Takoví hodní hoši / Mládí

Jací vlastně byli a co se stalo s těmi „takovými hodnými hochy", někdejšími spolužáky z elitní koleje, které nám představuje P. Modiano v první části svazku, románu Takoví hodní hoši (1982)? Karvé nadobro opustil své rodiče, podvodníky na vysoké úrovni, Portier trpěl, že jeho matka je ženou vydržovanou milionáři, Winegrain zosnoval z uražené ješitnosti kruté zostuzení sestry jednoho spolužáka, ani Claude se nestal velkým hercem, rozmazlený Desoto podlehl podivnému infantilismu jako „monarcha" tenisového klubu, Charell se ocitl v pekelném kruhu narkomanů, stárnoucí dandy Yotlande bezcílně ubíjel čas... A samotný vypravěč? Víme o něm, že ho nazývali snílkem a že píše detektivní romány. I on sám zřejmě nenašel zakotvení, a proto stále hledá svou pravou tvář. Druhou část svazku tvoří román Mládí (1983)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47323/takovi-hodni-hosi-mladi-GZ9-47323.jpg 3.19
Vydáno:, Svoboda

De si braves garçons / Une jeunesse

Kniha Takoví hodní hoši / Mládí

mosem
16.12.2018

Dva romány v jedné knize:
Takový hodní hoši je román, zachycující životní osud někdejších spolužáků z elitní školy. Příběhy, jako v reálném životě žijeme každý z nás - některé životy jsou dramatické, jiné všední, některé ambice jsou nenaplněný, jiné životy přinesou absolutní překvapení. Ta podobnost s životy nás a našich spolužáků je tak fascinující, tak všední, že až v ní spočívá její nevšednost.
Druhý román Mládí zachycuje životní osudy dvou mladých lidí, jejich vzpomínky na období před 15 léty, kdy poznávají Paříž. Příběh je spletitý a zpočátku nepřehledný, zachycuje jejich vývoj od nejistoty a mládí až k jistotě a "dospělosti". Příběh dramaticky gradovaný, který pohltí a dá se přečíst jedním dechem.

maryzka
22.02.2018

Tuhle knihu jsem objevila hluboko knihovně. Tak jsem si jí ze zvědavosti přečetla. Ani jsem nevěděla, že autor dostal Nobelovou cenu, když je tam napsaná jiná cena. No nevím. Mám-li být upřímná tak nic moc opravdu. Kniha mě trochu připomíná ,že Francie nikdy nezapomněla na kolonie(především se jim jednalo o Alžír). Jinak první povídka ,, Takový hodní hoši připomíná trochu život- studenti absolvující známou kolej po jejím absolvováním nevědí co počít se životem, nemají žádný smysl ani cíl. Druhá povídka ,, Mládí připomene manželský pár ve středním věku jak se snažili zajistit si lepší život byť s pomoci namočení lidmi ne s čistou minulostí.

asam
27.10.2014

Kdyby nebylo Nobelovy ceny za literaturu, asi bych autora vůbec neznala. Trochu jsem se zastyděla a rychle do knihovny, chybu napravit. Tuto knížku musela knihovnice hledat ve skladu. Už to mě mohlo upozornit, že jsem asi dlouho jediná, kdo o ni má zájem a že nepůjde o nějaký trhák. Opravdu nejde. Sice jsem knížku dočetla, ale to asi jen proto, že ta nobelovka je přece jenom " CENA"
Možná, že další knížka, která u nás vyšla - Ulice temných krámků- mě mile překvapí. / ale také ji museli pro ni do skladu./ .:D