Znovuzrození dračího oka

Znovuzrození dračího oka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200114/bmid_eon-znovuzrozeni-draciho-oka-F4Y-200114.jpg 4 415 71

Eon(a) série

Dvanáctiletý Eon prochází už několik let intenzivním výcvikem. Jeho studia dračí magie založené na asijské astrologii zahrnují dva druhy schopností: šerm a magii. Eon spolu se svým mistrem doufá, že bude vybrán jako Dračí oko — učedník jednoho ze dvanácti energetických draků štěstěny. Avšak Eon má nebezpečné tajemství. Ve skutečnosti je to Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát Dračím okem. Neboť ženám je dračí magie zapovězená. Kdyby někdo zjistil, co skrývá, čekala by ji jistá smrt. Když začne hrozit, že její tajemství vyjde na světlo, octne se dívka se svými přáteli ve vážném nebezpečí uprostřed vražedného boje o císařský trůn. Eona musí najít sílu a vnitřní schopnosti, aby mohla bojovat proti těm, kdo jí chtějí vzít nejen její magii, ale i život.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Jota

Dragoneye Reborn , 2007

Lostty
21.02.2016 4 z 5

Knihu jsem si koupila už před lety, ale tehdy jsem se do příběhu pořád ne a ne začíst... Ale v poslední době jsem jí konečně přišla na chuť a četla se mi skoro sama.
Začátek je sice trochu protáhlý a často až trochu zbytečně, ale pak to konečně nabralo spád na událostech a knihu jsem skoro nedokázala dát z ruky. Jsem zvědavá na druhý díl.

kendllajf
21.10.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Užasné popsané momenty, chvíle, cíle. Akce pořád. Úžasná kniha. Doporučuji.:)

AndreaQueen
04.10.2015

Velmi sem si oblíbila tuto knížku, mám ráda knížky s draky. Děj byl hodně napínavý, proto sem byla stále napjatá. Už se těším, až si přečtu další díl. Velmi doporučuji.

annanas67
23.05.2015 4 z 5

Knížka je skvělá. Já osobně mám rada fantasy a hlavně draky a proto mě nadchla. I když na začátku jsem byla hrozně zmatená pletla se mi jména a některé části v knize jsem musela číst víckrát než my dali rozum. Ale prez tento začátek jsem se prokousala. A pak se kniha četla sama. Bylo zde napětí a nepředvídatelný děj a to se mi libilo. I když se mi pořad někdy pletly postavy. ;) určitě si přečtu další díl.

Knihu doporučuju všem milovníkům draků.

Terdaa
22.02.2015 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, na začátku jsem měla trošku problém abych pochopila o co se jedná a později se zapamatováním všech postav. Měla jsem v tom trošičku zmatek ale jinak byla knížka výborná. Největší radost jsem ale stejně měla když se k Eoně vrátila Zrcadlová dračiče. Hrozně se těším na pokračování. Doporučuji :D

ElisR1
22.01.2015 4 z 5

Ze začátku nic moc, ale posledních 100 stránek za to stálo.

Aléda
21.01.2015 4 z 5

Skvělá kniha a skvělý nápad s Eonem a Eonou :D Já byla stále napjatá, kdy se to prozradí. Líbilo se mi originální zpracování draků, které bylo fakt jedinečné! Úplně nejlepší ale bylo, jak přiletěl ztracený Zrdcadlový drak!! :O
4* kvůli trošičku nudným některým scénám, ale jinak fantastický příběh!

xmetelkova
07.12.2014 5 z 5

Dobrá kniha. Chvíli mě kniha nebavila, ale když jsem se dostala na posledních sto stran nemohla jsem přestat. Konec, ten byl hroznej. V podstatě to nijak neskončilo, ale jelikož mám i druhý díl, tak mi to ani moc nevadí. Rozhodně doporučuji.

Itariel
09.11.2014 4 z 5

Vynikajúci nápad, zaujímavé prostredie a aj celková atmosféra ma naozaj uchvátili.
Avšak už od začiatku som sa nevedela rozhodnúť, či sa mi táto knižka páči alebo nie. Nakoniec ma vtiahla do deja a bola som naozaj očarená. Čo by som rozhodne autorke vytkla bola dosť veľká predvídateľnosť deja (v niektorých častiach) a to ako Eon nemohol na veci prísť, keď ja som už dávno vedela o čo ide. Čo ma dosť štvalo, pretože si myslím, že knižka by ma mala prekvapiť a riešenia by som nemala mať celý čas pred nosom. Niekedy som mala pocit, že ak preskočím stranu či dve nič tým nestratím. To však neznamená, že ma niekoľko krát neprekvapila a aj celá myšlienka tejto knižky bola naozaj skvelá.

Tina 243
31.07.2014 4 z 5

Velice pěkná kniha pro holky bojovnice EONA mi byla sympatickou hrdinkou, krásné je i prostředí , zápletka a zvraty v příběhu. Knihu doporučuju

Erudite
12.07.2014 5 z 5

Kniha mě opravdu uchvátila (četla jsem ji dvakrát) :D Nevím proč, ale svou atmosférou na mě zapůsobila a patří k jedněm z mých oblíbených knih (spolu s pokračováním Eona). Všem doporučuji ;)

Telly
19.04.2014

Úžasná knížka se zajímavým námětem. Začátek je možná až moc zdlouhavý, ale potom to už stojí opravdu za to. Je to dílo, které dělá čest fantasy.

Perla
02.03.2014 5 z 5

Fakt super kniha, hlavne ten záver- keď som sa doň začítala, nemohla som prestať.

Nemesis Moriko
10.02.2014 3 z 5

Zajímavý námět a skvělý začátek. Pak už mně kniha bohužel zklamala. Spousta nudných popisů a málo akce. Nakonec jsem to vzdala a otočila na konec, kde jsem si přečetla poslední 3 kapitoly a s tím knihu vrátila. Bohužel jsem si mezitím sehnala vlastní druhý dil, který jsem sice začala číst - s nadějí že bude lepší, ale po chvíli jsem ho odložila. Možná se k němu časem vrátím, ale zatím mám dost čtiva:)

hlina
01.01.2014 4 z 5

Zajímavý, originální námět. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už mě kniha nepustila. Autorka měla příběh promyšlený do detailů. Určitě sáhnu po dalším díle, zajímá mě, jak to dopadne.

Gwendolyn
10.09.2013 5 z 5

To je alespoň knížka o něčem!!!:D

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Vedle Eragona další "dračí" fantasy. Mně osobně byl příběh Eona - Eony bližší a víc mě bavil, protože je méně popisný než Eragon a naopak o něco čtivější, živější, komplikovanější a je k němu potřeba větší dávka fantazie a představivosti. A zcela jistě je určen starším čtenářům než pohádkovější Eragon.
Svět draků, dračích očí a jejich učňů je skvěle vymyšlený, děj má spád, řeší hned několik problematických rovin a není tak úplně prvoplánově předvídatelný. Samotná myšlenka dračího cyklu a spojení dračího oka (člověka) s drakem mě uchvátila, protože skýtá obrovský prostor pro vlastní fantazii. Důraz je v příběhu položen nejen na tradiční rozlišení dobra a zla, ale především na psychické pochody hlavního hrdiny - hrdinky, která je nucena skrývat vlastní identitu, aby pronikla do ryze mužského světa.
Autorka vytvořila dvoudílnou plně provázanou sérii, v níž Eon je prologem připravujícím půdu pro (dle mého názoru) hlavní dění, které přichází v díle následujícím - Eoně.

KateCullen
29.07.2013 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Jen mi trochu vadily chyby v překladu, kdy se na veřejnosti prořekne, že je dívka, ale přitom si toho nikdo nevšimne.

BooksLucyKing
08.06.2013 4 z 5

Zajímavé pojetí a dracích a jejich spojení s lidmi. Postavy jsou velmi sympatické, ty dobré si prostě nejde neoblíbit. Děj je napínavý, ale často hodně předvídatelný, ale tak či tak je to povedená knížka. Určitě šáhnu po dalším díle. Zajímá mě, jak to bude pokračovat.

anibeni
23.04.2013 5 z 5

Hodně zajímavá kniha... nezvyklý námět, přesto velice zajímavý... Knížka je sice ve své první třetině spíše nezáživná, neb poskytuje až moc informací, ale po pochopení a začtení se je větší část knihy jedno velké dobrodružství...

draci fantasy

Alison Goodman
australská, 1966
2009  85%Znovuzrození Dračího oka
2011  87%Poslední Dračí oko

Kniha Znovuzrození dračího oka je v