Životní mač

Životní mač https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215125/mid_zivotni-mac-215125.jpg 4 35 35

Jaromír Bosák, novinář a jeden z nejpopulárnější sportovních komentátorů u nás, otevřeně hovoří o fotbalu, golfu, komentování, sportu a životě. Knížka je nabitá vtipnými glosami, přesnými postřehy a zásadními postoji i k ožehavým tématům, informační hodnotu zvyšují průlety...

soupik2012
10.11.2023 5 z 5

O sport se příliš nezajímám, přesto vím kdo je to pan Jaromír Bosák a chtěla jsem se dozvědět trochu víc z jeho profese. Kniha ovšem není životopisem, ale spíš je to shluk jeho myšlenek, názorů, ale především vtipných bonmotů. Kniha je napsána opravdu velice dobře, především vtipně, akorát byla příliš krátká. Pan Bosák své království pouze poodhalil. Audiokniha je načtena velice dobře a načetl ji pan Jiří Klika.

Netopyr07
04.07.2022 4 z 5

Zajímavé, vtipné... konečně vím, proč občas brankář nechytí - z pohledu laika - jednoduchý balon. Co mě velmi rušilo byly z každé kapitoly vytažené "myšlenky", které byly pod textem zvlášť v rámečku mezi odstavci. Pro mě zbytečné. Jinak dobré.

Pítrs85
04.05.2022 4 z 5

Na Mírovi Bosákovi, kromě jeho vtipu a slovní zásoby, resp. jeho schopnosti improvizace, obdivuju nejvíc ten fakt, že svojí práci dělá hlavně pro to, že jí jednoduše miluje, miluje ten svět sportu, svět velkých sladkých vítězství a velkých hořkých proher, až pak, někde vzadu, je finanční ohodnocení a pocit všeobecného respektu. A takových lidí není mnoho. To vše se dá vyčíst právě z jeho životopisné knížky, jenž je psána přesně tak, jaký je Míra sám- hravě, vtipně, zajímavě a s nadhledem.

ashburton
30.04.2022 4 z 5

Oddechovka. Možná jsem po fotbalových denících čekal více. Ale dobrá práce Míro, pište dál! :-)
75 %

Pan_Skala
20.06.2019 4 z 5

Dlouho odkládaná knížka mého komentátorského oblíbence si konečně našla cestu na můj stůl. Přiznám, že jsem čekal něco trošku jinak koncipovaného, ale v konečném výsledku to k tak velké škodě nebylo. Je pravdou, že kolikrát jsem se přistihnul jak to čtu a do toho si v hlavě imituji hlas pana Bosáka.

daniel1895
17.08.2018 4 z 5

Kniha dobře napsaná, jenom škoda, že nedostal více prostoru životní příběh autora, především ta temnější období...

vitez21
19.04.2018 5 z 5

Ano pro mně jsou v současné ČR dva skvělí komentátoři - tím druhým je Robert Záruba. A ten první - Jaromír Bosák, jehož kniha mně neskutečně bavila a přečetl jsem ji celou najednou.

MildeZ
01.09.2016 5 z 5

Naprostá oddechovka a v mnoha případech jsem se s názory autora ztotožnil.

xxtom
21.07.2014 3 z 5

Hodně o sportu. Škoda, že se autor nerozepsal víc i o životě.

Pilou
21.03.2014 4 z 5

Super kniha na odreagování, tedy asi především pro fotbalové fanoušky. Paradoxně zajímavější mi přišla kapitola "O Životě", autor má beletristický talent, měl by se vrhnout na fiction;-)

OldaB
01.01.2014 4 z 5

Příjemné vánoční počtení, Bosák je borec. Hodně se mi líbí, že se nesnaží přes knihu vyřizovat si účty s lidmi, se kterými nenašel společnou řeč.

dalimoni
16.08.2013 5 z 5

Nenáročné čtení. Zajímavé glosy významného sportovního komentátora české televize Míry Bosáka. Patří mezi velmi vytížené a nasazované komentátory posledních 20 let. Autor nechává čtenáře nahlédnout pod pokličku své práce, částečně i svého soukromí. Doplněno zajímavými zážitky z mistrovství světa a Evropy ve fotbale a také z olympijských her. Jeho glosy jsou místy docela vtipné, názory zajímavé. Ne vždy s nimi souhlasím, ale na většinu jeho názorů mám pozitivní náhled. Míra se v knize věnuje především dvěma vášním a to fotbalu a golfu, který v poslední době pronikl na obrazovky české televize a on je jeho hlavním komentátorem. Samozřejmě že zabrousí i do jiných sportů, ale tyto dva hrají dominantní roli v této knize. Kniha určitě potěší sportovní fanoušky, kteří mají možnost nahlédnout do práce sportovních komentátorů a po přečtení zjistí, že to zase není taková pohodička, jak se nám zdá od televizní obrazovky :-D.

KadelKM
18.07.2013 4 z 5

Životní mač - to jsou moudra Jaromíra Bosáka, no a mě se to líbilo!