Zlomek celku

Většinu svého života nebyl Jasper Dean schopen přijít na to, jestli má svého prokazatelně paranoidního otce Martina litovat, nenávidět, milovat, anebo zavraždit. Teď, když už je starší Dean po smrti, dokáže se ten mladší konečně zamyslet nad potřeštěncem, který ho vychoval v intelektuálním nevolnictví, a uvědomuje si, že jejich dobrodružství bylo vzdor vší své potrhlosti velkolepé.
Jasper vypráví o svém dětství plném šokujících plánů a neuvěřitelných objevů. Je to příběh, jehož hrdinové putují z australské buše do kaváren bohémské Paříže, z thajské džungle do striptýzových barů, psychiatrických léčeben, labyrintů a zločineckých doupat a z výšin první lásky do hlubin zklamané ctižádostivosti. Výsledkem je divoká jízda jako na kolotoči, během níž se z dvojice nýmandů stanou neblaze proslulé osobnosti prožívající pamětihodný příběh o otci a synu. Zlomek celku je obžalobou moderního světa a jeho mravů, ale zároveň je i k popukání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42421/zlomek-celku-42421.jpg 4.438

A Fraction of the Whole (2008)

Vydáno:, Jota
Počet stran:748
Překlad:Tomáš Suchomel
Edice:Zlatá edice
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7217-751-6

Kniha Zlomek celku

SteveP1
28.01.2017

Tak tohle mi úplně vyrazilo dech. Chtěl jsem něco napsat, ale najednou si uvědomuji, že je to zbytečné, protože tohle se prostě musí přečíst, takový je to nářez. Brilantně napsáno a pro mě neskutečně vyzrálý a přitom zábavný román.
Skvost.

katrin.ka
01.01.2017

Skvělá kniha... udržuje člověka ve stavu mírného napětí co bude dál... dokonale promyšlený příběh, navíc skvěle napsaný, filosofické roviny, často až absurdní, střídá humor, většinou rovněž absurdní. Zlomek celku a Slavík - pro mě dvě knihy roku...

poulet
19.03.2016

Knížka mi vůbec dlouhá nepřišla, četla jsem jí jedním dechem. Za poslední rok jsem lepší nečetla

Lori_S
02.11.2015

Nějak se pořád nedokážu rozhodnout, zda bych chtěla mít tatu jako tady Jasper Dean... Skvělá kniha, příšerně dlouhá, písmena jsou navíc docela malá, tak to vůbec neubíhá, ale rozhodně to stálo za to.

Henyk2
05.02.2014

Výborné. Jsem z ní nadšený. Nemůžu si pomoci, ale nepamatuji si, že by nějaká kniha nominovaná do uýšího výběru na Man Booker Prize, byla špatná.

Heyyy
19.09.2013

Nemám důvod nedat pět hvězd, i když jak tu někdo píše mě svým způsobem kniha ničila (dlouhááá), tak udržela pozornost častými zvraty, mimo jiné je i docela vtipná a příběh rodiny je prostě... úžasně na hlavu :)

ajikkk
19.12.2012

Byla jsem z ní nadšená. Tohle je opravdové Dílo. Kniha odkrývá další a další události, každou další stránkou přichází nový zvrat a překvapení, které byste nikdy nečekali. Po třetině knihy jsem si říkala: "Vždyť ta kniha už skoro končí, co bude na dalších dvou třetinách? A pak najednou Bum! Nejednou se odkryje úplně nová rovina a kolotoč začíná nanovo. Celou dobu jsem se od knížky nemohla odtrhnout, ale zároveň jsem tomu všemu nemohla uvěřit. Štvala mě a neskutečně bavila zároveň.
Ještě jsem za svůj život nepřečetla tolik knih, abych ji mohla hodnotit opravdu nezaujatě a odborně, ale neodpustím si říct, že to je jedna z nejlepších knížek z 21. století, co jsem zatím četla. A mamka ji dostane pod stromeček, ať ji mám taky při ruce :)

pihinka
24.04.2012

Právě čtu a musím napsat, že jsem z knihy naprosto nadšená, zajímavě psychologicky napsaná

Steve Toltz

Steve Toltz