Harley Quinn 2: Joker miluje Harley

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Být tou nejpsychotičtější psychiatričkou na světě není snadné, ale už to vypadá, že se Harley konečně zadaří. Ať už se mistryně mely a magoření ocitne v nudistické kolonii nebo v bruslařské aréně smrti, se svým takřka rodinným coneyislandským gangem Harlejek a nejlepší kámoškou Poison Ivy po boku si troufne na naprosto cokoliv. Jenže kdo se směje naposled… Přesně tak, přátelé: do Harleyina života zpět přilézá sám Korunní kašpar zločinu. Vraždí jen trošičku a upřímně slibuje, že jí předvede svou laskavější a milejší tvář – tu, díky níž se do něj tak zamilovala tehdy, když ještě nebyla cvok, ale cvokař, a on byl její romanticky nejnebezpečnější pacient. Může Harley svému bývalému věřit? (Ale no tak!) Pustí k vodě všechno, čeho dosáhla, a připojí se k jeho válce proti příčetnosti? (Zase?!) Jisté je jen jedno: Pokud ji opět zradí, bude z Koblížka stříkat marmeláda!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381398/big_harley-quinn-2-joker-miluje-harley-Db8-381398.jpg 3.539
Série:

Znovuzrození hrdinů DC 14.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , BB art
Originální název:

Harley Quinn, Volume 2: Joker Loves Harley, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Harley Quinn 2: Joker miluje Harley

fvalek
12. července

Po prvním dílu, který se mi moc nelíbil, musím uznat, že mě druhý díl vcelku přesvědčil, že se tuhle sérii vyplatí číst. Nicméně pořád je tu dost věcí, co se mi nelíbí. Jednak ty vtipy jsou dost často opravdu trapné a jasně, je to z originálu, ale ty překlady originálních složenin, co Harley používá, jsou hrozně otravné a po pěti už je člověk začíná číst a skřípat u toho zuby. Další věcí je absolutní absence souvislého a smysluplného příběhu. Je hezké číst o dovolené Harley a Ivy, nebo o vánoční halucinaci (která navíc už vyšla v DC slaví Vánoce), ale chce to i něco, čeho se můžeme chytit, soustředit se na to a fandit v tom. Taková linka se alespoň v části vyskytla a musím říct, že mě vcelku potěšila. Právě příběh Jokera mě přesvědčil, abych si možná někdy koupil třetí díl. Víc ale nic moc.

Kromě Jokerovy zápletky ale komiks má víc pozitivních věcí, pro mě osobně to jsou třeba popkulturní odkazy na mé oblíbené knihy/filmy, konkrétně třeba Čaroděj ze země Oz apod. Tam se hodně abstraktně odrazila kresba, která je krásná, celkově je pak moc dobrá i mimo fantazijní scénky. Dobré byly i některé vedlejší zápletky, docela sympatizuju s Red Toolem a pobavili mě papoušci. Takové plus a mínus zároveň jsou docela časté odkazy na komiksy z edice Harley Quinn New 52, která ale nemám, takže tam se to mění lehce na mínus, ale mé osobní. No a co ještě beru jako plus je četné množství brutalit, protože někdy se zdá, že Harley změkla, navíc že jde spíš o lacinou, vtipem prosáklou komedii pro děti. Ale naštěstí se někdy Harley pořádně rozparádí. Celkově je ta karma antihrdinka dost působivá, protože přestože Harley doslova neudělá nic dobrého, tak se vlastně zdá, že je hodná...?

Terva
08.11.2020

Nechat si
v lásce
radit od šílence.
To nebyl dobrý nápad.
(Fackovaná s realitou)

Svazek obsahuje šest příběhů z komiksů Harley Quinn #8 - #13

No, musím se přiznat, hned na začátku jsem se mlátil smíchy. Jak absurdní můžou být některé komiksy. Harley a Poison Ivi si vyrazí na jeden ostrov, kde musí chodit nahé. Nahoře i dole bez, aby jste to pochopili. Jenže komiks pro děti zahrnuje i nějaký ten raiting. A jak ho provést? Jednoduše, postavy jsou vidět jen z boku nebo zezadu a když už skoro jo....tak jsou vidět jen hlavy. Tak zvaný sex bez sexu – hmmmm.

Citát: Vem si dovolenou, užij si trochu volna, oddychni si... (Nevaž se, obnaž se)

Máme tu hned několik povídek ze života Harley Quinnové. Skeče a skoky do různých situací a časů. Všechny povídky jsou propojeny sny, které má Harley Quinnová a které ji trápí natolik, že navštěvuje psychiatra. Snové pasáže vždy kreslí jiný umělec, než ten daný příběh. Jako celek mě to však nepřesvědčilo a mé hodnocení je adekvátní mému rozpoložení. Více informací najdete v obsahu u jednotlivých povídek.

Citát: Zdá se, že tvůj bobr zažil i lepší časy. (Pandora a průzkumnice)

Co však velmi chválím je kresba. Prostě je to pastva pro oči. Živá, akční, bohatá na barvu, krásně situovaný komiksový okna, nádherný celostránkový kresby. Prostě radost pohledět. Taky je to hlavní důvod, proč jsem se do těchto příběhů pustil. A i když je tento svazek svazkem povídkovým, i ostatní nezákladní kreslíři se činí. Ovšem, poslední Vánoční speciál, to je něco šíleného a umělecky odporného. Další mé poznatky najdete v sekci „povídky“ u této knihy. A nebo rovnou tady:

https://www.databazeknih.cz/komentare-povidky/terva-87261

Citát: Nechat si v lásce radit od šílence. To nebyl dobrý nápad. (Fackovaná s realitou)


Storm.b
15.05.2020

O něco slabší než první díl. Chybí tomu ta pro první díl příznačná ztřeštěnost zápletek (i když na konci umístěná bláznivá povídka se Santou se tomu už dost přibližuje). Začátek je pozvolný, sledujeme rozvíjející se vztah Harley a Ivy, což je možná hlavní důvod, proč tuto sérii sleduji. Doufám, že se časem dočkáme i odvážnějších scén (myšleno i romantičtějších). Po většinu knihy pak mou pozornost poutal Harleyin staronový ctitel, a ačkoli samotná pointa byla správně šokující, závěr už tolik zábavný nebyl. To si Harley nemohla vymyslet nějakou kreativní, legračně šílenou pomstu? Muselo se to takhle odbýt? Je to velká škoda, promarnit takhle suše závěr, jinak to mohlo být i o hvězdičku lepší.

Krekrína
14.02.2020

Tenhle díl byl dle mého lepší než první. Zase to nebylo nějak extra vtipné, ale děj fajn.

Kate18
08.01.2020

Harley začíná bláznit (jako vážně), tak se rozhodne jet s Ivy na dovolenou ke známému k moři. Tam si užívají plážovou pohodu a bazénový volejbal. Když se vrátí domů, pořád se jí neulevilo a tak vyrazí do Skate clubu. Tam už na ní čeká stará znamá, která se jí chce pomstít za potupu z minula. Naštěstí má Harley svého tajného ochránce, který se jí později odhalí. Tam teprve začína to pravé dobrodrůžo.

Navíc skvělá Čarodějka ze Země Oz a Santova pomocnice!

Lenka.Vílka
23.10.2018

("Hey, You're crazy bitch, But you fuck so good, I'm on top of it." ... Crazy Bitch - Buckcherry)

První díl jsem si koupila a prodala.
Druhý dil jsem si půjčila v knihovně a dobře jsem udělala. Ušetřila jsem kredit v bazaru.

Je to prostě zajímavý. Druhá série, která u nás s ní vychází, mě baví víc. Asi je to přístupem, který autoři v rámci Rebirthu musí volit. Tady to je: "Ne, ne, ne! Prosím, už nikdy více!" Ani nemám chuť sem psát komentář. Tohle za mě prostě ne!

orangerose
27.09.2018

Super komix s ní :)

Wojta777
16.03.2019

Bohužel slabší než první díl, díky nedostatku vtipného a střeleného děje, který je u Harley povinností.
Příběh je slabší oproti prvnímu dílu, který se mi velice líbil. Ten měl vyvážený, jak akci tak humor. Každopádně příběh druhého dílu hlavně pojednává o nečekaném příjezdu tajemného může. Ten tajemný muž je Joker, anebo ne? To se snaží zjistit Harley a její parta. Avšak je zde i druhý příběh a to o umírajícím Santovi, kterýmu selhává kontrola nad jeho tělem, jelikož s ním bojuje jeho vnitřní démon. Proto se vrhá na akci Harley, aby zachránila Vánoce. Druhý příběh mi připadal vtipnější, a proto i lepší.
Kresba je úžasné šílená. Výborně se hodí k této šílené antihrdince. Takže nemohu nic vytknout.
Postavy jsou opět výborné. Harley má pořád svůj bláznivý šarm a pusu plnou vtipných hlášek. Ovšem mým favoritem je Red Tool (očividná narážka na Deadpoola), který je vtipný a jeho vzhled spolu se schopnostmi je dokonalý.
Když to shrnu, kdyby děj nebyl slabší, tak bych si čtení více užil, ale i tak nejde ani zdaleka o špatný komiks. Dávám 3,5 šílených hvězdiček.

1