Zlomené duše

Zlomené duše https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389319/bmid_zlomene-duse-N4P-389319.jpg 4 397 138

Píše se rok 1950 a v tajuplné internátní škole plné odložených děvčat se zrodí přátelství čtyř dívek. Dokud jedna z nich záhadně nezmizí. O více než šedesát let později se snaží novinářka Fiona napsat reportáž o rekonstrukci školy a odhalit tajemství okolo dávné vraždy své sestry. Poté co je na stejném místě ve staré studni nalezena mrtvola, začíná Fiona s pomocí přítele-policisty rozkrývat temný příběh z minulosti… a zároveň současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Broken Girls , 2018

Mischone
04.02.2019 5 z 5

No teda páni! Vynikající kniha opravdu, pro všechny kdo mají rádi tajemno, temné popisky, chmurné prostředí a prolínání časových dějů. Kniha vás bude bavit od začátku až do konce, protože tohle je prostě to, co hledáme chceme-li trochu tajemna a mít husí kůži. Příběh neskrývá žádná hloupá blábolení, ale je zjevné jak naše mysl a tajemství ovlivňují naše životy. Tohle je přesně ta kniha, o které si budete chtít s někým popovídat, sdílet pocity a hlavně ji každému vnutit. Už ta obálka vás osloví, no ne?

plamínek21
03.02.2019 4 z 5

Horký čaj, plápolající krb, chumelenice za okny jsou ty správné rekvizity k této knize, která je čtivá, napínavá a dojemná nerozlučným přátelstvím čtyř dívek, jejichž pouto nepřetrhne ani smrt.

Roux
02.02.2019 5 z 5

Po přečtení jsem na knihu ještě několik dní vzpomínala. Především na neobyčejné přátelství čtyř studentek, přišlo mi jejich pouto neuvěřitelně milé. Hned od začátku jsem byla vtažená do děje. Líbí se mi prolínání minulosti a současnosti. Duchařské téma celé knize dodává tajemný nádech a možná se budete trošku bát. Určitě dejte knize šanci, je velice povedená.

veronika0382
30.01.2019 5 z 5

Vynikající, poutavý, napínavý duchařský román, který vám nedá spát! Obsahuje vlastně všechno, co dělá příběh zajímavým. Dávné tajemství, starý opuštěný dům, rozplétání minulosti, vraždy a duchy. Mrazivé, čtivé, skvělé! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Martina023
30.01.2019 5 z 5

I když takové knihy zatím nebyly často v mém repertoáru, tato kniha mě dostala...tajemství, stará doba a také linie doby dnešní...od této knihy jsem se nemohla odtrhnout..prostě super.

perpe2a
28.01.2019 4 z 5

Dávná tajemství, odkrývání minulosti, pátrání na vlastní pěst, temná zákoutí internátní školy...Jo, bylo to super. Sice na mě trošku pomalejší rozjezd, ale pak už mě kniha nepustila. Doporučuji těm, co se trochu rádi bojí přízraků.

veselaa
26.01.2019 4 z 5

Jedna z mála knih,které na mě zapůsobily. Kniha mě v táhla do děje hodně rychle.Propojuje se minulost a budoucnost postav,je to tajemné a napínavé čtení.Krásné přátelství dívek z internátní školy a jejich příběh z minulosti, Fiona která hledá odpovědi a také Mary Handová....
Mary Há,Mary Há,mrtvá Mary Handová,dávno v zemi pohřbená...
Šálí vábí kamarádky,nepouštěj ji dál!
Mohu jen doporučit

iveetka
24.01.2019 4 z 5

Příběh se mi moc líbil. Ponura atmosféra, postavy, zapletka a rozuzlení - supr! Určitě stojí za přečtení.

Madlens
18.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha, napětí a tajemno - jsem trochu strašpytel, takže jsem musela číst jen přes den :-)

Miretti
07.01.2019 5 z 5

U téhle knihy se povedla již anotace, která dokáže hodně čtenářů nalákat, mě nevyjímaje:) Stačily první její věty a věděla jsem, že knihu musím mít:) A byla to trefa do černého. Miluji v knihách trochu tajemna, napětí, starých křivd. To vše jsem od této knihy dostala. A to, že byl děj zčásti zasazen do sirotčince a ponurého města, bylo jen úžasnou třešničkou na dortu. Knihu jsem zhltla za dva dny . Moc pěkný příběh, o síle přátelství až za hrob, s jedním dávným duchem a houževnatou novinářkou. Za mě rozhodně ano!

Kykynka
06.01.2019 5 z 5

Super kniha, kterou jsem doslova hltala. Líbilo se mi propojení minulosti a přítomnosti. Paráda. Určitě doporučuji!

Countee
06.01.2019 4 z 5

Na čtení této knihy jsem se opravdu těšila a jsem ráda, že mě anotace ke knize nezklamala. Dost tomu napomohla i obálka knihy, ta se mi tuze líbí! Budete se u toho trošku bát, příběh vás pohltí. Postava vraha mě překvapila, na začátku knihy mě to vůbec nenapadlo, ale tuto tematiku mám ráda, tudíž byl pro mě příběh ještě líbivějším. Ale bylo tam pár momentů/pasáží, které mi nějak neseděly, neumím být konkrétní, jen mi tam pár věcí nějak nepasovalo, proto ty 4 hvězdičky. Ale rozhodně nelituju toho, že jsem si knihu koupila a mám ji v knihovně. :)

Evina16
06.01.2019 5 z 5

Skvělý příběh, krásně propletený, tajemný, udržuje čtenáře v napětí do poslední stránky. Na krátké zimní dny je dost depresivní, ale to přátelství dívek z pokoje 3C a snaha hlavní hrdinky dobrat se pravdy dodávají knize světlo.

adriane9
06.01.2019 3 z 5

Nepochybně výborně napsaná kniha, čtivé, svižné jen bohužel pro mě špatně vybrané téma - jsem posera, stačí mi už takhle málo. Držela jsem se zařazení do románu a pro ženy, takže měli dodat mysteriózní a možná horor k tomu :-) ... Přiznám se tedy, že jsem knihu přeskákala, přesto doporučím těm, co tento žánr mají rádi.

ivousekk
05.01.2019 5 z 5

Vyborne to bylo! Tajemne, strasidelne, napinave. Paradne namixovany pribeh, ktery se moc dobre cetl a rozhodne stoji za cas, ktery mu venujete.

zuzana2599
19.12.2018 5 z 5

Poutavý a temný příběh, který odhaluje tajemnou vraždu, starou šedesát let. Děsivé trosky staré internátní školy, duch v podobě dívky v černém, to vše udělalo tento román atraktivním. Příběh s kapkou nadpřirozena se výborně četl a odhalil všechna svá tajemství. Doporučuji!

Jana77
05.12.2018 5 z 5

Skvělá, tajemná, okamžitě vtáhne do děje.

Calibra
04.12.2018 5 z 5

Kniha přesně napsaná pro mě, má tajemnou vraždu, strašidelnou internátní školu, dávné tajemství, linii že současnosti a flashbacky z minulosti. Já jsem byla z knihy nadšená, obálka krásná, jen jsem čekala trošku větší zvrat a překvapení na konci, ale to bych uz asi chtěla moc.