Život, na který metr nestačí

Život, na který metr nestačí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357439/mid_zivot-na-ktery-metr-nestaci-tPh-357439.jpg 4 376 125

Zakladatelka úspěšného blogu Karolina: Život, na který metr nestačí přichází se stejnojmennou knihou, ve které s nadsázkou úspěšně demonstruje rčení: „Může-li se něco pokazit, pokazí se to.“ Knížka vás provede humornými příběhy z malé vesnice, kam se Karolina nedobrovolně i s rodinou jako malá přestěhovala z Prahy. Prvotní plán vybudovat si na vesnici klidné bydlení, se rozpadl poměrně brzy – ve chvíli, kdy se její máma Daniela rozhodla pro chov koz, ovcí, koní a mnoha dalších zvířat. Společně se zbytkem rodiny se tak Karolina vydala na cestu pravého chovatele a zemědělce v jednom, na cestu, ze které není úniku.... celý text

hana.hanigerova
28.12.2018 3 z 5

Knížka je fajn, několikrát jsem se zasmála nahlas, což se mi u čtení často nestává. Četla se dobře, svižně, navíc je krásně ilustrovaná a vázaná. Obsahově jsem z ní však zase až tak nadšená nebyla. Příběhy z Karolíny života mi připadaly až absurdně přitažené za vlasy a nepravděpodobné. Věřím tomu, že se jim denně dějou komické situace s jejich hospodářstvím, i tomu, že jsou "potrhlá" rodina a veselá kopa. Ale nevěřím, že je vše, co je v knize napsáno stoprocentní pravdou a vědomí, že nevím co je ještě pravda a co už je lež, je mi nepříjemné.

veronika4270
04.12.2018 3 z 5

Kniha je super, zasmála jsem se, ale pro pravidelného čtenáře blogu je to jen shrnutí toho, co už jsem četla. Víc se ke knize vracet nebudu a ráda ji pošlu dál.

Hell_Rihova
01.12.2018 5 z 5

Musím říct, že mě kniha hodně mile překvapila, věděla jsem, že autorka má smysl pro humor, protože jsem se u statusů na Facebooku zasmála, ale že se budu u této knihy upřímně a nahlas smát i při přednáškách jsem opravdu nečekala :) Vůbec by mi nevadilo, kdyby vyšlo pokračování s dalšími podivnými příhodami.

popeluška
13.11.2018 5 z 5

Kniha byla super.Nasmála jsem se, krásně odreagovala i odpočinula. Nádherná grafika kterou jsem si spolu se čtením velmi užívala :-)

Pavla79
25.10.2018 4 z 5

Na docela dlouho jsem se v knížce zasekla.., ale nyní dotčena za pár chvil.. Velmi, velmi pohodové čtení s občasným hlasitým smíchem :) Blog sleduji na FB a druhé knize bych se nebránila.

Adelaide777
07.10.2018 4 z 5

Blog Karoliny Mikšíkové jsem nikdy předtím nečetla, takže to byla vlastně volba naslepo. Ale vyplatila se. Humorně laděná kniha mě bavila od začátku do konce.

Fiara
06.10.2018 4 z 5

Příjemná oddechovka u které se člověk zasměje i nahlas. Střet "městské" slečinky s vesnicí je boží :)

Lukana82
10.09.2018 5 z 5

Už dlouho jsem se tak nezasmála u knížky :-D

Ivaiva
03.09.2018 4 z 5

Karolinin blog čtu prakticky od začátku. Takže knížku jsem přečetla s tím, že vím do čeho jdu. Příběhy jsou čtivé, vtipné a jak je u autorky zvykem sympaticky sebeironické. Příjemná oddechovka.

Janinka.V
15.08.2018 5 z 5

Super cteni na leto. Dlouho jsem se takto nezasmala.

LuucQa
21.07.2018 5 z 5

Pobavila, pěkné zpracování.

Lenny33
05.07.2018 3 z 5

Není to žádný skvost, ale přečíst si pro pobavení a odpočinek denně dvě tři kapitolky bylo fajn.

essidaven
21.06.2018 4 z 5

Jak se dalo čekat, nic náročného, knihu jsme slupla za jedno volnější odpoledne a opravdu se mi líbila, dokonce jsem se několikrát smála opravdu nahlas. Díky tomu, že je to "vydaný" blog, připomnělo mi to knihu Kafe a cigárko, ale prostředí vesnice mi bylo asi milejší. Hvězda dolů je pouze za to, že jsem měla až příliš pocit, že čtu několik náhodných blogových příspěvků, které nemají přílišnou návaznost. Jasně, od knihy tohoto formátu se to dalo čekat, ale ačkoli blog neznám, působila na mě kniha jako takový výtah z blogu a já stále marně čekala knižní přidanou hodnotu, která na mě nedýchla. Na druhou stranu se jedná o prvotinu autorky pod třicet, takže povedené.

Beewawy
14.06.2018 5 z 5

Skvělá oddechovka, u které jsem se musela často smát nahlas. Mám moc ráda tento sebeironický pohled, díky kterému ještě více vynikají Karolíniny životní strasti.
Jako bonus jsou v knize super ilustrace, které krásně podtrhují nadsázku, s jakou jsou příběhy psány.
Knížku určitě doporučuji, na odfrknutí úplně ideální :)

Pistácie
09.06.2018 4 z 5

Tenhle humor mám ráda, a celkem jsem se nasmála. Líbí se mi téma života na vesnici z pohledu někoho, kdo tam vyrůstal a žije tam se svou rodinou. A ještě, když do toho vloží nadsázku, je to boží. A vůbec mi to tam nevadilo, ba naopak. Akorát mě v knize vadily časté chyby, ať už čárky, nebo špatné skloňování. Nebo pokud to byl záměr, tak jsem to asi nepochopila. Každopádně si myslím, že mi tím možná uniklo i spoustu vtipů. Což je škoda. Jinak si myslím, že je to dost povedená kniha, která se čte tak úplně sama.

PeťkaW.
07.06.2018 4 z 5

Blog Karoliny čtu jen hodně namátkově, takže pro mě většina příběhů byla novinkou. Příběhy jsou psané s velkou nadsázkou a člověk musí být na tuhle vlnu humoru a vyprávění správně naladěný, musí mu sednout. Hranice mezi vtipem a kýčem je totiž hodně tenká a každý ji má položenou trochu jinde. Já se ale bavila výborně. Ne, že bych padala ze židle, ale přítel se po mně kolikrát podíval, když jsem nekontrolovaně vyprskla smíchy. Tahle knížečka je jedna velká oddechovka na jeden, dva večery nebo super nárazové čtení třeba k čekání na vlak, u kterého vám čas uteče, ani nebudete vědět jak. Jestli potřebujete vypnout, nepřemýšlet nad složitým příběhem a chcete si trochu prodloužit život, tak tohle bude správná volba.

vevu.
23.05.2018 5 z 5

Moc milá oddechovka. Nedoporučuji číst na veřejnosti, u některých kapitol hrozí výbuchy smíchu.

Křovinka
23.05.2018 3 z 5

Kniha mě dostala svým provedením, ilustracemi a krátkými vtipnými kapitolami.
Vhodné jako čtení na hřiště s dětmi, kdy vyrušení vůbec nevadí. Kniha pobaví, a čte se jedním dechem.

Kattyna
09.05.2018 5 z 5

Knihu jsem objevila na pultu knihkupectví a ihned jsem se zamilovala do obálky. Nic jsem od ní tudíž neočekávala, dokonce jsem na o ní do té doby neslyšela. Musím říct, že mě mile překvapila. Vynikající četba do MHD, pokud vám nevadí, když na sebe hlasitým smíchem upozorňujete spolucestující!

em75
25.04.2018 5 z 5

Karolinu ani její blog jsem doteď vůbec neznala,proto jsem nevěděla,co mám od knihy čekat,jen podle recenzí. A rozhodně nelituji. Je to asi nejvtipnější kniha,co jsem zatím kdy četla,asi je psaná s velkou nadsázkou,ale to na věci nic nemění. Až mi bylo líto,že jsem ji během chvilky přečetla,brala bych klidně dalších pár set stránek navíc :)

koně humor vesnice domácí zvířata český venkov

Autorovy knížky

2017  79%Život, na který metr nestačí

Kniha Život, na který metr nestačí je v