Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326564/bmid_zkurvenej-pribeh-1Lp-326564.jpg 4 1360 1360

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

Marluksa
07.05.2017 3 z 5

Za mě zklamání. Sice se příběh nakonec nějak rozvinul, ale myslím že by stačil na 300 stran. Z mého pohledu nejslabší Minierovo dílo, a to je to můj nejoblíbenější autor. Mráz je prostě absolutní top!!

michalka S.
07.05.2017 5 z 5

Kniha se mi moc libola.A ten konec.........neco nečekaného :-)

lachtan77
03.05.2017 4 z 5

Stojí to za přečtení a ten závěr bych nečekal. Fakt dobrý

Alča I.
02.05.2017 4 z 5

Nemohu dát plný počet hvězdiček. Kniha sice čtivá, ale zdlouhavé popisování autora, což je jeho styl psaní. Děj strhující až do konce včetně překvapujícího konce.

happy-smile
02.05.2017 4 z 5

Kniha z trochu jiného prostředí než jsme od Miniera zvyklí. Někoho by to, že se příběh odehrává mezi náctiletými, mohlo i odradit, já sama jsem měla ze začátku trochu problém se začíst. Jinak je ale kniha jako obvykle čtivá. Proč takovýto název knihy nám odhaluje až úplný závěr - ten byl sice docela přitažený za vlasy, na druhou stranu jsem to opravdu nečekala a tak to mezi těmi dnešními detektivkami hodnotím spíše kladně.

Selinute
01.05.2017 4 z 5

Až na překombinovaný závěr to nebylo až tak špatné...
Knížku o 600 stranách jsem přečetla během dvou dnů, což svědčí o její čtivosti, přesto mě však hodně chyběla jak oblíbená postava Martina Servaze tak i francouzské reálie Pyrenejí...

felia
30.04.2017 2 z 5

Jsou knihy, které mohu číst vícekrát. Většinou vedle napětí obsahují i určitou dávku černého humoru. Tato kniha k nim rozhodně patřit nebude. Jednou stačí až až. Pan Minier potřebuje ve svých dílech pomordovat aspoň jednu rodinu. Napětí nechybí, ale autorova chuť pohrávat si se čtenářem mi není příjemná. Kde jsou ti autoři, kteří dokázali zkombinovat napětí s dobrým příběhem? Což už nikdo nesvede psát jako Chandler, Stout, Francis a další? Dvě hvězdičky za napětí stačí.

Hella
29.04.2017 2 z 5

Za mě zklamání. Nejen z toho strašně rozvleklého začátku, kdy jsem mnohokrát bojovala s chutí knihu odložit, ale koneckonců i z toho zvratu v závěru knihy. Prosila bych návrat ke komisaři Servazovi!
A mimochodem, opravdu se název knihy nedal přeložit/opsat jinak - bez použití té silné vulgarity? Mám pocit, že s úrovní jazyka jsme na tom čím dál hůř a hůř.

Ladydwarf
28.04.2017 5 z 5

Tak tomu říkám hafo Zkurvenej příběh. Ten konec jsem opravdu nečekala...

HMirka55
28.04.2017 3 z 5

Souhlasím s předcházejícím komentářem, je to čtivé, napínavé, ale ten konec - to se čtenářům detektivek nedělá. Přišla jsem si podvedená, i když jsem v průběhu četby určitá podezření měla. Ale jinak dobré - těším se na další autorovo dílo.

Ketrin.TR
25.04.2017 3 z 5

Velmi poutavý a napínavý příběh, autor úžasně a barvitě dokázal vykreslit prostředí ostrova, což velmi oceňuji. Všechny stránky jsem doslova hltala, o to víc mě nějak ale srazil ten zvláštní konec... Přišlo mi to vcelku překombinované a přitažené za vlasy. Díky takovému konci mám pocit že to, co jsem do té doby přečetla, najednou vůbec nepasuje. Nadělalo mi to v hlavě lehce nepořádek, díky kterému ten příběh najednou nedokážu složit dohromady a vlastně vůbec nevím co jsem četla. I tak se ale určitě ještě vrhnu na autorovy další knížky, protože jeho styl vyprávění a popisování se mi líbil.

Lucik87
25.04.2017 5 z 5

Bomba. Napsáno čtivě a poutavě. Dokonale vykreslená ponurá atmosféra ostrova, skvěle vykreslené, propracované postavy. Konec byl nečekaný a plný zvratů. Tohle rozhodně není moje poslední knížka od tohoto autora!

Lotka
25.04.2017 5 z 5

Naprosto odlišná od trilogie s Martinem Servaze, jakoby ji napsal někdo jiný, ale čtivá, napínavá. Žasnu, jak si s náma autor krásně pohrál.

josska
23.04.2017 5 z 5

Knížka se mě moc líbila,zajímavý děj a to rozuzlení mě dost překvapilo

Vladísek
23.04.2017 4 z 5

Jo, jo, jo a ještě jednou...jo! Líbilo se mi to. Příběh plný zvratů, takový konec jsem vážně nečekala. Napadlo mě jediné: To si snad ze mě dělá srandu, ne?! Určitě stojí za přečtení!

miskamsk
21.04.2017

Slabší. Bohužel. A tak jsem se těšil. Po výborné Servazově trilogii si autor vybral slabší chvilku. Jsem velmi zvědav na návrat Servaze v knize Noc (která vyšla v únoru 2017), protože tenhle spisovatel psát opravdu umí. Snad ho nějaké české vydavatelství co nejdříve koupí.

Izu
14.04.2017 3 z 5

Za me zklamani.Nechapu autora, proc udelal tento pribeh tak prekombinovany.Jako kdyz varil pejsek s kocickou.Od vseho neco, ale neni to ono. A pokud mel konec sokovat, hm, nezdarilo se.

JezinkaJ
14.04.2017 4 z 5

Čtu, čtu a čtu, běžím do konce, co to jde a najednou už toho na mě bylo moc. Škoda překombinovaného konce. Jako by autor náhle nevěděl co chce a pro jistotu si dal ode všeho něco? Nebo nás chtěl šokovat?
Mě tedy šokoval tak, že jedna hvězda dolů.
Jinak to za přečtení vážně stojí. Příběh je napínavý, temný a pro měl neodhadnutelný vývoj.

Jittule
14.04.2017

Skvělý příběh, překvapivý konec :)

sebemi
13.04.2017 5 z 5

Přečteno za 2 dny! Nemohla jsem se odtrhnout, mělo to spád, napětí, zvraty. Někdy se mi až nechtělo věřit, co všechno se seběhlo. Závěr omračující, vůbec nic jsem netušila :D

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960