Znovuobjevené krásy Čech

Znovuobjevené krásy Čech https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517580/bmid_znovuobjevene-krasy-cech-q6V-517580.png 5 3 2

Mezi středními Čechami a Krušnými horami leží nedoceněná a opomíjená část naší země, region plný historických památek a překrásné přírody. Tajemný kraj, na němž se bezprecedentně podepsala radikální rozhodnutí 20. století, kraj, který v poslední době zásluhou stovek aktivních lidí znovu získává ztracenou tvář. Tato kniha není běžným průvodcem – je poučeným vzdáním holdu naší minulosti a přírodě. Je to oslava putování mimo známé turistické trasy, kterou doprovází více než dvě stovky autorských snímků.... celý text

Iki1
26.10.2023 5 z 5

Opravdu skvěle zpracovaná kniha s nádhernými fotografiemi. Je fajn, že autor místa navštěvuje v různých ročních obdobích, vše je tak pestřejší. Každý výlet je doplněn QR kódem, po jehož načtení najdeme mapu s vyznačenými zastávkami. Navíc ke každému navštívenému místu autor uvádí i další zajímavosti, které můžeme absolvovat.

Staráknížka
10.07.2023

Kniha mě opravdu mile překvapila - netušila jsem kolik krásy se v této oblasti skrývá a kolik je zde zapálených lidí, kteří věnují velké úsilí opravě památek. Jen škoda, že do většiny kostelů plných středověké krásy se prostě nedostanete. Možná by církev měla věnovat alespoň minimální část svých peněz na vybudování třeba naučných stezek po církevních památkách - v každé vesnici by se bezpochyby našli ochotní lidé, kteří by kostel zpřístupnili a zajistili výklad. Přečtěte si knihu, prohlédněte fotky a vyražte na výlet. Já už si našla několik tras. Vzhůru na cesty.

Vojtěch Klimt
česká, 1973