Harley Quinn 5: Volte Harley!

OBČANÉ NEW YORKU, MARŠ K VOLEBNÍM URNÁM. HARLEY KANDIDUJE! Považujete politiku za špinavý byznys? A teď se do ní opřela i Quinn! Když se Harley Quinn přestěhovala do New Yorku, jeho zkorumpovaný starosta DePerto jí od počátku byl trnem v oku – a také kudlou v zádech, kulkou do obličeje a palicí do hlavy. Ale naše oblíbená superpadouška si to nenechá jen tak líbit. Starosta New Yorku dělá problémy? Tak přesune souboj k volebním urnám a kandiduje sama! Ale strhnout voliče na svou stranu nebývá zrovna snadné. Harley bude muset žádat o službičku nejen přátele, ale i nepřátele, a to včetně těch nejstrašlivějších Batmanových protivníků. Ať už jde o její kámošku Poison Ivy nebo starého nejlepšího nepřítele Penguina, všichni si volí strany. Všechno vyvrcholí těmi nejšílenějšími volbami, jaké kdy město zažilo. Budou muset Newyorčani titulovat Harley „paňstrostko“? Nebo se mocichtivý starosta postará, aby za to ona i její podpůrci trpce pykali?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422744/big_harley-quinn-5-volte-harley-YDA-422744.jpg 3.913

Znovuzrození hrdinů DC 49.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , BB art

Harley Quinn, Volume 5: Vote Harley, 2018

Kniha Harley Quinn 5: Volte Harley!

Lenka.Vílka

Hodně dlouho jsem přemýšlela, zda si díl vůbec přečíst. Rebirth Harley už jenom čtu, nekupuju. A tenhle díl mě utvrdil v tom, že to bylo dobré rozhodnutí. Proč?

Problém je v tom, že je to vlastně nuda. A to je škoda, protože základ potenciál má. Třeba hned začátek. Tam jsem se vyloženě bavila. Bylo to vtipné a představa Harley v politice byla...osvěžující. Harley to bere vážně i v osobním životě to je super. Během předvolebního mítinku jsem se nehorázně bavila. Jenže potom se stane, co se stane a jeden by řekl, že se to buď povede smutnou a vážnou cestou nebo se místo truchlení Harley rozhodně klín vyrazit klínem a bude zlobit. Hmm? Ne? Ne! Byla to prapodivná taškařice, která nesedí ke zbytku knihy.

Nemůžu si pomoct, ale mě prostě tahle trojka (Harley, Jimmy a Amanda) v Rebirthu nebaví. Jinde víc...

Ale kresba dokonalá jako vždycky. A druhou polovinu tedy táhne silně nahoru...

Terva
20.12.2020

„Prosím, uřízněte mi
jako první ty uši,
ať už ty vaše kecy
nemusím poslouchat!!“
(Volte Harley)

U těchto příběhů se držím jen díky dvoum věcem. První je fakt, že tuto sérii kupuji pro někoho jiného a mít jí doma a nepodívat se, by byla pěkná blbost a ignorantství. Druhou věcí je fakt, že se mi strašně líbí styl, jakým je to nakreslené. John Timms, Mirka Andolfová, Michael Kaluta a další, kteří se v sérii střídají, mají stejný styl, který má tolik shodných aspektů, že mnohdy ani nepoznáte, kdo z nich je právě na tahu. Celkově je kresba velmi povedená.

Citát: Ale no tak. Podporuješ jí proto, že je kus. Jen to přiznej. (Volte Harley)

O scénáři už se to samé říci nedá. Všechno je jak na vlnách. Jednou je příběh perfektní, že musíte zatleskat, ale pak otočíte na další podpříběh a žasnete, kam se podělo to nadšení, které jste měli při předcházející kapitole. Ne jinak je tomu i v tomto svazku. Pravdou však je, že je scénář převážně v rukách Amandy Connerový a Jimmyho Palmiottiho. Ti, příběhy opouštějí jen v časech, kdy jim dobrý příběh vydělá dost peněz na delší dovolenou. Ale když prachy dojdou, zase se vrací.

Citát: Páni, já hurikán ještě nikdy nezažil. Jak zlý to může být? (Soustrasti)

Nakonec, bohužel, byly příběhy s politikou asi to nejlepší v tomto svazku. Vůbec se mi nelíbila povídka Soustrasti a poslední příběh byl už jen taková šaškárna. Více podrobností, více citátů, nějaké ty ochutnávky, více názorů a více informací najdete v kolonce „povídky“ u této knihy a nebo zde:

orangerose
08.01.2020

další božíííí díl s Harley Quinn- jenom mi bylo líto jejího přítele-smutný konec, zábavná jako vždy ,nezklame a to je to hlavní - že to je Harley Quinn- moje oblíbenkyně z DC komixu :D