Znovuzrození dračího oka

Znovuzrození dračího oka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200114/bmid_eon-znovuzrozeni-draciho-oka-F4Y-200114.jpg 4 415 71

Eon(a) série

Dvanáctiletý Eon prochází už několik let intenzivním výcvikem. Jeho studia dračí magie založené na asijské astrologii zahrnují dva druhy schopností: šerm a magii. Eon spolu se svým mistrem doufá, že bude vybrán jako Dračí oko — učedník jednoho ze dvanácti energetických draků štěstěny. Avšak Eon má nebezpečné tajemství. Ve skutečnosti je to Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát Dračím okem. Neboť ženám je dračí magie zapovězená. Kdyby někdo zjistil, co skrývá, čekala by ji jistá smrt. Když začne hrozit, že její tajemství vyjde na světlo, octne se dívka se svými přáteli ve vážném nebezpečí uprostřed vražedného boje o císařský trůn. Eona musí najít sílu a vnitřní schopnosti, aby mohla bojovat proti těm, kdo jí chtějí vzít nejen její magii, ale i život.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Jota

Dragoneye Reborn , 2007

denniys
28.12.2018 3 z 5

No, nebylo by to bývalo vůbec špatné, ale...vadila mi Eona, což je prostě velký zádrhel..trochu se podivuji poměrně vysokému hodnocení této knihy, čekala jsem bohužel víc..

ketvin
29.10.2018 2 z 5

No, byl to krapet bizár a dvojku ani číst nebudu, pro mě zklamání. Příběh nemastný neslaný, postavy - ani jedna nebyla vyloženě sympatická, aby ji člověk fandil a zamiloval si ji, draci nedomyšlení, nebo jsem prostě nepochopila pointu...
(spoiler) Hlavní hrdinka o ničem, škoda, že se neodhalila dřív, asi mě bavilo jen těch posledních 20 stránek s ní, kdy není on a konečně má draka. (/spoiler)
Prostě za mě ne (a to takových knih moc není... :/).

Enthu
19.06.2018 3 z 5

Z anotace jsem si říkala, že to bude velmi povedené. Ovšem postupem stránek a kapitol jsem zjistila, že to není tak skvělé. A největším problémem byla pro mne hlavní hrdinka, která mi vůbec nesedla a každou chvilku mě štvala. A to jsem si říkala, že je to fajn holka. No, začátek klamal. Doufám tedy, že v dalším díle už bude lepší.

Dracicanda
24.05.2018 5 z 5

Na začátku trochu nuda ale pak se to pořádně rozjelo

alenkacermi
08.04.2018 5 z 5

Knihu jsem četla na synovo doporučení. A byla moc pěkná. Mám ráda tyhle knihy, kde fantazie pracuje na plné obrátky. Dokud jsem ji nedočetla, nešla jsem spát.

Klarsik3
14.03.2018 4 z 5

Přišlo mi to hrozně dlouhé a předvídatelné ale četlo se to dobře. Příště prosím více draků..

knihomolka13
02.02.2018 5 z 5

Naprosto úchvatný příběh. Patří mezi moje nejoblíbenější knihy. Vytkla bych jen trošku pomalejší začátek, ale jinak super.

pipa36
27.01.2018 3 z 5

Dá se říct, že jsem čekala něco jiného - když už čtu knihu o dracích, mám ráda "fyzické" draky, v této knize jsou však draci spíše zhmotněnou energií. Příběh sám o sobě je ale dobrý, určitě si přečtu pokračování.

Tessina
23.11.2017 5 z 5

Tuhle knihu naprosto zbožńuji, což prozrazuje i to že jsem ji četla již po čtvrté a ještě se mi nestačila omrzet. Je to příběh o mladé dívce, která se musí potýkat s intriky Královského dvora a Dračích očích. Vřele doporučuji všem co mají rádi fantasy.

LiLLu
21.06.2017 5 z 5

Uz jsem ani nedoufala ze po Naslouchacovi najdu neco dobreho, ale wooow kde se tohle predemnou schovavalo?? Nadhera opravdu krasny pribeh. Autorka vas provede knihou ze se ani nenadechnete. Nemusete mit radi drahy aby vas pribeh uchvatil. Nemusete byt dite aby se vam o pribehu zdalo a fandili jste Eonovi...
Zarazuji mezi me Top!

bookwarmerka
15.05.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších fantasy knih. Miluji čínskou kulturu, mytologii i draky a tahle kniha je tím přímo nabitá.

HYPNOS88
23.03.2017 4 z 5

Výborná kniha fantasy, opět nový promyšlený svět, výborné postavy, chrakteristika. Ale na můj vkus málo draků :D Nebo spíš málo akce s draky. Na začátku lehce trvdší na začtení, ale šlo to rychleji než například u Sabriel. Určitě půjdu do druhého dílu, protože mě hrozně zajímá, jak to všechno dopadne.

mekkejla
16.03.2017 4 z 5

Po hooodně dlouhé době jsem se pustila do fantasy světa a musím říct,že jsem zvolila fakt skvěle. Rozjezd byl tedy opravdu pomalejší,ale autorka prostě potřebovala prostor,aby nám vše vysvětlila a uvedla nás do úžasného světa plného mýtů,tradic a hlavně draků. Myslím,že druhý díl bude ještě větší jízda a už se na něj těším.

Suou
27.02.2017 4 z 5

Ja som veľký fanúšik kníh kde sa niečo dozviem o iných kultúrach a táto kniha vám ukáže, aké ťažké bolo kedysi žiť v starom Japonsku (alebo v Číne... neviem kde presne to bolo) :)
Dej bol celý čas napínavý (okrem začiatku... tam sa musíte dostať do deja) ale čo am dostalo a čo som neskôr ocenil bolo, keď sa dej blížil ku koncu vtedy to začalo byť veľmi temné. :)
Kniha ma zaujala + teraz som si ju prečítal už druhý krát. A odporúčam ju všetkým kto má rad fantasy a má rád veľké prekvapenia v deji.

*Pájuše*
26.12.2016 5 z 5

Ze začátku jsem z kniha byla mírně rozčarovaná. Děj byl vleklý, roztahaný a nudila jsem se. Pak se to ale změnilo a nestačila jsem se divit. Zajímavý a originální příběh, ve kterém se snoubí střet dvou kultur, které do sebe zapadají tak, až je to dokonalé "zmatení nepřítele". Za tohle dávám autorce palec nahoru! :-)
Jak jsem řekla, ze začátku nuda, ale pak... nemůžu se dočkat až se vrhnu na druhý díl. Eon mě prostě chytl za srdce. Ačkoliv nikdy nebude patřit mezi TOP mých knih, má vyhrazené místo v mé knihovně, už jen kvůli těm drakům! ;-)

PJurista
29.11.2016 5 z 5

Eon byla kniha kterou jsem nasel pouhou nahodou. Zacatek me vubec nenadchl a musel jsem se skoro nutit. Po cca 100 stranach se zacalo zrychlovat tempo ktere me dost potesilo a kniha nabrala neskutecny spad. Dvojku uz mam koupenou, nemuzu se dockat.

Guepp
24.10.2016 3 z 5

Autorka si pečlivě pohrála s detaily. Opravdu oceňuji nápad! Draci jsou úžasní. Ale celkově na mě bohužel kniha moc nezapůsobila a do druhého dílu se zatím pustit neplánuji. I tak ale doporučuji k oddychovému čtení. Autorka dokázala vytvořil úplně nový svět.

any333
07.09.2016 5 z 5

Eon(a) spolu se svým mistrem rozehraje hru, kterou však nemá tak zcela pod kontrolou. Její dračí síla je totiž pro ostatní dračí oka stejným tajemstvím jako pro ni samu.
Do toho existují dva muži, co chtějí pomocí svého plánu usednout jako císaři na trůn. A jedna strategie zahrnuje i Eonu...
Líbilo se mi, jak autorka spojila japonskou kulturu s fantasy světem, zamíchala do toho dvanáct znamení a vysvětlila jejich magické vlastnosti .

knihomolka1607
25.08.2016 4 z 5

Moje první fantasy kniha. Akční a napínavé scény nechybí. Zatím se našla jen 1 knížka, která by sní zápasila o první místo v mé knihovně, a že jich tam je. Doporučuji !

Apoška
01.07.2016 3 z 5

Celkově je to moc pěkný příběh, ale vadí mi že Eonu pořád něco bolí atd.tak mi to přišlo dost úmorné....

draci fantasy

Alison Goodman
australská, 1966
2009  85%Znovuzrození Dračího oka
2011  87%Poslední Dračí oko

Kniha Znovuzrození dračího oka je v