Život ve dvou

Život ve dvou https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350919/bmid_zivot-ve-dvou-4pG-350919.jpg 4 469 140

Russell Green je ve svých dvaatřiceti víc než spokojený se svým životem. Má nádhernou ženu, rozkošnou šestiletou dcerku, úspěšnou kariéru a velký dům v Charlotte. Žije svůj sen a manželství s okouzlující Vivian je hlavním zdrojem jeho štěstí. Jenže pod vší dokonalostí začínají prosvítat neshody, a během pár týdnů se vše, co Russ považoval za samozřejmé, obrátí v prach. Bez ženy a bez práce se Russell snaží postavit znovu na nohy a postarat se o dcerku. Ukáže se, že být tátou na plný úvazek je největší výzva, kterou kdy v životě poznal.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Two By Two , 2016

Hana86
06.01.2019 5 z 5

Tuto knížku jsem dostala jako dárek. Moc jsem se těšila, co si pro nás pan Sparks zase přichystal...
Jedná se o příběh jednoho zdánlivě šťastného manželství. Díky několika okolnostem je Russ nucen převzít roli své ženy v domácnosti a starat se o pětiletou dcerku London. Zpočátku to není jednoduché, má mnoho starostí a problémů, ale po čase to začne Russ skvěle zvládat a vypěstují si s London nádherný vztah.
Při čtení se střídají dvě dějové linky - v přítomnosti o Russovi a jeho rodině, kde řešíme jeho manželství a dcerku. Druhá linka je minulost - Russovy vzpomínky na dětství a dospívání a důležité životní mezníky.
Moc mě dojalo, jak nádherný vztah je popsán mezi Russem a jeho starší sestrou Marge. Až mi na konci ukápla slza...
Děj není složitý, ze začátku plyne pomaleji, ale od půlky jsem se nemohla odtrhnout.
Vřele doporučuji všem, kteří si rádi přečtou příběh o obyčejných lidech, který by se mohl stát komukoli....

Kskaja
09.12.2018 1 z 5

Nedocetla jsem.

prcek19
05.12.2018 3 z 5

Musím říct, že do půlky knihy sem si říkala, kdo mi vadí víc, jestli Russ, který pořád a pořád ustupoval manželce a vypadal jako slaboch, nebo Vivan, která ihned na Russe útočila, pořád nebyla spokojená..paradoxně poté co Vivian přizná, co se děje, tak mě kniha začala bavit a potom sem ji nerada odkládala..takže za mě do poloviny nic moc a poté paráda..ale od Nicholase už sem četla lepší knihy

wildprincess
30.11.2018 5 z 5

Krásný dojemný příběh, moc dobře se mi kniha četla, určitě si od tohoto autora brzy přečtu další :)

Toňula
19.11.2018 4 z 5

Zatím jsem nebyla zklamaná žádnou z knih Nicholase Sparkse a ačkoliv jsem z počátku měla pocit, že příběh je poněkud plochý, postupně se rozvinul v lidský a poutavý příběh o vztazích, jejich koncích a začátcích, o hledání jistot a pochybnostech, o síle odpuštění a pochopení, o sourozencké lásce a o ztrátách, které se často stávají zisky.

SarkaZb
30.10.2018

Já chci takového tátu!! Roli rodiče zvládal Russel na můj vkus až nepochopitelně lehce. Strašně mě také zahřálo sourozenecké pouto mezi ním a jeho sestrou... Za mě fakt hezký a rozhodně ne tuctový příběh. Jen já bych asi k Vivian nebyla tak velkorysá :D

hnilda3
26.10.2018 5 z 5

Krásné, miluji všechny Sparksovy knihy, které jsem četla. Tato mě opět dojala.

Barunka-Rocky
17.10.2018 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších Sparksovek!

mirunda
30.09.2018 5 z 5

No tak ke konci jsem nemohla zastavit slzy. Ze začátku knihy jsem si říkala, že to není Sparks jak jsem zvyklá, popisoval vlastně jen vztah dvou lidí v určitém úseku života. Zlobila jsem se na Vivian, jaká to byla mrcha a bylo mě líto Russe, ale on musel přijít na to, že se musí umět postavit vrtochům své ženy a ne se jí jen snažit zavděčit. Příběh nakonec krásný. Přestože jsem knihu začala číst minulý víkend, od svátečního pátku do dnes jsem však přečetla více než 400 stránek, tak moc mě kniha vtáhla do děje a já musela otáčet stránku za stránkou ...

Milujem
27.09.2018 4 z 5

Příběh byl maličko jiný něž většina knih, které jsem od Sparkse četla. Stejně tak to byl hezký příběh. Líbilo se mi, že je v knize zakomponován běžný život. Kniha se četla velmi dobře. Hltala jsem stránky a byla natěšená na konec. Kniha se mi líbila a doporučuji ji.

Jolina
16.09.2018 3 z 5

Jednoduchý románek, ve kterém se prolínalo více časových os. O tom, jak dva blízcí lidé mohou ztratit svou blízkost, jak se začnou oddalovat a vše se dotýká jejich dcery. Líbilo se mi vykreslení vztahů na různých úrovních - otce se dcerou, bratra se sestrou, manželky s manželem - a že je těžké udržet vztahy na hezké úrovni, ne vždy to člověk může ovlivnit. Citlivá kniha, ale předvídatelný závěr...

marara
26.08.2018 4 z 5

Sice byl příběh dost předvídatelný, ale některé věci se mi moc líbily. Především Russova láska k dceři a ochota trávít s ní čas opravdu plnohodnotně. Věnovat se jí nejen vozením na kroužky, ale snahou dělat věci společně. Jeho tanec s dcerou a romantické večeře byly opravdu dojemné. Druhá věc byla postava otce, sice nemluva, ale člověk s velkým srdcem, který je pro své děti ochoten udělat vše a přijímat a oceňovat je takové, jací jsou. Zvláště v situaci, kdy mu dcera oznámila svou homosexuální orientaci. Pro člověka jeho generace to muselo být opravdu těžké, ale on se za ni postavil, a když to neschvaloval farář, přestala rodina do kostela chodit. Naopak postava Vivian mě dost rozčilovala od samého začátku. Marnivá, sebestředná žena, která manžela podpořit nedokáže a myslí jen na své pohlodlí. A ty její nesmylsné nákupy!

veveronka
14.08.2018 2 z 5

Tato kniha mi přišla nejslabší a pro mě osobně byla zklamání

Restang
04.08.2018 4 z 5

Sparks prostě zase nezklamal. Čtivé, oddechové dojemné, citlivé. Co víc psát :)

vanilka231
31.07.2018 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek co jsem kdy četla ... a to píšu, i přesto, že jsem se na konci neubránila slzám.
Nádherně vykreslený vztah otce a dcery, vztah bratra a sestry, vztahy milujících rodičů.
Nemůžu vytknout knize absolutně nic!
Můžu ji jenom doporučit!

erga
23.07.2018 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem četla. Skvělý styl Nicolase Sparkse. Krásný popis vztahu otce a dcery. Pohled na to, jak se upřednostňuje kariéra před rodinou a to, že nejen muži jsou ti špatní, i když každý udělal nějaké chyby.

Anna 13
17.07.2018 5 z 5

Já jsem unešená a rozbolavělá... a smutná.

Sparks každou svou knihou dokazuje svůj talent a jeho hrdinové lámají srdce mnoha čtenářům po celém světě. Tato kniha - ačkoliv je jiná než všechny, co jsem od něho četla - se řadí mezi ty TOPKY. Je o rodičovství a manželství. Scény, kterými jsou stránky vyplněny jsou mnohem uvěřitelnější než ty z jeho jiných, velmi sladkých knih.

Myslím, že tu chtěl vykreslit především lásku sourozeneckou a otcovskou, protože láska partnerská ustoupila do pozadí.

Kniha je velmi čtivá, do životů postav se rychle vžijete a jakmile pár hodin nečtete, začnou vám chybět. I když má kniha přes 500 stran, přečtená je za den dva.

SPOILER:
Navždy mi zůstane v srdci Marge, která bolestivě a dojemně umírala, až se mi svíraly útroby. Bylo mi to neskutečně líto a z té rodinné atmosféry a nespravedlnosti mi ukáply slzy.

Plusem je i přenádherná obálka.
Všem doporučuji. Ať už jste příznivci Sparkse či ne, kniha si vás získá naprosto obyčejnými hrdiny, kterými byste mohli být vy samotní.

Je o tom, že v životě by neměl být nikdo sám.

Leňulaaa
02.07.2018 5 z 5

Krásná, ale velice dojemná kniha. Na začátku jsem čekala, že Vivian bude dělat větší problémy, ale asi v polovině knihy mi začalo docházet jakým směrem se bude děj ubírat.

Andulka VK
28.06.2018 5 z 5

Jj,jedina cesta z pekla je peklem...Russelovi jsem fandila od zacatku a ta jeho"dokonala"Vivian mi zase neskutecne pila krev...ale jak to byva u pribehu Nicolase Sparkse-vsechno je tak,jak ma byt!Dej vas vtahne a cekate,jak to vse dopadne...predevsim pro malou London-proste citlive popsany pribeh vztahu manzelskych,rodicovskych,sourozeneckych tak,jak to Nicolas Sparks umi...

Ainslee
25.06.2018 5 z 5

Když se mi dostala tato kniha do ruky byla jsem lehce skeptická, neboť tento žánr není zrovna můj šálek kávy. Musím ale uznat, že je to opravdu dobrá kniha s příběhem který se může dotýkat každého z nás. Nečekala jsem jak dobře se to bude číst a že mě to až tak zaujme.