jsou na to vycvičení :).

Kaduri
22.03.2021 5 z 5

Nooo, zo začiatku sa mi knižka zdala taká plochá, pomerne jednoduchý štýl písania, na môj vkus až moc. Postupne ma knižka vtiahla do deja a už nepustila. Záver skvelo vygradovaný, so zatajeným dychom som obracala stránky, ako to celé dopadne. Takže nakoniec veľká spokojnosť a už sa teším na druhý diel:)

SimonaP
11.03.2021 4 z 5

Čtivá, napínavá kniha, bavila mě moc.

INCOGNITOREADER
05.03.2021 4 z 5

Napsat originální detektivku / thriller je docela oříšek. Zde máme dvě hlavní postavy Zoe - psycholožku, která jako poradkyně pracuje pro FBI a Tatuma, který je agent. Oba jsou přiděleni k případu sériového vraha, který své oběti po vraždě balzamuje.
Tohle počínání vraha je docela originální a přidejme k tomu i fakt, že v knize máme kapitoly z pohledu vraha, ale ne tak jak bývá obvyklé. Nesledujeme jen co dělá, ale jsou zde i pohledy na to jak přemýšlí a proč dělá to co dělá a jak si to vysvětluje.
Máme tady i linku z minulosti kdy sledujeme dospívající Zoe, která mě z počátku nedávala úplně smysl, ale nakonec byla opravdu zajímavá a dala celé postavě další rozměr.
Jediná moje výtka míří k malému množství postav a tak není problém vraha odhadnout.
Knihu jsem přečetl v ten nejlepší čas za pět dní vychází pokračování a já se do něj moc rád pustím.

thrillery FBI krimi forenzní psychologie Chicago

Mike Omer
britská, 1979
2019  92%V mysli vraha
2021  92%V temnotě

Kniha V mysli vraha je v