Zkrátka se zamilujte

Zkrátka se zamilujte https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392407/bmid_zkratka-se-zamilujte-uP9-392407.jpg 3 61 26

Jak se stát knižní vílou a sbalit kluka svých snů. Frankie Roseová zoufale touží po lásce. Chtěla by konečně potkat alespoň trochu normálního muže. Má ale smůlu. Proto se rozhodne vzít osud do vlastních rukou! A jelikož pracuje v knihkupectví a je nadšená čtenářka, vezme si na pomoc to, co je jí nejbližší. Knihy. Do vlaků, tramvají a autobusů rozmístí oblíbené knížky se svým kontaktem, aby přilákala inteligentního, krásného a sečtělého mladého muže. Muže svých snů. Ozve se jí Sunny a přeskočí jiskra. Ale je tu jeden háček. Frankie má ráda klasiku a Sunny čte jen žánr young adults, a navíc se objeví i další neodolatelní muži …... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Book Ninja , 2018

andrejka8073
23.08.2022 odpad!

Velke nie tato kniha. Plna absurdnych nelogicnosti.

Dany58
04.03.2021 3 z 5

Přečteno. Neurazí ani nenadchne. Nějak si nedokážu představit mladého pohledného muže, který se vyžívá v četbě knih Jane Austenové. V rámci čtenářské výzvy skončí jako darovaná v knihobudce.

adel0197
21.01.2021 3 z 5

Kniha mě oslovila především díky prolínání myšlenek hlavní hrdinky a blogu. Byla to oddechová kniha, doplněna mnohými odkazy na kvalitní četbu. Kladně hodnotím nápad, zápletku i zapojení ostatních postav do děje. Záporně hodnotím konec. Na mě byl poněkud strohý, jednoduchý a jednotvárný. Vadilo mi, že se od téměř poloviny knihy nedělo nic a najednou bum a konec. Dopadlo to dobře, přesně jak to v tomhle typu beletrie bývá, ale přesto si autorky mohli ušetřit protahování smutku a více zapracovat na té poslední radostné "wau" chvilce.

Barunka11
22.11.2020 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že knížka, ve které se dle mého názoru vyskytuje hned několik hovadin, při kterých jsem se plácala do čela, zařadí do knížek, které si s radostí přečtu znovu, klidně i několikrát, protože všechny ty již zmíněné hovadiny do sebe skvěle zapadaly a vytvořily tak pro mě vynikající příběh.

zde.rec
25.10.2020 1 z 5

Unuděná jsem to na 70. straně vzdala. Nebylo tam nic, co by mě byť jen na chvíli upoutalo.

Kathii
09.10.2020 3 z 5

Příjemné oddechové čtení. Děj poutavý, ale už na začátku víte jak to dopadne. S tím blokem zajímavá myšlenka, to se mi líbilo moc, bez toho by to bylo nemastné neslané.

Moška
26.08.2020 5 z 5

Příjemná letní romance...

Liilith
05.08.2020 1 z 5

Ne, ne a ne. Na internetu je řada pochvalných recenzí. Já s nimi však nesouhlasím. Podle mě je to ztráta času.

kamolka
18.06.2020 4 z 5

Upřímně jsem po celou dobu čtení byla přesvědčena, že dám hvězdičky pouze 3. Kniha je dobrá průměrná romantická oddechovka, ve které hraje roli spousta známých a skvělých knih (což mi hodně imponovalo, jelikož mám ráda, když se příběh, ať už v knize nebo ve filmu, točí kolem knih). Romantická linka je docela průhledná a přesto po dočtení nemůžu jinak než dát 4*. Jsem asi halt romantická duše, ač si to sama nechci přiznat :D

VeraPaci
08.06.2020 3 z 5

Příběh byl romanticky, nic nečekaného, pěkná oddychovka s klasickým happyendem. Ale toho není nikdy dost ????. Autorky se v knize odkazují na spousty jiných titulů, to mě potěšilo, hned mám zase inspiraci na další knihy.

knihovnička007
28.04.2020 3 z 5

Ta pravá kniha pro romantické knihomoly. Spousty a spousty narážek na knihy, které Frankie doporučuje k přečtení.
Příjemná odpočinková kniha, u které můžete vypnout (doporučuji mít po ruce mobil nebo papír a tužku na poznámky), ale stránek by stačilo méně...
Občas jsem měla chuť Frankie a Cat uškrtit, občas mi bylo některých protagonistů líto a asi v půlce jsem si zanadávala... Cat mi přišla nepříjemná, sobecká, hodně nesympatická.
Romantické knihy moc nemusím, ze současnosti skoro vůbec. Moc se mi líbilo, jak je příběh propojen s knihami, kdyby to byly například kytky, nebylo by to ono (a možná bych ani nedočetla). Proto hodnotím 3,5*/5.

Květinka008
08.04.2020 2 z 5

Kapku zdlouhavá oddechovka. Nápad výborný - jak námět knihy, tak umisťování knih do vlaků... Ale mám radši, když se děj víc hýbe a když se postavy nechovají hloupě :-) Přečteno, pobaveno, posílám dál...

SBH
01.03.2020 2 z 5

Evidentně jsem sedla do vlaku na špatný směr a jen bezmocně zírala na mizernou krajinu. Takže - v Melbourne odložené knihy zvedají pouze mladí, perspektivní a nezadaní muži. Panečku! Hlavní hrdinka mi byla vrcholně nesympatická, nafoukaná, elitářská literární snobka. Ovšem její nejlepší přítelkyně Cat, to byla učiněná katastrofa - manipulativní, sebestředná a bezohledná mrcha. Frankie pohrdá YA literaturou, ale muže svých snů nazývá Edwardem Cullenem (?!?!). Přehlídka kýče, klišé, předvídatelnosti a schématičnosti (děj, postavy, dialogy - prostě hrůza).
Takže dvě hvězdy - jedna za překvapivě povedené pasáže, kdy F. přirovnává randění k četbě knih. Ne všechny, obzvlášť ta o rozchodu mi připadala přitažená za vlasy, ale některé byly docela výstižné. A druhá hvězda za tipy na knihy - už jsem si jednu dokonce koupila.
Ale celkově - ruce pryč!

mariela.elish
21.01.2020 5 z 5

Vynikajúca oddychovka! Odporúčam!!!
❤️❤️❤️

mariva
20.01.2020 2 z 5

Nic moc, nejednat se o knížku o mém oblíbeném povolání do letošní výzvy, asi bych po ní nesáhla. Jako plus beru připomenutí spousty známých a klasických knih i inspiraci k přečtení některých dosud nečtených.

šneki
12.12.2019 3 z 5

Super oddechovka, nic jiného bych v tom nehledala. Samozřejmě pohladí duši všech knihomolů, ale neokouzlí epickým příběhem ani postavami či stylem.

essene
10.12.2019 1 z 5

Těšila jsem se na ní,ale bylo to celkem zklamání.Nebylo to sice špatné,avšak čekala jsem víc.

Atuin
22.08.2019 2 z 5

Myslela jsem si že to bude tak na příjemno jako Čtenáři z BH doporučují ( no a nebylo), že to nebude trapné a hrdinky budou odpovídat alespoň trochu věku ( ale bohužel ne)...Kniha ani dobře nezačíná, ale říkala jsem si že takhle v létě to do toho spadnu a bude to cud, med a oříšky..Ani nevím jakou sebetrýzní jsem v danou chvilku trpěla protože jsem to dočetla, takže ty dvě hvězdy jsou moje....
Je sice hezké mít nápad ( já je mám také) ale realizace je už něco jiného...Úplně...

KnihoKralka
09.06.2019

Tahle kniha mě totálně dostala. Když jsem si ji půjčovala, říkala jsem si to bude sladká romance. Víte, doopravdy byla ale byl to ráj romantických knihomolu. Doporučuji všem!!! Odkazy a výroky z těch nejhezčích knih. Postavy i když jsem někdy Cat chtěla plácnout a soucitila s hlavní hrdinou strasti z nej kamoskou. Kdo by nemiloval manžela pohledneho právníka se zálibou v pletení. Prostě příjemné čtení.

Etule
01.04.2019 3 z 5

Z knihy mám hodně rozporuplné pocity. Asi jsem od ní měla moc velká očekávání. Hlavní postavy mi nebyly nijak zvláštní sympatické, nemluvě o vedlejších. Cat mi vyloženě lezla na nervy, Frankie ve finále docela taky, protože to dost pohnojila. Škoda. Takový potenciál.
Ale abych knihu jen nehaněla, nápad s knihami jako prostředky pro seznámení je naprosto geniální! :)