Život pro planetu Zemi

kniha od:

Život pro planetu Zemi https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76939/mid_zivot-pro-planetu-zemi-vhL-76939.jpg 4.6 17
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Knížka Život pro planetu zemi není pouze knihou „populárně naučnou“, ale spíše knihou „populárně praktickou“. Přináší totiž vedle zajímavých informací zejména přehled toho základního, co každý z nás může v oblasti ekologie snadno učinit.Nečekejte zde žádné velké a velkorysé koncepce; ty každého spíše odrazují, protože málokdo se cítí být povolán je realizovat. Zato však v knize najdete 365 srozumitelně psaných podnětů k ekologickému chování, které jistě zvládnete. Jsou jednoduché a přitom účinné, jsou samozřejmé, ale často nás právě proto nemusejí ani napadnout. Jsou pro nás snadné, ale přesto mohou pomoci, aby naše planeta byla krásnější a zdravější a aby život všech, kteří na ní žijí, byl příjemnější.Kniha je určena všem, kteří se nad životním prostředím nejen zamýšlejí, ale chtějí pro ně i něco udělat.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Příroda, zvířata

Vydáno: , Práh
Originální název:

Sauver la Terre: 365 gastes vert au guotidien


více info...

Komentáře (2)

Komentáře 2 Recenze 0

Zewotanus
Zewotanus
26.04.2018 3 z 5

Kniha je velmi zajímavá. Některé nápady jsou zcela logické a všeobecně známé. Našel jsem tam však i takové, se kterými jsem se dříve nesetkal a díky knize jsem si o nich zjistil více informací. Co mě na knize vadí, že často v ní bylo o stejném problému psáno vícekrát a často i hned na další stránce. Prostě ta samá věc, akorát popsána jinými slovy.

Andrej.s
Andrej.s
05.11.2016 5 z 5

Užitečná publikace ve které mi však chybí zmínka o živočišné výrobě. Fakt, že masný a mlékárenský průmysl škodí planetě víc než veškerá doprava by spoustu čtenářů mohlo dráždit. Pokrytci!!!

366.tip : Omezte nebo zcela vynechte konzumaci masa. Produkty trávení (výkaly, metan...)hospodářských zvířat mají větší negativní dopad na ozónovou vrstvu než celá doprava na planetě! Kvůli pastvinám a polím pro výkrm dobytka je v obrovském měřítku kácen prales (je potřeba vykrmit 70 000 000 000 zvířat), na hladovějící v Africe přitom nikdo nevzpomene :-( . S výkaly a močůvkou je neekologicky zacházeno, otravují a znehodnocují půdu a zdroje pitné vody.

Omlouvám se, zmínku jsem tam nakonec našel, nicméně tu svůj doplněk pro svou důležitost nechávám :-)