Život Mohammeda, posla božieho

Život Mohammeda, posla božieho https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305624/bmid_zivot-mohammeda-posla-bozieho-w6f-305624.jpg 3 10 2

Výber z najstaršieho životopisu proroka v brilantnom preklade popredného slovenského orientalistu prof. Jána Paulinyho, ktorý pospájaním jednotlivých kapitol vlastnými úvodnými vstupmi vytvoril rekonštrukciu Mohamedovho života; je súčasne autorom úvodnej štúdie, poznámkového aparátu, indexu významných osobností a rodín raného islamu, ako aj výberovej bibliografie.... celý text

k009
05.07.2015

Težko komentovat. Našel jsem mnoho sporných pasáží. Našel jsem pozitiva i negativa. Ale je jedna věta, která mi v hlavně utkvěla nejvíce: "A tohle byla první krev prolitá v islámu."

newtory
10.06.2014 5 z 5

Tak toto by som odporúčal v rámci multi kulti výchovy, ako povinné čítanie na všetky stupne škôl. Myslím, že táto kniha hovorí o podstate Islamu oveľa viac, ako Korán (alias zbierka orientálnej poézie), alebo všetky tie sladkasté reči pravoverných.
P.S. Nehodnotím kvalitu knihy, ale edukačnú stránku, jednoducho povedané, kto prečíta túto knihu a je "pri zmysloch" získava doživotnú imunitu voči islamu a nenechá sa zvábiť moslimami, ani ich sympatizantmi.