Zloděj srdcí

Zloděj srdcí https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43387/bmid_zlodej-srdci-Dsr-43387.jpg 4 187 28

Rok 1802. Lucy Snowová, zhýčkaná dcera slavného námořního admirála, věděla o mužích jen velmi málo, dokud se jedné mlhavé noci nestala obětí únosu. Náhle se ocitla na palubě pirátského škuneru a pochopila, že je vydána na milost a nemilost legendárnímu kapitánu Doomovi. Podle pověstí měl být nemilosrdný a krutý, ale Lucy té noci poznala, že umí být i něžný. Probudil v ní ženství a touhu, ale nakonec ji opustil s pouhým polibkem… Ještě stále rozechvělá nečekaným dobrodružstvím se setkává se svým novým osobním strážcem Gerardem, kterého jí najal otec. Tento záhadný muž ji dráždí svým přitažlivým vzhledem i drzým chováním, ale jeho smyslný úsměv v ní nedokáže potlačit vzpomínku na kapitána Dooma. Teprve až se jejich cesty znovu zkříží, Lucy pochopí, který z těch dvou mužů jde cestou pomsty a který se chystá ukrást její srdce.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Thief of hearts , 1994

Senza Jenka
12.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Je to celkem zajímavě sepsané. Ač mezi postavami jednotlivých částí "zdánlivě" není souvislost, čtenář si samozřejmě dá rychle dohromady dvě a dvě. Celkem záhy se tak začne profilovat povaha jednotlivých aktérů. Admirál je sobecký, pokrytecký a prospěchářský studený čumák. Lucy zase typické odstrkované dítě, které se snaží, aby ho tatínek měl rád. Jen Gerard mi přišel trochu neprůhledný a nejednoznačný. To, že zachránil loď královského námořnictva a nechal sebe i posádku zajmout byl od člověka, co oplakal už svou první posádku, do nebe volající hazard - mohli je klidně pověsit s ním a na nějaké zásluhy zapomenout. Další plynutí příběhu bylo celkem nasnadě.
Mohlo by to být o fous kratší, nebo svižnější, ale jinak celkem pěkná kniha.

sssimkova
13.03.2023 5 z 5

Jedna z nej od autorky, taková správná slaďárna s propracovaným příběhem v pozadí. Četla jsem ji před deseti lety, minulý rok, a klidně letos zas. Taková klasika, když mám špatné období, a potřebuju vědět, že láska a spravedlnost vítězí... A ž ti správní chlapi někde byli-jsou... A kdo nerad kategorii červené knihovny, protože to je moc s*u, postelových scén, atd., tak klídek. Tady to se*uální napětí je tak akorát. U hromady knih od autorky jsem měla problém s dočtením, ale této se to určitě netýká. V něčem bych trochu tuto konkrétní přirovnala k Lise Kleypas.

Ivusak7
13.06.2022 5 z 5

Moc hezky napsané, děj pěkně utíkal i když bych občas někde něco zkrátila, knížka mě bavila. Lucy a Gerard tvořili moc hezký pár :)

lucie.dc
20.05.2022 4 z 5

Hezký příběh, byť má Medeiros knihy lepší.

Některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé a trochu jsem se nudila. Na oddech ale bohatě stačí.

SPOILER:
Pokud nechcete přijít o překvapení, tak toto nečtěte.
Knihu jsem četla po několika letech podruhé a díky jednomu komentáři jsem si vzpomněla, že se jedná o tutéž osobu. Knihu jsem si tak kupodivu více užila, ta představa, jak popisovala Gerardovi pověst piráta Dooma, jak dokáže znásilnit 10 pannen za noc nebo vytrhnout srdce z těla holou rukou, a přitom ten stejný člověk sedí vedle ní, k popukání. Tohle ale byla bohužel ta nejvtipnější část z celé knížky.

Marci_Vaj
25.12.2021 5 z 5

Opět nezklamalo...mám ráda tyto romance, kdy i po dočtení zůstane něco pěkného, záhadného a tak trochu nereálně romantického v myšlenkách :)

vcielka
14.02.2021 5 z 5

Toto bol nadherný príbeh. Povazujem ho za jeden z najlepsich od tejto spisovatelky. I ked cast s maskarnym plesom sa mohla napisat ovela lepsie a tak isto ta cast so sudom, tak stale som tomu ochotna dat 5 hviezd :)

illca2
11.02.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Čekala jsem že to bude nuda, ale napínavé od začátku až do konce.

Nikusscha
24.03.2020 5 z 5

Ale jo.. kniha se mi líbila. Děj byl rozličný, napínavý.
Nechyběla romantika a happy end:)

renefer
19.10.2019 3 z 5

Původně jsem chtěla sáhnout po knize od S. Drake, díky které jsem vzala na milost i tento literární žánr. I když tahle kniha nebyla špatná, tak to nebyl úplně můj šálek kávy.

petraj30
01.08.2019 3 z 5

Mám moc ráda příběhy s piráty, ale tady mi něco chybělo. Už jsem od spisovatelky četla lepší.

Zirvith
24.11.2018 5 z 5

Tohle je kniha, od které se nedá odtrhnout :) Naprosto úžasný příběh plný překvapení.. Gerard mi byl hrozně sympatický (i když bych ho kolikrát nejradši zabila), ale jinak to byla prostě dokonalá postava.. Jeho charakter a vlastně všechno na něm mi zcela vyhovovalo. No, zamilovala jsem se do něj snad dřív jak Lucy :) A taky to skvělé prostředí - moře, lodě, piráti.. Je to pro mě jedna z nejlepších knih daného žánru. Nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem.

Lembac
05.04.2018 4 z 5

Tato knížka obsahuje všechno, co by správný milostný román mít měl (statečný hrdina toužící po pomstě; krásná hrdinka, kterou vychovává chladný a pedantický otec; dávný zločin, piráti, moře....), ale přesto mi něco chybělo. Nic mě nenutilo vzít knížku do ruky a číst dál. Prostě jsem tu strhující vášeň mezi hlavními hrdiny necítila, nesouzněla jsem s nimi. A fakt nevím, čím to. Podle recenzí se jiným příběh moc líbil, tak bude chyba asi u mě. I tak ale knížku doporučuji.

ketvin
12.11.2017 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od autorky, hlavní hrdinové i ti vedlejší jsou prostě skvělí....

Edit: Čtu teď mnoho knih tohoto žánru různých autorek a tato u mě ze všech vítězí ;) Zkuste ji ;)

Evaho73
02.10.2017 3 z 5

Autorka sa príbeh snažila oživiť romantikou, ale ja osobne som po prečítaní prológu očakávala niečo iné alebo inú zápletku, napr. objasnenie pôvodu hlavného hrdinu (prečo sa jeho matka stala prostitutkou ? čo sa stalo s jeho otcom ? kto bol jeho otec ? ako s bratom žili po matkinej smrti ?). Táto zápletka mi prišla taká úplne od veci, ale to je samozrejme iba môj názor. Nejak ma tentoraz autorka nepresvedčila a pritom som od príbehu ani nič intelektuálneho neočákavala.

DUNIKO
08.07.2017 5 z 5

Připomínalo mi to Monte Christa ale stejně to bylo krásné úchvatné citlivé prostě NÁDHERA.Medeiros nezklamala.

Katka313
14.02.2017 5 z 5

Kdybych mohla dám mnohem více hvězdiček. Jedna z nejkrásnějších knih, co kdy jsem četla. Lucy byla úžasná a Gerard k sežrání. Knížku jsem hltala stránku za stránkou a byla jsem naštvaná, když jsem ji musela odlozit. Smála se se u ni, trnula napětím a hlavně si hodně pobrečela. Oba hrdinové se mi vryli pod kůži a asi tam jeste dlouho zůstanou. NÁDHERA NÁDHERA NÁDHERA. Jen jenom jedna menší výtka ten konec mohl mít více stránek.

kkeisha
26.06.2016 4 z 5

Mam strasne rada ked sa hlavny hrdinovia doberaju. Inak to bola pekna kniha, ale citala som uz aj lepsie. Ale dobra oddychovka.

havrmoni
26.05.2015 5 z 5

Opravdu 5* je málo. Nádhera,dobrodružství,romantika k tomu není co dodat.

Barbora H
21.05.2015 5 z 5

Pět hvězdiček je málo... opravdu skvělá knížka, četla se sama a už dlouho jsem nedržela v ruce příběh, na který jsem myslela, i když jsem ho právě nečetla...

ariel platto
17.03.2015 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem byla hodně natvrdlá, čekalo mě stejné překvapení jako hlavní hrdinku, když pirátovi sundala košili :)