Život zn.: Hygge

Život zn.: Hygge https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377968/mid_zivot-zn-hygge-G4W-377968.jpg 4 242 84

Venkovské městečko Yulethorpe zažívá pošmourný, nevlídný podzim. Klára chce původně zůstat jen pár dní, aby si na vlastní oči prohlédla malebné okolí, které dosud zná jen z detektivního seriálu Vraždy v Midsommeru, který Dánové milují. Pak se však v Yulethorpu nečekaně objevuje Joe. Joeův život je pravý opak hygge – je pragmatický a výkonný a už dávno zapomněl, jaké to je radovat se z drobných životních potěšení. Joe a Klára nemají na první pohled téměř nic společného, přesto začne být brzy oběma jasné, že je k sobě něco přitahuje…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Hygge Holiday , 2017

NannyOgg24
19.01.2021 4 z 5

Krásné oddychové čtení, kniha krásné plyne, žádné překotné zvraty. Zabalit se do peřiny, uvařit si horkou čokoládu a začít číst.

Nikychlupova
14.12.2020 4 z 5

Fájň pohodové čtení, u kterého se chcete obklopit svíčkama.

Jandulena
31.10.2020 5 z 5

U knihy mě nejdříve zaujal název. Po shlédnutí hodnocení zde, jsem si říkala, že knize dám šanci a jsem z ní nadšená. Vykreslení jednotlivých postav mě velmi bavilo, líbila se mi životní energie Luisy, i když si musela projít těžkým obdobím. Klára ve mě vyvolala potřebu udělat si opravdové pohodlí pro čtení knížky a opravdu to stálo za to. Všude jsem si rozsvítila svíčky, zachumlala se do teplé deky a s čajem v jedné ruce a s knihou v druhé jsem celý příběh přečetla.
Do dnešní vystresované doby to bylo opravdu příjemně odpočinkové čtení.

Zomy
30.09.2020 3 z 5

Autorka má zvláštní dar, že ačkoliv píše o ničem, píše neuvěřitelně plynule a knížka se přečte úplně sama.
S pojmem hygge jsem se poprvé setkala díky Julii Caplin a její Kavárně v Kodani. A díky ní jsem si tento pojem zapamatovala a dokážu si ho poměrně detailně představit.
O knížce Rosie Blakeové to ale říct nemůžu. Obálka je v podstatě krásná, jemná, ale působí na mě chaoticky, což je přesný opak hygge.
Joe je v jednu chvíli arogantní blb, v druhou chvíli ňouma, který se potí a neumí říct kloudnou větu. Vůbec jsem z textu nepochopila, proč se do něj Klára zamilovala, protože jeho jediná kladná stránka - podle textu - byl jeho vzhled.
Ani Klára není podle mě vhodná představitelka životního hygge stylu - vždyť byla opuštěná, bezprizorní a úplně ztracená. Že pro ostatní umí udělat večeři a zapálit svíčku, to je málo.
Jak už jsem napsala, knížka se čte opravdu velmi lehce. Ale jednou stačilo.

Pralinka1910
23.09.2020 2 z 5

Tady je krásne vidět, ze dobrý žurnalista ještě vůbec nemusí být dobrý spisovatel knih. Příběh není podán nijak zvlášť čtive, oceňuji pěknou obálku, ale ty holubicky u každého čísla kapitoly, to uz je trosku kyč....

Libi.livres
17.08.2020 5 z 5

Tato kniha mě na první pohled zaujala samozřejmě svou krásnou obálkou, dále pak přítomným hygge prvkem a slibným romantickým příběhem. A musím říct, že všeho uvedeného se mi dostalo, děj hezky plynul, hlavní postavy Kláru s Joem jsem si oblíbila, stejně jako ty vedlejší barvitě vykreslené postavy, přičemž mě velmi bavilo sledovat postupné sžívání se Kláry s angličany a v rámci toho zapojování i do jejich života dánský fenomén pohody a útulna zvaný hygge. Zajímavé bylo i sledovat nový vzestup předtím upadajícího hračkářství pod vedením nově příchozí cizinky Kláry, stejně jako zútulňování zapůjčeného bytu její rukou, a v neposlední řadě proměnu Joea z vystresovaného městského člověka na pohodového muže, který spatřuje hodnotu i v něčem jiném než jen v penězích.
Kniha se četla opravdu hezky a lehce, mnohokrát vykouzlila úsměv na tváři, zahřála u srdce a vytvořila pohodovou atmosféru, co více si pro dobrou náladu a užívání si čtení přát.

JanaO118
12.08.2020 4 z 5

Pohodová knížka nejlíp pro zimní večery u kamen! Moc se mi líbil způsob a styl života hlavní hrdinky, navození relaxační atmosféry a jemná romantická zápletka.

zuza108

28.05.2020 5 z 5

Příjemná oddechovka

mrousek
21.05.2020 5 z 5

Od této knihy jsem dostala přesně to, co jsem čekala a co chtěla. Četla se krásně, klidně a pohodlně. Hygge život je mým cílem a po přečtení jsem dostala inspiraci, jak to chci vlastně udělat.
Knihu doporučuji jako oddechovku:).

mamzila
23.04.2020 4 z 5

V této knize neočekávejte děj, téměř žádný v ní totiž není. Zato pohoda z ní sálá na dálku. A pozor: při čtení hrozí vznik akutní potřeby běžet do nejbližšího obchodu skoupit vonné svíčky, lampičky, chlupaté deky a polštářky.

alenkacermi
20.04.2020 4 z 5

Jednoduchý romantický příběh. Nejlepší byl papoušek, měl, vlastně měla bezvadné hlášky. Příjemné čtení

lucie5197
14.04.2020 2 z 5

Prvních cca 100 stran jsem si říkala, že to zní nadějně..že by z toho mohl být oddechvý, milý román, ke kterému se někdy vrátíte. Ale vlastně ne. Joe - nelítostný ředitel ze kterého mají ve firmě všichni strach a respekt, ale on sám při rozhovoru s mladou ženou není schopný dát dohromady větu bez koktání? Brečí u filmu od Sparkse, dává si pletové masky a zapaluje po bytě svíčky? Ale no tak.. Jeden velký problém téhle knížky jsou neuvěřitelné a nepropracované postavy. Slovo hygge se na tom objevovalo více, než ten samotný "hygge"život. Snad jen ten papoušek si zaslouží hvězdičku, jinak naprosto zbytečné plýtvání papírem.. a bod za líbivou obálku.

LucinQa77
06.04.2020 5 z 5

Hezké čtení

MegasBrumlů
30.03.2020 5 z 5

krásné, milé, hřejivé

lucakuca
28.03.2020 4 z 5

Uklidňující, pohodový, milý příběh. Papoušek s filmovými hláškami, hromady zapálených svíček, ňuchňacích dek, tlustých ponožek a očistných procházek po okolí.

Ciarra
16.03.2020 5 z 5

Pohodová oddechovka :)

Sahti
27.02.2020 5 z 5

Pohodové čtení, které Vám ukáže, jak je důležité mít kolem sebe lidi, které Vás mají rádi a také Vám ukáže, jak najít pohodu a pocit štěstí. Díky, že jsem objevila tuto knihu, která mi rozšířila obzory a navodila v hlavě mnoho nápadů, jak si udělit doma útulno v tomto stylu.

Eorin
21.02.2020 3 z 5

Číst tuto knihu bylo jako dívat se na klasický romantický film :) Víte dopředu, jak to skončí a zároveň od toho nečekáte moc, snad jen odpočinek a trochu té růžové limonády (která se v reálu prostě nestane).
A přesně to i dostanete. Je to příjemný, odpočinkový průměr s motivy hygge. Takže - já si odpočinula, užila jsem si různé tipy na hygge život, přešla jsem mávnutím ruky občasné divné skoky a zmatenosti ohledně časových skoků a na konci jsem se spokojeně pousmála, že to dopadlo tak, jak jsem si myslela a zase se pomalu můžu pustit do běžné reality.. ;)

životní pohoda, hygge

Autorovy knížky