Letadla 2 - Hasiči a záchranáři

Letadla 2 - Hasiči a záchranáři https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385709/bmid_letadla-2-hasici-a-zachranari-Znx-385709.jpg 4 10 1

Práška Skočdopole zná snad každý díky jeho vítězství v proslulém závodě Letem světem. Porucha motoru ukončila Práškovu závodnickou kariéru, ale současně před něj postavila novou výzvu – složit záchranářské zkoušky, získat diplom hasiče záchranáře a bojovat s nebezpečnými živly

Ikkju
30.09.2020

(SPOILER) Prášek má potíže s převodovkou a Vrtulákov potřebuje dalšího hasiče, všechno do sebe zapadne jak ozubená kola s čerstvou cementací, a tak se vypraví na zkušenou do hasičské hlídky národního parku Písty. Zpočátku mu dělá potíže se začlenit do skvěle fungujícího týmu, zamlčená závada mu to též neulehčí, ale nakonec vše dobře dopadne.

Knížka je velká zkratka, kdybych neviděl film, asi by mi podstatné části příběhu vypadávaly. Celkem ucházející příběh, ale ani velmi horká dramata mě neuchrání před pozvolnou ztrátou vědomí, vytrhává mě z ní jen občasné škobrtnutí překladu, například rozzuřený oheň.

Walt Disney
americká, 1901 - 1966