Zlatníkova chovanica

Zlatníkova chovanica https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219292/zlatnikova-chovanica-219292.jpg 4 68 7

Ešte nikto u nás nenapísal taký romantický historický príbeh ako Jana Pronská. Ničím sa nelíši od podobných príbehov z pera anglických alebo francúzskych autoriek. Ibaže v ňom neožíva stredoveký Paríž či Londýn, ale územie stredovekého Slovenska a Poľska – Kremnica, Ľubovňa, Varínsky a Ľubovniansky hrad a Krakov. Jana Pronská sa narodila v Gelnici a maturovala v Spišskej Novej Vsi. Spolu s manželom a tromi deťmi žije v Nálepkove. Miluje romantické príbehy a stredovek. Zlatníkova chovanica je jej prvý román.... celý text

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Už obal knihy ma presvedčil že to bude pre mňa výnimočná kniha....prvá stránka, prvá kapitola a už ma kniha zhltla doslova do deja.....nevedela som sa od tejto knižky odtrhnúť...nádherný príbeh, vedela som si živo predstaviť aj postavy aj príbeh...vžila som sa do ich deja- naozaj pre mňa prvá kniha ktorá ma chytila za srdce :) vrelo odporúčam pre všetky romantické duše čo snívajú o svojom rozprávkovom svete
O D P O R Ú Č A M ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

nocnymotyl38
02.01.2019 3 z 5

romantika, milostné romány, romány pro ženy, čakala som jednoduchú oddychovku a aj som ju dostala, netreba mať veľké oči :) a popojedem

Fizulka71
03.08.2017 4 z 5

Další skvělá kniha od paní Pronské. Moc se mi líbí široký záběr, který ve svých knihách má, tu zlatníci z Krakova, tam osmanští janičáři, za kopcem Mauři. V každé knize najdeme jinou oblast Slovenska s jejími hrady a pevnostmi, které si hledám na internetu, abych věděla, jak ta stavba a její okolí dnes vypadá. Za sebe můžu jen doporučit. Užijte si čtení!

RADIN
07.10.2016 4 z 5

Kniha sa mi velmi páčila,príbeh ma zaujal,moje hodnotenie,super.

MAXA71
03.03.2016 4 z 5

Pre mňa obrovské prekvapenie. V dobrom. Čakala som laicke vyjadrovanie, ale autorka podala príbeh veľmi dobre a čitateľne. Aj keď je to z kategórie cukríkov. Páčilo sa mi to.

alnahu
10.11.2015 5 z 5

Krásný historïcký román , příběh Černého rytíře a Ariany se mi líbil a kniha se dobře četla.Kdo má rád romantické knihy ze starých hradů a nehledá v knize historii ,je tato kniha přesně ono.Stylem psaní mě připomíná autorku romantických knih Johanu Lindsey.

Aurellia
10.02.2013 odpad!

Kniha mi bola doporučená v knižnici ako "dobrý historický román". Určite je to posledná kniha, ktorú som od p. Pronskej čítala. Nevadilo mi , že autorka nemá o stredoveku páru ani na úrovni ZŠ, skôr mi vadil, ako to slušne napísať, príliš jednoduchý literárny štýl. Troška tu zapolemizujem s užívateľkou zuzulique, druh literaúry nemá nič spoločné s vekom, knihu čítala mama, a tá bola podobne zhozená.