Polnočný let

Polnočný let https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159098/polnocny-let-159098.jpg 4 68 9

Zlomená křídla série

< 2. díl

Phoebe, Teal a Robin prichádzajú do dievčenskej školy doktorky Foremanovej po tom, ako ich výchovu nezvládli vlastní rodičia a poručníci. „Študentky“ tu prežívajú peklo: spávajú v kôlni, pracujú v sálajúcej páľave a sú vystavené napospas nemilosrdným strážkyniam, ktoré ich sledujú na každom kroku. Doktorka Foremanová je rovnako bezcitná, vyžíva sa v moci, akou nad dievčatami vládne. Najhorším trestom v jej škole je záhadná „chladnička“, miesto, kde sú dievčatá vystavené svojim najtemnejším obavám. Priateľky bude pokúšať zrada, lebo doktorka Foremanová ich dokáže poštvať proti sebe. Dievčatá však zistia, že jediný spôsob, ako sa v tomto pekle dá prežiť, je držať spolu... a brániť sa.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Midnight flight , 2003

Milka564
18.06.2019 5 z 5

Krásná kniha

cipperka
23.09.2017 5 z 5

K této knize jsem se zhruba po 7 letech také podruhé vrátila, ale už jsem z ní nebyla tak odvázaná jako tehdy. I přesto si ale zaslouží vysoké hodnocení

lenyleny
07.02.2016 3 z 5

Velmi jsem se těšila na druhý díl. Ale druhý díl Půlnoční let mne docela zklamal. Zase mistrně vykreslený, ale na můj vkus velice nereálný. Když to srovnám s ostatními knihami od této spisovatelky, tak mi to nějak nesedí. Ale to neznamená, že si od ní zase nějakou knihu nepřečtu.

mekkejla
02.11.2015 5 z 5

Z prvního dílu víme, že všechny 3 dívky napáchaly opravdu hodně špatností, ale trest, který na ně čeká ve "škole" doktorky Foremanové předčí naprosto všechny představy... Skvěle napsané a postava Nataniho je vskutku skvělá! Nebýt jeho... Jsem moc ráda, že autorka ukončila příběhy holek pozitivně s vyhlídkou lepších zítřků. Nikdy zkrátka není tak hrozně, aby se to nedalo zlepšit, když tomu člověk věří a chce to...

Dandy1
16.06.2015 4 z 5

Druhý díl popisuje trest, který má vést k nápravě chování nezvladatelných dívek. Hodně se liší od prvního dílu a dá se číst i samostatně. Pro mě je zde jednoznačně nejlepší postavou Natani.

dove
20.02.2014 5 z 5

První díl jsem nečetla, pouze tuto knížku. Mohu pouze doporučit, čte se jedním dechem. I když je neuvěřitelné, čeho je tzv. "doktorka" schopná pro nápravu dětí.

monte
15.06.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, mohu jen doporučit

gfdsa123
18.10.2011 5 z 5

Ani druhý díl mě nezklamal a byl i o něco lepší než první. Výborně napsáno jako zatím vše, co jsem od ní četla.

meduzka123
05.04.2011 5 z 5

Mohu doporučit ... je to až nemožné

Virginia Cleo Andrews
americká, 1923 - 1986