Zloději slonů

Zloději slonů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33003/zlodeji-slonu-33003.jpg 4 7 3

Allanovi zemřel otec a zůstává s matkou bez prostředků. Nastaly zlé časy. Začne pracovat u pana Bayera, kde si ho oblíbí indická slonice Sinuata. To se stane jádrem sporu mezi ním a Bayerovým synem, zhýčkaným Edmundem. Co všechno se odehrálo v čarokrásné Paraquayi kolem ohrožené Sinuaty a co všechno zažili Allan Dorado a jeho přátelé vypráví tato poutavá knížka.... celý text

Boženka2
08.02.2021 5 z 5

Hezký příběh z jiného konce světa, další z mých nálezů v knihbudce.

BabaJaga11
17.07.2018 5 z 5

Opravdu krásná kniha, jako ostatně většina knih, které nacházím v nádražních knihovnách. Příběh končí smutně, ale jako každý takový příběh obsahuje i naději. Slonice Sinuata zahyne, ale zůstává po ní slůně, sameček Nanuk. Přátelství lidí, kteří chtěli slonici zachránit, trvá dále, a dá se říct, že zlo bylo po zásluze potrestáno, i když si asi nikdo nepředstavoval, že se to stane zrovna takto.

eleryn
16.11.2017 5 z 5

K mé radosti jsem se dostala na zahraniční stáž do Řecké Thessaloniki a mimo učení českého jazyka děti z řecko-českých rodin, jsem se zapojila do recenzí knížek české knihovničky, která se tu pomalu rozrůstá :-)
A zde je moje recenze na tuto knihu: V Paraguayském hlavním městě Asuncion, kde i v období Vánoc obyvatele města tíží dusno a sníh je jen mýtem z jiných krajů, se odehrává příběh mladého chlapce Allana, který pravé přátelství nachází mezi zvířaty. Od dětství jeho život provází věrná kočkovitá šelma kaguár (puma) Astra. Toto pevné pouto mu závidí jeho spolužák Edmund, který díky nezměrnému bohatství svého otce, chce dokázat, že peníze zmůžou vše. Dokonce i pořídit si slona.
Jak se bude vyvíjet příběh slonice Sinuaty, která díky své inteligenci rozezná skryté zlé úmysly v Edmundově očích, a naopak dobro v těch Allanových?
Tato kniha napsaná podle skutečného příběhu Vladimírem Šustrem nejenže vypráví neobyčejný příběh neobyčejného přátelství, také v ní čtenář může nalézt zajímavé informace ze světa zvířat. Věděli jste například, že slonice jsou těhotné dva roky?

Vladimír Šustr
česká, 1913 - 1987