Životné prehry F. Makru

Životné prehry F. Makru https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155990/bmid_zivotne-prehry-f-makru-hDK-155990.jpg 5 4 2

Mladý zámočník Makra, je príťažlivý muž, statočný a pracovitý človek. Nie je však schopný príjmať kompromisy a preto sa dostáva do konfliktovs okolím, priateľmi a ženami.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Makra , 1972

MonikaJanka
19.05.2017 5 z 5

Skákanie v čase mi nevadilo, ale keď som sa asi 40 strán pred koncom dočítala, ako skončil hlavný hrdina, tak ma skoro hodilo o zem. Celý večer som bola napaprčená na autora, ale potom som mu v priebehu ďalšieho čítania odpustila.
Myslím, že v budúcnosti si ju ešte raz prečítam a medzitým možno skúsim aj nejakú inú knihu od pána Kertésza.

Gracian1964
26.01.2017 5 z 5

Tak...opäť žiadny komentár a zase som prvý, hm...prekvapuje ma to, lebo ide o významnú, závažnú a dôležitú knihu, tak veru...výborne vystavanú i napísanú, núti k hlbokému zamysleniu...je smutná a pravdivá...čítal som ju pred dávnymi rokmi a teraz mi napadlo prečítať si ju opäť...možno som ju kedysi nedokázal až tak oceniť...tak to teda činím teraz...nech už to znamená čokoľvek...dúfam, že tu za mnou pribudnú ďalšie hodnotenia a komentáre....

Ákos Kertész
maďarská, 1932 - 2022