Zlomené duše

Zlomené duše https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519762/bmid_zlomene-duse-b1i-519762.jpg 4 259 63

Jednoho temného zimního rána je ve svém domě nalezena oběšená budoucí nevěsta Cara Dunneová. Je oblečená ve svatebních šatech a kdosi jí ustřihl pramen vlasů. Ještě téhož dne se najde tělo další mladé ženy, která byla shozena ze střechy nemocnice, kde pracovala. Fiona Heffernanová se měla rovněž vdávat, a i ona na sobě měla svatební šaty a chyběl jí pramen vlasů. Vraždy se zdají být tak osobní, že je inspektorka Lottie Parkerová přesvědčená, že oběti musel zabít někdo, koho znaly. Když jde smutnou zprávu oznámit Fionině rodině, pozorně pátrá po čemkoli podezřelém. Jenže zjistí něco mnohem děsivějšího – Fionina osmiletá dcera se zatím nevrátila domů z tanečního vystoupení. Lottie zamrazí: děvčátko totiž může být další obětí zvráceného a nebezpečného jedince...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kalibr

Broken Souls

EmillyT
12.12.2023 3 z 5

Z tohoto dílu jsem byla zklamaná. Krimi linka mě vůbec nechytla, včetně motivů pachatele, příběh byl zbytečně překombinovaný a tentokrát to bylo spíš ke škodě. Něco se dalo poměrně snadno předvídat, pokud čtenář zná jednotlivé postavy již z minulosti. Chování Lottie mě tentokrát neuvěřitelně rozčilovalo, ať už ohledně jejích dcer, Lea, Boyda,... vadilo mi, jak pořád za vším hledá, jak je každý proti ní. Než se pustím do dalšího dílu, dám si asi nějakou příjemnější vsuvku.

Pája699
11.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Tuto knihu jsem četla se zatajeným dechem. Prostě se nešlo odtrhnout, jak mě děj upoutal a bavil..

Lottie prostě nebude mít asi nikdy na růžích ustláno, a to jak doma, v práci, tak i v soukromém životě.

Dvě sebevraždy v jeden jediný den....obě ženy měly na sobě svatební šaty. Do toho se ztratila jedna holčička.......kolotoč pastí, lží, intrik se rozjíždí a to je teprve začátek.

Opravdu dech beroucí příběh, ale pak přišla ledová sprcha v podobě rozuzlení a motivu vraha. Ten mi bohužel nikterak nesedl a vlastně i svým způsobem zklamal.

Za mě zůstalo pár otazníků, ale pevně doufám, že určitého pokračování, se dočkáme v dalším příběhu .-)

A to už vůbec nemluvím o soukromé lince Lottie a Boyda :-( jako vážně? Proč nám to autorka dělá? Pevně věřím, že oba dva to ustojí a zvládnou!

putpuda
08.12.2023 5 z 5

Výborné čtení. Tato série se mi stává závislostí ;)
Dostal se mi do ruky i další díl a ten už mám též přečtený.
To byla jízda!!!!

berila
06.12.2023 5 z 5

Opět další výborný díl série. Konec takový smutnější, snad vše dobře dopadne. Určitě přečtu i další díl.

jeny-v
27.11.2023 4 z 5

Zlomené duše - co napsat k sedmé detektivce Patricie Gibneyové, která stvořila urputnou sympatickou ragmullinskou inspektorku Lottii Parkerovou a její tým - Boyda, Kirbyho a McKeowna. Trochu mně paní spisovatelka zamotala hlavu tím propletencem zainteresovaných postav. Musela jsem číst hodně rychle a zodpovědně, abych neztratila nit ve vztazích mezi novinářkou Beth, fotografem Rianem, jeho švagrem Gilesem, mrtvou nevěstou Fionou, jejím bývalým - právníkem Kavanaghem a zdánlivou sebevraždou Roberta i učitelky Cary, kterou našla sousedka Eva, jenž utekla od Christyho. K motivu vraha přistoupím rezervovaně, ale závěr je povzbudivý díky Lotiinýmu kamarádu z předešlých příběhů knězi Burkemu.

kačenka80
22.11.2023 3 z 5

První přečtená kniha od autorky a nic moc. Vše bylo zdlouhavé a ztrácela jsem se v tom kdo je kdo.

Jiparis
18.11.2023 5 z 5

Za asociálním chováním opět stojí nespravedlivé dětství, o to horší, že Ti, kdo takto "vychovávali" si ani nejsou vědomi, co způsobili.

adevis
29.10.2023 5 z 5

V této knize nachází Lottie se svým týmem oběti ve svatebních šatech. Na první pohled se zdá, že se jedná o sebevraždy. Pojítko mezi obětmi je to, že jim chybí prameny vlasů. Když Lottie zjistí, že osmiletá dcera jedné z oběti je nezvěstná, začíná hra o čas

Tohle byla má první kniha od Patricie, kterou jsem nezhltla za 2 dny. Tentokrát jsem ji četla 14 dní, ale vím, že ten konec mě zase pohltil natolik, že jsem ji dočetla rychle. Styl psaní je výborný, každý díl je skvěle čtivý a já se už teď nemůžu dočkat toho osmého, který mám přeobjednaný. Jen bych si přála najít tolik času, abych si tuto sérii mohla přečíst celou od začátku.

Sedmý díl detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou s názvem Zlomené duše mi nakonec zlomil spíš srdce, protože ten konec achjo!

Andyska007
27.10.2023 5 z 5

Četla jsem všechny knihy této série a všechny se mi líbily. Ale Zlomené duše možná nejvíc. Je tam hodně postav, člověk nemůže číst jenom povrchně, musí se do děje hodně ponořit. A to mě bavilo.

Duchoslp
27.10.2023 5 z 5

Tak tenhle díl byl fakt pecka. Nemohla jsem se odtrhnout. Napětí od začátku až do konce. Lottie a její tým mají plné ruce práce s podivnými úmrtími. Tajně jsem doufala, že alespoň na chvíli bude mít Lottie v osobním životě klid, ale zřejmě jí není souzený

Katulinka69
19.10.2023 5 z 5

Už aby byl další díl

postrach
16.10.2023 4 z 5

Tentokrát mi vadil ten konec.

Ulala
01.10.2023 4 z 5

Souhlasím s názorem, že někomu mohl připadat děj trochu "natahovaný". I mně v tomto díle autorka trochu napínala nervy. Dokonce jsem měla chuť přeskakovat stránky. Nedělám to, protože věřím, že tyto "upovídané" kousky knihy mají svůj smysl. Přesto byl děj skvělý a Patricia Gibney opět dokazuje, že psát umí. Otevřený konec slibuje další skvělé zážitky s Lottie Parker, kterých se dočkáme ještě letos.

netopýrek1985
27.09.2023 5 z 5

Jj opět super rychlé čtení a doufám, že Boyd bude v pořádku.

ctenarkaEva
25.09.2023 4 z 5

Tuto sérii mám hodně ráda, ale přiznám se, že tento díl se mi líbil méně. Nezdál se mi tak napínavý, ztrácela jsem se v množství postav a děj mi občas připadal dost natahovaný a bez napětí. Přesto se zase budu těšit na další díl a držím palce Lottie a Boydovi.

Didi15
18.09.2023 4 z 5

Líbilo se mi to . Mám tuto sérii ráda , ubírám hvězdu jen proto, že ve srovnání s podobnými je to trochu slabší :)

astra3
10.09.2023 5 z 5

Lottie jako vždy na zabití a chudáček Boyd. Příběh napínavý a zamotaný.

krejcovka76
03.09.2023 2 z 5

Jsem nepoučitelná a pořád zkouším dokola knihy se zlatou nálepkou Světový bestseller a pokaždé naletím. Tenhle příběh vypadal ze začátku nadějně, postupně vstupovaly do děje nové a nové osoby a člověk začal být mírně zmatený. Celé se to motalo a uzlovalo, až nakonec zůstal jeden velký uzel, který se těžkopádně rozmotal a hle najednou tu byl vrah. Neustále sebemrskačství hlavní hrdinky mi těžce lezlo na nervy. A na závěr přišla třešinka v podobě závěru, jak z červené knihovny. Další díl už ne. Chybělo napětí, vzrušení z příběhu, strach o hlavní hrdiny.

ArwenAragorn
03.09.2023 5 z 5

81%

Uchechtl se sám pro sebe, široký úsměv mu rozčísl tvář na dvě části. Pak pokračoval v cestě. Uvolnil sevřené pěsti. Neměl strach, že ho někdo najde. Tam, kam jde, ne. Nikdo ho nenajde. Nikdy. Nikdy. Ne.
__________________________________________________________________________________________________________________
Tento díl se mi líbil víc, než předešlý. Byl čtivý, napínavý, s dobrou zápletkou a s nečekaným rozuzlením, kdy se dovíme, kdo unesl malou Lily a kdo je vrahem. Se zájmem jsem taky sledovala soukromý život Lottie a držím palce jí a Boydovi. .
Můžu doporučit.

Alena1957
27.08.2023 5 z 5

Skvělá detektivka, napínavá, čtenář se musí soustředit, jelikož je tam hodně jmen. Přesto doporučuji.

Patricia Gibney
irská, 1962