V mysli vraha

V mysli vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418506/bmid_v-mysli-vraha-1cy-418506.jpg 5 451 136

Zoe Bentleyová série

Chicago. Tři ženy byly nalezeny uškrcené, nabalzamované a naaranžované v pózách, jako by byly živé. K případu je přizvána horlivá a sebevědomá forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a podivínský speciální agent FBI Tatum Gray. Zoe se musí pokusit pochopit vrahovu motivaci, aby ho policie dokázala najít dřív, než zemřou další ženy. Během vyšetřování sama dostává podezřelé anonymní zásilky. Nikomu o nich neřekne, jejich obsah ale odkazuje k příšerným zločinům z minulosti. Z lovce se stává kořist a z minulosti děsivá přítomnost...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

A Killer's Mind , 2018

March
29.01.2023 5 z 5

Jedním slovem SKVĚLÉ. Kniha měla všechno, sympatickou dvojici, napětí, úžasné zápletky, nějakou tu minulost, autor nám to skvěle servíroval, všechno bylo uvěřitelné, vysvětlení a i závěr, no naprosto všechno strhující.

Dumicek
27.01.2023 5 z 5

Tak za mě naprostá paráda! Tohle bylo tak zvrácené,ale přitom dokonalé...jako dlouho jsem necetla něco tak dobrého,že mě to tak pohltilo.. Zoe a Tatum jsou opravdu fajn a hoděj se k sobě. To přemýšlení,nápady..dva případy v jednom. a konenec naprosto skvěle dokončen a já se musím vrhnout hned na další díl. Jen doufám,že někdo práva odkoupí a bude se u nás v sérii pokračovat.

Ewiczka_areebah
19.01.2023 5 z 5

Tak tohle byl masakr. Velice dobře napsané, vše skvěle navazuje a postupně se vysvětluje. Náhled do vrahova myšlení... běhal mi po zádech mráz z představy někoho takhle zvráceného, s nekrofilními sklony v blízkém okolí...

Mimochodem hlavní a i vedlejší postavy jsou uvěřitelné, v knize je kromě spousty napínavého děje i dost vtipných momentů pro odlehčení. Za mě opravdu povedené.

TessieB
03.01.2023 4 z 5

Skvělá detektivka, do poslední chvíle nevíte, kdo za tím vším stojí. Bavila mě moc, seděl mi styl psaní a nebyl problém se orientovat v postavách nebo časových rovinách. Těším se na pokračování, příběh má solidně našlápnuto.

Dajine
29.12.2022 5 z 5

Ano, tohle mě bavilo.

hanzmb
30.10.2022 5 z 5

Velmi solidní detektivka. Perfektně sestavená dvojice vyšetřovatelů. Čtenář je průběžně seznamován s uvažováním psycholožky Zoe, takže si může opravdu užívat její duševní pochody a nápady. Díky tomu je i finále logicky postavené, bez žádných zázračných náhod. Paralelní Zoiny vzpomínky na minulost to pak bezvadně podmalovávají a doplňují. Nemluvě o perfektní závěrečné pozvánce na další díl.

allblacks
03.10.2022 5 z 5

Kniha se nedá odložit. Skvělá. Doporučuji.

moudivlacek
26.08.2022 5 z 5

Skvělý thriller! Forenzní psycholožka Zoe, která se zabývá mj. i profily sériových vrahů, a "odklizený" agent FBI Tatum se střetnou na společném případu v Chicagu. I když zpočátku o nějaké jejich vzájemné spolupráci a spolupráci s místní policií se nedá mluvit, všichni brzy pochopí, jak moc dobře Zoe své práci rozumí. Jenže Zoe tají něco ze své minulosti, a to se jí nevyplatí. Tatum je dobrý agent, jenže občas je moc hrrr. A i když si někdo myslí, že lepší bude držet tuto dvojku od případu dál, oni se nevzdávají. A vrah to ví.... Zoe má ještě jeden problém.... zajímá se o ni ještě někdo nevítaný, starý známý....
Kniha má spád, dědeček Tatuma je pěkné číslo, Zoe má "křehkou" mladší sestru. Osobní životy hlavních hrdinů dokreslují jen hlavní příběh. Hlavní dvojice se skvěle doplňuje ve všech směrech, a já doufám, že i příští díl bude tak čtivý jako tento.

Roubas
22.08.2022 5 z 5

Thrillerová jízda pro všechny fanoušky nahánění psychopatických jedinců, co jim jedna vražda nestačí. Má to všechno, co to má mít (nesourodou a sympatickou dvojici, parádní modus operandi i pozadí vraha, krátké kapitoly, tempo bez zbytečných popisů), jak už tu bylo řečeno všemi ostatními. Co je tady jako bonus navíc, je schopnost autora vložit do knihy nenuceně i humor.

Niu
21.08.2022 5 z 5

(SPOILER) V mysli vraha je jedna z těch lepších detektivek, co jsem kdy četla. Až na nepatrné drobnosti v charakteru hlavní postavy Zoe, nemám nějaké negativní komentáře. Práce, kterou Zoe dělá, mne fascinuje. To, jak přemýšlí, jak skládá jednu informaci za druhou a jak bylo v knize trefně psáno - hledá seno v kupce sena. Původně jsem si myslela, že půjde o knižní předlohu k filmu stejného názvu s Hopkinsem, ale ne. Líbily se mi návraty v čase o Zoeině dětství. Bylo to nervy drásající, napínavé, úplně jsem cítila ten zmar. Možná jen bych trochu posunula věk Zoe v té době - úplně si nedovedu představit možnost v té době a v jejím věku, dostat se k literatuře o sériových vrazích (ale nemožné to asi není). Pachatele vražd určitě trefíte hned, jakmile se vám dostane do čtecího pole. Velmi komické byly dialogy Tatuma a Marvina :o) Levné knihy se hodně lepší ve své nabídce a jsem za to ráda.

stanislava7096
14.07.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Dobře se mi četla, měla spád. Žádná zbytečná omáčka kolem. Zápletka byla nejen skvěle vymyšlená, ale hlavně domýšlená. Těším se na další díl.

Pavlína2019
10.07.2022 5 z 5

No, vynikající kniha!
Až jsem to nečekala. Obálka nic moc, ale fakt bezva.
Přečteno na jeden zátah, protože se čte sama, má spád, napětí, dokonce humor, výborný děj - jsem moc spokojená, zbytečné dál popisovat - všem doporučuji!

knihomolkadorfa
19.04.2022 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý autor. Vážně povedený počin. A děda Marvin je prostě borec ! Doporučuji !

Mayaotzin
16.04.2022 5 z 5

Zoe a Tatum byli fakt správná dvojka :-) Ačkoli Marvin s kocourem fakt top, to jsem se teda musela vyloženě chechtat. Moc se těším, až se vrhnu na další díl.

lucakuca
10.04.2022 5 z 5

Další povedená kniha! Žádná obyčejně průměrná, ale vážně šťavnatá a zajímavá. Má bradavice pýchy se nadnáší, že to zas bylo počteníčko....

janca1705
09.02.2022 5 z 5

Tak to byla síla! Doporučuji!!!

evonra
06.02.2022 5 z 5

Tak toto bylo vážně skvělé.
Knihu jsem si velmi užila, zaháčkovala si mne už svým vtipným věnováním a na stejné vlně pokračovala až do infarktového konce...
Tento thriller měl vše - sympatické postavy, dobře šíleného a zvráceného pachatele, pro odlehčení vtipného dědulu a tvrdohlavého kocoura .
Jsem opravdu nadšená a děkuji zde všem svým thrillerovým fandům za doporučení.
( Také si tentokrát poděkuji za svou hamižnost, neb jsem si koupila rovnou spolu s prvním i díl druhý, tzn. žádné zdržování, jdu hned na něj, dle referencí mne čeká další skvělý kousek! ).

musivila
01.02.2022 5 z 5

„Po čertech dobrá byla díky své živé obrazotvornosti. Když se snažila, dokázala se vžít do mysli vraha, představit si, co cítí, co vidí.“

Hm, tak to byla vážně skvělá knížka. Od poloviny už jsem ji nedala z ruky, než jsem ji ve 2h v noci dočetla. A teď mi nezbývá nic jiného, než se hned pustit do druhého dílu. Protože ten konec .... !!!
Jo a mimochodem děda Marvin byl skvělý :)

ydnac
01.02.2022 5 z 5

Další skvělá kniha :-)
Forenzní psycholožka Zoe je vyslána do Chicaga, pomáhat s profilem sériového vraha. Spolupracuje s novým agentem z jejího oddělení -Tatumem.
Zoe do života zasahuje i případ podobných vražd, které se udály, když jí bylo 14.
Může se jednat o stejného vraha?
Napínavé, krátké kapitoly nutí člověka číst pořád dál :-)
Děda Marvin, kocour a rybka mě bavili :-), jen se o nich psalo málo.
Další díl určitě přečtu :-)

Anyt0crappy
22.01.2022 5 z 5

Perfektní kniha a skvělé postavy, konečně další série, která za to bude stát. Čtení jsem si opravdu hodně užila a doporučuji.

thrillery FBI krimi forenzní psychologie Chicago

Mike Omer
britská, 1979
2019  92%V mysli vraha
2021  92%V temnotě

Kniha V mysli vraha je v