Zlatíčko

Zlatíčko https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425875/mid_zlaticko-5Kj-425875.jpg 5 1 1

,,Keď som mala sedem rokov, volali ma Zlatíčko." Usmial sa. Určite mu to pripadalo ako pôvabné milé meno pre dievčatko. Jemu určite tiež jeho mama dala nejakú prezývku, ktorú mu večer šepkala do ucha pred bozkom na dobru noc. Pusík. Pinky. Pipuš. ,,Nie je to tak, ako si myslíte," vravím. ,, Bolo to moje umelecké meno." Nadvihol obočie. Nerozumel. V tom čase si aj moja matka dala umelecké meno: Sonia O´Dauyé. Po nejakom čase prestala používať falošný šľachtický titul, ale na malej pozlátenej menovke na dverách bytu naďalej zostalo: GRÓFKA SONIA O´DAUYÉ. ,,Vaše umelecké meno?"... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Kalligram (SK)

La petite Bijou , 2001

Vlado84
18.03.2020 5 z 5

,,Nejaký čas tu ešte pobudneš a potom bude koniec. Si tu, lebo si chcela ešte posledný raz prejsť všetky minulé roky, aby si ich pochopila. Tu, pod neónovými svetlami na Bielom námestí sa všetko začalo. Posledný raz si sa vrátila do rodiska, do východiskového bodu, aby si zistila, či bolo možné zvoliť si inú cestu, či sa veci mohli odvíjať inak."

Patrick Modiano opäť hľadá, obracia sa späť do minulosti aby našiel odpovede na otázky, ktoré tam niekde vo vnútri, na duši.. tlačia.. A ako keby ste sa ocitli v časovej slučke. Minulosť sa dotýka prítomnosti a naopak. Melanchólia. Snaha o porozumenie minulosti, a snaha o porozumenie prítomnosti skrz minulosť a naspäť.
Na konci bola tma a z nej vyšlo svetlo.

Kniha Zlatíčko je v