Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326564/bmid_zkurvenej-pribeh-1Lp-326564.jpg 4 1360 1360

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

ptoček
26.03.2017 4 z 5

Ano!!! Tak tohle byla paráda! Ten konec??? Ten konec mě dostal. I když tušení tady už od půlky knihy bylo a v podstatě tak napůl správné, nebudu nic prozrazovat, tak ten konec, tomu opravdu tleskam!!! Perfektní, dávám 4 a půl *, tu půl hvězdu strhavam za pro mě nudný a pomalý rozjezd. Každopádně mě Minier přesvědčil o přečtení dalších jeho knih

rybizka
26.03.2017 3 z 5

Po skvělé sérii Martin Servaz jsem čekala další parádní čtení. Ale pro mě trochu zklamání. Dlouho jsem se nemohla začíst a celkově kniha byla spíš lehce nad průměrem. Kdo zabil Naomi jsem předvídala,tak ten konec pro mě nebyl až tak šokující. Co se mi líbilo,že spisovatel poukázal na konec soukromí a věřím,že se to netýká jen postav v této knize. A taky jsem si z knihy poznamenala pár hezkých myšlenek.

Všichni jsme lháři. Převlékáme se,falšujeme,měníme,zaplňujeme prázdnotu.Všichni jsme mýtomani.

Zuzanka46
26.03.2017 4 z 5

Jedním slovem paráda! Ale nutno říct, že po přečtení tisíců pochvalných komentářů jsem přeci jen od knihy čekala ještě o malinko víc... Škoda, u dalšího Miniera si raději komentáře zde nechám až na závěr ☺

Gracian1964
25.03.2017 4 z 5

Dobré, dobré....dalo sa to v pohode prečítať....autorova autentická pocta americkému thrilleru....nuž, tú prekombinovanosť a malú pravdepodobnosť komentovať nebudem, však ide o literatúru, nie o život, nuž teda tak....radšej by som si od autora prečítal pokračovanie jeho príbehov, odohrávajúcich sa vo Francúzsku....snáď niečo napíše....Končím, prepínam...

harena
25.03.2017 4 z 5

Minier počtvrté a opět přečteno na jeden zátah. Vlastně na dva, kniha má 600 stran, ostatně jako všechny jeho předchozí thrillery. Začnete číst a jedete. Příval slov, akce, napětí, prostě takový dobrý, čtivý thriller, kde už od poloviny knihy víte, kdo vraždí. Ale to je omyl, vlastně bych řekla šok ke konci knihy, kdy je vše vlastně úplně jinak, než se zdálo. Jestli uhodnete vraha dřív, než si to přečtete, tak jste skvělí. . A poslední kapitola geniální. Střídání času a příběhu nevadilo, vše do sebe časem zapadalo.

A neměl by být přehlédnut také doslov Miniera, kde (zkráceně) píše

"Co se týče námětu této knihy, konce soukromého života, hrozby vztahující se na naši svobodu, rozvoje všech azimutů internetu a způsobu, jakým se z nástroje planetární emancipace může stát instrument kontroly, o níž se dohadují vlády, fanatici i obyčejní lidé, netýká se jen postav této knihy.
Týká se nás všech.

Veronika2017
24.03.2017 5 z 5

už asi dva týdny přemýšlím, co napsat. Mám pocit, že vše bylo již napsáno. Úžasně promyšlený příběh plný napětí a zvratů - jako na kolotoči..
Strašně jsem se těšila na novýho "Miniera" a další případy Martina Servaze . Jsem ráda, že jsem se zklamání nepoddala,knihu koupila a přečetla.
Ale stále doufám, že již brzy bude Martin Servaz opět hlavním hrdinou...

flawi.f
22.03.2017 5 z 5

Moje první seznámení s autorem a jsem spokojená :-) ...Když jsem Zkurvenej příběh četla, tak se přiznám, že jsem byla několikrát strašně "chytrá" ohledně toho, kdo je vrahem, jak bude příběh pokračovat, jaké bude vyústění. Několikrát, když jsem byla naprosto přesvědčená o tom, že jsem celý příběh rozlouskla (haha!), tak jsem chvílemi ani neměla pocit, že bych četla nějakou extra výjimečnou knihu. Zkrátka lehce nadprůměrný thriller....hm aha :-) Víc jsem se mýlit nemohla. Minier rozjel už od prvních stránek neskutečnou mystifikační hru, v jejímž závěru došlo k takovému rozuzlení, že mi fakt spadla brada. Ovšem, paradoxně, co se mi nejvíce dostalo pod kůži a z čeho mě nefalšovaně mrazilo, tak byla až ta úplně poslední kapitola, která ukazovala osudy některých aktéru po tom všem.....co k tomu říct...holt - něco za něco, Henry.

ollinka1989
22.03.2017 3 z 5

Nemuzu rict, ze by byla kniha spatna, to ne, ale za me urcite slabsi nez predchozi trilogie. Zvrat byl na konci knizky veliky, ale az tak moc me nebavil.

Irsaf
21.03.2017 4 z 5

Povedená...
Zajímavý závěr :)

martina2704
21.03.2017 2 z 5

Miniera mám ráda, Servazova trilogie se mi líbila hodně, ale z téhle knížky jsem zklamaná, po celou dobu jsem se nemohla začíst a dost jsem se nudila. Ale je pravda, že se čte hodně rychle, vlastně mi ani nepřišlo, že by to mělo 600 stran.

KaiShun
20.03.2017 4 z 5

Klidne bych to i nechal Servaze resit jen kdyby to bylo ve Francii :) Jinak mi kniha docela pripominala Kruh co se tyce deje s detma a mistama i Deaverovo Rozbite okno, finale me teda prekvapilo presto se mi serie s MS libi vice za me 4*

Láďa92
19.03.2017 5 z 5

Po skvělých knihách s detektivem Servazem, jsem se na novinku od Miniera hodně těšil a musím říct, že spisovatel vůbec nezklamal. Kniha se čte jedním dechem a šokující závěr mi vyrazil dech... :)

rodak
19.03.2017 5 z 5

Taky jsem to zhltal za 3 dny neustále přemýšlíc co z toho vzejde.Velmi překvapilo a nakonec i pobavilo díky následnému životu hlavní postavy.

AlenaF
18.03.2017 3 z 5

Skvělé čtení, překvapivý konec.

Lokina
18.03.2017 5 z 5

Mé první seznámení s autorem a musím říct, že tohle byla moje krevní skupina :-) Příběh měl spád, byl upřímně zvrácený a geniální. Na to, že kniha přetéká více než 600 stránkami, jsem ji přečetla rychle, strašně dobře se to četlo, stránky mně ubíhaly pod očima a přečetla více než těch 600 zatraceně epických stran a ani jsem nevěděla jak. Střídání stylů a příběhů mně nevadily ba naopak, vše tak do sebe zapadalo. Ale přišel konec a najednou můj mozek explodoval a roztříštil se na milion kousků a s ním i všechny moje dohady, odhady a teorie, které se sesypaly jako domeček z karet a já tam tak seděla po přečtení poslední věty a říkala si, že ten autorův konec je prostě zkurveně dobrej :-D

tinkal
17.03.2017 4 z 5

knížku jsem přímo zhltla. Příběh hodně napínavý a konec nečekaný

petrarka72
17.03.2017 5 z 5

Napínavá a zábavná kniha. Zážitek o něco menší než u (prozatím) trilogie, to ale plyne více z toho, že člověk má autora "přečteného" a ví, že se nespokojuje s jedním dějovým zvratem. Klaustrofobická atmosféra ostrova - mlha a temnota, postavy vykreslené tak, že si nikdy nejste jisti, jestli o nich víte všechno a které se tu a tam chovají pěkně nevyzpytatelně (jedním z aktérů je oceán, to jen tak mimochodem), manipulace uvnitř románu i se čtenářem, změny vypravěčů, tím pádem i úhlů pohledu... A záminkou (více než tématem) je absolutní ztráta soukromí, a to nejen kvůli internetu - dobré si uvědomit. Je to fakt příběh zkurvenej na několikrát - užila jsem si ho.

Gabrioletka
17.03.2017 5 z 5

Po dlouhé době kniha,která překvapila..a hodně bavila. Neskutečný příběh...Naprosto souhlasím s komentářem od Roubas:)

iveta3689
14.03.2017 5 z 5

Neskutečná kniha. Tolik postav a popisů a přesto není příběh zdlouhavý ani nudný. Naopak každé slovo přesně zapadá, napětí se stupňuje v celé knize. Několikrát jsem si říkala, že je to konec a najednou bylo všechno jinak a pak zase jinak. Autor je prostě génius.

Roubas
12.03.2017 5 z 5

Sáhodlouhý výčet, proč se mi kniha líbila, přeskočím, popíšu jen pocity při čtení: Tenhle v tom má prsty, to je jasný....ne tak tenhle...už to mám, takhle to je, jak na to ostatní nemohli přijít? BUM...z mých domněnek je kulička v koši....BUM další zvrat....dobře mě napálil, zajímavý konec....BUM !
Pak knihu zavřete. Po chvíli zjistíte, že máte otevřenou pusu. Když jí zavřete, blaženě se usmějete nad tím, jak skvělou knihu jste právě přečetli.

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960