Doly krále Šalamouna

První kniha série Allan Quatermain

Dobrodružně fantastický román anglického spisovatele (1856–1925) odehrává se ve ztracených končinách Afriky a líčí nebezpečnou výpravu za ohromným bohatstvím v pokladnici krále Šalamouna.

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/5497/doly-krale-salamouna-5497.jpg 3.928

Allan Quatermain (1.)

King Solomon's Mines (1885)

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno:, Kadlec a spol.

Taťka Hraboš

Dnes by tahle kniha v záplavě podobných příběhů nijak nevynikla, ale ve své době to byla asi pecka. Četla se docela dobře, občas napětí, občas i záblesk humoru, dobrý konec, prostě klasika žánru. Nejvíc mě zaujala v těch chvílích, kdy popisovala tehdy typický přístup bělošské honorace k lidem a zvěři v Africe. Třeba ta samozřejmost a nenucenost, s jakou bez skrupulí - jen pro zisk a hlavně zábavu - pobíjeli slony.

jorgesob
15.06.2015

Ke Quatermainovi jsem se dostal zásluhou Mooreova komixu liga vyjímečných. Je to příjemný dobrodružný příběh, dnes v podstatě klasika ovlivněná tehdejším romantismem. Jasně vyprofilovaní klaďasové a záporáci, dominují příběhu skoro podobně jak to známe z májovek. A vlastně jde o takového předchůdce Indiana Jonese.

Afrika

Henry Rider Haggard