Znova v Monte Rose

Znova v Monte Rose https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43635/bmid_znova-v-monte-rose-KQS-43635.jpg 3 14 3

Děj románu je situován do sanatoria v Mariánských Lázních, které je poklidným místem pro jeden léčebný turnus pacientů, kteří zde doufají nalézt zdraví. Před očima čtenáře se rozvíjí osudy lidí, v nichž není po klidu ani stopy. Autorka sleduje vnitřní monology několika pacientů sanatoria, v nichž se minulost naléhavě prolíná se součastností. Do děje je začleněna i malá skupina lékařů a ošetřujícího personálu.... celý text

Jana Květoňov
10.02.2022

Ta kniha se dobře nečte. Kvituji sice s povděkem, že autorka byla také básnířka, některé obraty jako "přitéká soumrak" apod. to dokládají, ale ty útržkovité věty, soustavné míchání současnosti s minulostí, to není zrovna čtivé. Knihu jsem si vzala z poličky veřejné knihovničky v Odoleně Vodě, kde se jí někdo radostně zbavil, a do jejího dočtení jsem se musela vyloženě nutit. Mnohé ty věty mi připadají jak body osnovy, kterým rozumí jen autor sám. Navíc jsem přemýšlela, proč autorka píše často Miláda nebo Rusálka.

JancaMia
13.02.2020 4 z 5

Náhled do lázeňské kliniky 60.-70. let, vzpomínky staré paní ještě na dobu kdy klinika byla rodinným sídlem .

milan.krimsky
24.10.2015 4 z 5

Celý děj románu se odehrává v 60.letech 20. století v Mariánských Lázních, popisuje celý život několika osob točících se kolem lázeňského komplexu Monte.

sanatorium, ozdravovna Mariánské Lázně

Autoři knihy