Žlutý bůh

Žlutý bůh https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61006/bmid_zluty-buh-mhU-61006.jpg 4 3 2

Dobrodružný román z Afriky, s prvky sci-fi, způsob psaní, napínavý děj odpovídá stylu H.R. Haggarda

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Borský a Šulc

The Yellow God

braunerova
06.11.2022 5 z 5

Haggardovi přezdívali „Otec románu ztracené rasy“. V tomto příběhu se major Vernon se svým černým sluhou Jeekie vydá za prastarou zapomenutou rasou Asiků někam na území dnešní Nigérie. S cestovateli se vrací do svého domova i žlutý bůh, bohyně smrti zvaná Malá Bonsa. Žlutý bůh evokuje lidskou honbu po zlatě - některým lidem přinese štěstí a bohatství, většina jich ale propadne šílenství a smrti.

Už dlouho jsem se tak nezasmál jako při proslovech starého Jeekieho, jeho milující matky nebo náčelníka lidojedů Fahna:

"Náčelník Fahni doznal, že by on i jeho kmen rádi vzdali se lidožroutsví - vyjma o svátcích. Načež dodal smutně, že za krátko beztak jim nezbude nic jiného než umřít, ježto jedlého lidu je již namále a oni zeleninu nemají v lásce"

"Máš snad na mysli svého otce, toho s tím pokřiveným nosem, který byl obětován dřív, než jsi utekl s bílým mužem? Well, ohlédni se po něm, až se dostaneš do říše strašidel, neboť řekl, že si tam na tebe počká s tou nejtlustší holí, kterou najde."

Luigi1
14.03.2022 4 z 5