Svět démonů

Svět démonů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427437/bmid_svet-demonu-u12-427437.jpg 4 232 50

Zloději dýmu série

Po dramatickém útěku zlodějů dýmu z Rossarbu je všechno vzhůru nohama: princeznu Catherine všichni vidí jako zrádkyni. Tash má zlomené srdce, protože přišla o svého jediného přítele. Edyona hledají pro vraždu. March v srdci skrývá zradu svého nového milence. Ambrose touží po odplatě. Do toho všeho je armáda brutálního krále Aloysia při chuti a chce se zmocnit Pitorie i Calidoru. Svět hoří… a démoni mezitím spřádají vlastní plány.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Demon World , 2019

martinakraus
05.03.2020 2 z 5

Velký zklamání. První díl byl tak boží a dvojka se tak podělala... Pokud jste byli ze Zlodějů dýmu odvařený stejně jako já, možná si radši nekažte chuť jeho pokračováním a řekněme si, že žili šťastně až navěky, jo?

lapetitedeny
02.03.2020 4 z 5

Ne, Svět démonů není tak dobrý jako jednička. Ano, čekala jsem od toho něco trochu jiného. Ale pořád je to dobrá kniha.

Tak nějak jsem očekávala, že to bude zvrat za zvratem a intrika za intrikou, ale ono to bylo vlastně docela pomalé a zas tak moc se toho nestalo. Přesto je to dobře napsané a postavy mě neuvěřitelně baví - teda až na Ambrose, kterej je neuvěřitelná osina v zadku. #sorryjako. Chlapec by si měl totiž uvědomit, že to, že se Catherine vymanila z vlivu svého otce, ještě neznamená, že nemůže chtít od života něco víc, než utéct s ním do západu slunce.

Co je nicméně moc fajn, je průzkum světa démonů. Konečně se o démonech a jejich fungování dozvíme něco víc a to je prostě super. Ale vyvstává s tím i mnoho otázek, tak doufám, že se nám na ně dostane odpovědi.

Ačkoliv mi přijde, že Světem démonů si Sally Green ze všeho nejvíc připravuje prostor pro velké finále, pořád je to dobrá kniha a já se na tu trojku fakt moc těším.

Za recenzní výtisk děkuji společnosti Albatros Media.

IYv
02.03.2020 2 z 5

celkem zklamání, škoda.

bo_okista
26.02.2020 2 z 5

Kniha mi byla poskytnuta společností Albatros Media a. s.

Pozor, možné spoilery.

Svět démonů pro mě byl jedenou z nejočekávanějších knih roku, respektive velmi očekávané pokračování Zlodějů dýmu, ze kterých jsem byla upřímně nadšená. První díl ve mě vzbudil naději, že mi ya fantasy má pořád co dát - zajímavé postavy, svět v popředí dění a příjemné tempo příběhu.
Nevím, co přesně se stalo, ani jestli je to na mým konci nebo na straně Greenový, ale Svět démonů mi většinu času připadal jako by ho psal někdo úplně jinej, skoro jako by to byla fanfikce. A ne ta dobrá, kde byste autora nejraději nechali napsat pokračování původní knižní série.
Cokoli, co jsme měli rozehraný z prvního dílu, cokoli, co jsme věděli o postavách, proč mě osobně bavily, jako by se vypařilo do neznáma. Catherine, která mi vždycky připadala jako někdo, kdo má talent na intriky, politikaření a jemné manipulování s "publikem" se změnila na naivní nemotorné děcko, co si pořád dokola láme hlavu s tím, jestli ji to její vysněný blonďatý pako miluje nebo nemiluje. Edyon je pro mě obzvlášť těžkej, objektivně vzato má velice komplikovanej život, ano, ale přišel mi v celé své příběhové lince tak pasivní, až jsem nebyla schopná mu jeho naříkání odpustit. Ambrose, u kterýho jsem doufala, že se autorka vydá cestou prozření, že si holt nevezme princeznu za ženu, což ho nějakým způsobem vrhne do jeho vlastního příběhu, měl ten jeden maličkej okamžik, kdy mohl být víc, než je tragický hrdina, kterej bohužel zahodil přes rameno, protože... Cath. Tash bylo málo na to, aby to celé zachránila a prostor, kterej jí byl věnovanej, jí příliš růstu nedovolil, bohužel.

Příjemným překvapením byl March, kterej mě v minulém díle až tolik nebavil, ale tady to všechno víceméně držel v úrovni "chci to dočíst, protože mě sice všichni ostatní prudí, ale chci vědět, co se bude dít dál"

A onen svět démonů, po kterým je kniha pojmenovaná? No, ten byl zajímavej, ale too little too late.

Ta kniha měla zároveň prvky, který z ní mohly udělat něco, co chci číst - naznačená závislost, intriky, který kdyby byly dotažený do konce nebo aspoň nějakým způsobem rozvedený, bylo by to skvělý. Potenciální smrt, ke které kdyby došlo, brala bych to jako velký, veliký plus. Jenomže to všechno bylo napsaný tak nešikovně a polovičatě, že ničemu z toho nevěřím.

O sérii jako takovou se nebojím, z reakcí, co jsou zatím na druhý díl, je to kniha, kterou prostě milujete nebo nenávidíte a já se holt kloním na tu negativní stranu. Každopádně i tak jsem zvědavá, jak to bude se třetím dílem a co si pro nás Greenová chystá dál. Půjdu do něj ale o něco skeptičtější, třeba to pomůže.

uarda
22.02.2020 4 z 5

Druhý díl paráda. Trochu mě štvala princezna, z které se stala namyšlená pipina, ale jinak super jako první díl. Napínavá do konce už se nemůžu dočkat posledního dílu. Dávám 4 hvězdy, protože v knize byla spousta gramatických chyb, které mě opravdu vadily a přemíra sprostých slov, které si myslím, že v knize pro děti a mládež nemají co dělat. Doporučuji

roman9276
17.02.2020 4 z 5

Ano, měl jsem pravdu, Ambrose je neskutečně otravnej ufňukánek. Druhej díl o dost lepší, jak už postavy znám, tak do děje vpadnul velice rychle. Pořád samý zvraty, neskutečně nepínavý, u některejch stránek jsem ani nedejchal. Hodně dobrý. Linka Tash bezkonkurenčně nejlepší. Edyon mi už trochu lezl na nervy, konec hodně zajímavej, těšim se na pokračování.

vandalindakova
10.02.2020 3 z 5

No sakra! Na druhý díl Zlodějů dýmu jsem se tak moc těšila! Už jen proto, že jednička patřila mezi mé TOP knihy roku 2019. A teda byla jsem zklamaná, a to hodně. Autorka zřejmě chytila nemoc druhých dílů, neuměla se s tím moc poprat a tak postavila celou knihu na romantice a udělala z toho telenovelu. Prooooč?!!
Tak bych nejprve začala něčím pozitivním. Čtivost byla asi stejně dobrá jako u Zlodějů dýmu, příběh hezky odsýpal a naštěstí se tím mé zklamání neprodlužovalo. Kniha obsahovala i celkem dobrý hlášky kolikrát, jakože fakt jo...jo ale taky dost sprostých slov. Někdy to sedlo, jak zadek na hrnec a někdy jsem si říkala, že tady jsem to úplně nepotřebovala.

Tash! Tentokrát to tady zachraňovala tahle holka. Její linka byla pecka od začátku do konce. Tady se totiž dělo všechno zajímavé. Tady jsme mohli zjistit mnohem víc informací o Světě démonů a o nich samotných. Kdyby byla v knize jen ona, tak tato knížka vyletí opět na nejvyšší příčky. Tash se tímto stává mou nejoblíbenější postavou spolu se Zaynem! Škoda, že jí tam bylo asi nejmíň no! :D A Zayna? Toho už vůbec! Mohli jsme se ho nabažit v první kapitole, a tím to zhaslo. Já sakra fakt doufám, že v tom třetím díle prostě bude už sakra pořádně!!

March se držel tak nějak uprostřed, i když pořád mi není úplně sympatický. Mohl to všechno udělat dřív, jenže to by nevzniklo drámo na konci, že...:D

Naopak z linky Catherine, která se spojila s Ambrosovou, a také z Edyona, jsem málem vrhla šavli. A ne jednou...Opravdu jsem několikrát vzteky zaklapla knihu, že to nedám prostě!

Edyon kvákal pořád dokola jedno sdělení, ale věčně v situacích, ve kterých se to absolutně nehodilo. Jeho naivita byla šílená. Ale pořád to nebylo tak děsný, co předváděl Ambrose.

Toho bych totiž hodila někam do jámy a úplně vyškrtla. Měl totiž nemalou tendenci se urážet, jak malej parchant, dělat si nároky na to, na co je vůbec neměl a div nevydírat Catherine (která mu to ale hezky žrala btw). Myslím si, že vůbec není v pozici, z které by si mohl takhle vyskakovat! Byl tak protivný!!

No a Catherine, ta to zazdila úplně. V prvním díle za mě byla nejlepší postavou, a táhla celou knihu! Dostali jsme totiž chytrou a rozumnou princeznu, která se situaci postavila čelem, obrátila ji ve svůj vlastní prospěch a ještě si zajistila lásku cizího lidu. Čekali jste tuhle Catherine i tady? Hahahahaha...

Catherine totiž uznala za vhodné, že když její postavení začalo viset na vlásku, tak si ho sama ještě přetrhne, protože jí nezajímá, co si myslí ostatní, ale rozhodla se poslouchat úchvatného sira Ambrose. Takže opět kniha, kde hlavní hrdinka vytratila mozek někde cestou, a začala se chovat jak praštěná pipina, protože se neovladatelně zakoukala!! (*FACEPALM*) Vždyť tohle už se objevuje v tolik knihách.

Tak a na závěr nesmím zapomenout zmínit chyby! Opět korektura selhala a opět jsem našla několik chyb!

kikibo
09.02.2020 4 z 5

Tak nějak nevím co si o tom myslet, pár zvratů tam bylo, ale wow momenty to nebyly. Jsem ráda,že jsem se dozvěděli víc o světě démonů a jak funguje. Nejvíce mě bavila Tash a Edyon s Marchem.Catharine dobrý, ale něco tomu chybělo, nedělalo mi problém knihu odložit a nečíst i 2 dva dny. Tak jako tak se těším na třetí tíl a snad už se dozvíme jak vše dopadne.

any37
01.02.2020 4 z 5

Lepší než první díl? Sto procentně. První věc, pozitivní věc, Edyon už mě tolik neštve. A dokonce mi ho na konci bylo i trošku líto!!! Zázraky se dějí. Miliony překvapivých událostí a odhalení. Za prvních sto stran do vás autorka nahrne obrovské množství informací o démonech, jejich světě či o samotném lidském povrchu.

Pamatujete, jak se předchozí kniha ze začátku hroozně moc pomalu rozjížděla? Pořádně se tam začalo něco dít až okolo stránky dvě stě. Tady je to naprostý opak. Začátek - prvních sto padesát stránek - naprosto famózní. Akce, napětí, láska, překvapivé momenty a zvraty, jednoduše bájo. Ale pak, pokles v akci atd., nějaká tam byla, avšak ve srovnání s tím začátek nic moc.

Ilirea25
28.01.2020 5 z 5

Opravdu vyvedené pokračování. Svět je hodně dobře vykreslený. Postavy rozvinuté, logicky uvažující, schopné. Doporučuji :)

Sally Green
anglická, 1961