Život pro planetu Zemi

Knížka Život pro planetu zemi není pouze knihou „populárně naučnou“, ale spíše knihou „populárně praktickou“. Přináší totiž vedle zajímavých informací zejména přehled toho základního, co každý z nás může v oblasti ekologie snadno učinit.Nečekejte zde žádné velké a velkorysé koncepce; ty každého spíše odrazují, protože málokdo se cítí být povolán je realizovat. Zato však v knize najdete 365 srozumitelně psaných podnětů k ekologickému chování, které jistě zvládnete. Jsou jednoduché a přitom účinné, jsou samozřejmé, ale často nás právě proto nemusejí ani napadnout. Jsou pro nás snadné, ale přesto mohou pomoci, aby naše planeta byla krásnější a zdravější a aby život všech, kteří na ní žijí, byl příjemnější.Kniha je určena všem, kteří se nad životním prostředím nejen zamýšlejí, ale chtějí pro ně i něco udělat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76939/zivot-pro-planetu-zemi-76939.jpg 4.713

Sauver la Terre: 365 gastes vert au guotidien

Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Práh

Zewotanus

Kniha je velmi zajímavá. Některé nápady jsou zcela logické a všeobecně známé. Našel jsem tam však i takové, se kterými jsem se dříve nesetkal a díky knize jsem si o nich zjistil více informací. Co mě na knize vadí, že často v ní bylo o stejném problému psáno vícekrát a často i hned na další stránce. Prostě ta samá věc, akorát popsána jinými slovy.

Andrej.s
05.11.2016

Užitečná publikace ve které mi však chybí zmínka o živočišné výrobě. Fakt, že masný a mlékárenský průmysl škodí planetě víc než veškerá doprava by spoustu čtenářů mohlo dráždit. Pokrytci!!!

366.tip : Omezte nebo zcela vynechte konzumaci masa. Produkty trávení (výkaly, metan...)hospodářských zvířat mají větší negativní dopad na ozónovou vrstvu než celá doprava na planetě! Kvůli pastvinám a polím pro výkrm dobytka je v obrovském měřítku kácen prales (je potřeba vykrmit 70 000 000 000 zvířat), na hladovějící v Africe přitom nikdo nevzpomene :-( . S výkaly a močůvkou je neekologicky zacházeno, otravují a znehodnocují půdu a zdroje pitné vody.

Omlouvám se, zmínku jsem tam nakonec našel, nicméně tu svůj doplněk pro svou důležitost nechávám :-)