Zlatníkova chovanica

Zlatníkova chovanica https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358019/bmid_zlatnikova-chovanica-wHY-358019.jpg 4 68 7

Prvý román obľúbenej autorky ponúka pôvabný ľúbostný príbeh, v ktorom fascinujúco ožíva stredoveké Slovensko. Na Ľubovnianskom hrade sú prípravy na svadbu v plnom prúde, no nikto nepozná skutočnú totožnosť zlatníckeho tovariša, ktorý vyrobil nezvyčajne krásne šperky pre syna krakovského kniežaťa a jeho nevestu z významného rodu. Keď mladý hradný pán, pospolitým ľudom nazývaný aj čierny rytier, odhalí tovarišovo tajomstvo, je stratený. Aj pre nádejného ženícha je totiž ťažké odolať Arieninmu magickému čaru, ktoré väčšmi než vo fyzickom pôvabe spočíva v jej osobnosti. A tak sobáš vopred dohodnutý mocnými je ohrozený...... celý text

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Už obal knihy ma presvedčil že to bude pre mňa výnimočná kniha....prvá stránka, prvá kapitola a už ma kniha zhltla doslova do deja.....nevedela som sa od tejto knižky odtrhnúť...nádherný príbeh, vedela som si živo predstaviť aj postavy aj príbeh...vžila som sa do ich deja- naozaj pre mňa prvá kniha ktorá ma chytila za srdce :) vrelo odporúčam pre všetky romantické duše čo snívajú o svojom rozprávkovom svete
O D P O R Ú Č A M ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

nocnymotyl38
02.01.2019 3 z 5

romantika, milostné romány, romány pro ženy, čakala som jednoduchú oddychovku a aj som ju dostala, netreba mať veľké oči :) a popojedem

Fizulka71
03.08.2017 4 z 5

Další skvělá kniha od paní Pronské. Moc se mi líbí široký záběr, který ve svých knihách má, tu zlatníci z Krakova, tam osmanští janičáři, za kopcem Mauři. V každé knize najdeme jinou oblast Slovenska s jejími hrady a pevnostmi, které si hledám na internetu, abych věděla, jak ta stavba a její okolí dnes vypadá. Za sebe můžu jen doporučit. Užijte si čtení!

RADIN
07.10.2016 4 z 5

Kniha sa mi velmi páčila,príbeh ma zaujal,moje hodnotenie,super.

MAXA71
03.03.2016 4 z 5

Pre mňa obrovské prekvapenie. V dobrom. Čakala som laicke vyjadrovanie, ale autorka podala príbeh veľmi dobre a čitateľne. Aj keď je to z kategórie cukríkov. Páčilo sa mi to.

alnahu
10.11.2015 5 z 5

Krásný historïcký román , příběh Černého rytíře a Ariany se mi líbil a kniha se dobře četla.Kdo má rád romantické knihy ze starých hradů a nehledá v knize historii ,je tato kniha přesně ono.Stylem psaní mě připomíná autorku romantických knih Johanu Lindsey.

Aurellia
10.02.2013 odpad!

Kniha mi bola doporučená v knižnici ako "dobrý historický román". Určite je to posledná kniha, ktorú som od p. Pronskej čítala. Nevadilo mi , že autorka nemá o stredoveku páru ani na úrovni ZŠ, skôr mi vadil, ako to slušne napísať, príliš jednoduchý literárny štýl. Troška tu zapolemizujem s užívateľkou zuzulique, druh literaúry nemá nič spoločné s vekom, knihu čítala mama, a tá bola podobne zhozená.