Život C. G. Junga I. – Zrození psychomága

Životopis génia psychologie – Carla Gustava Junga, odkrývá i temné stránky jeho osobnosti a jeho četná pochybení. V tomto prvním dílu je to především roztržka s Freudem, po které se Jungovo zdánlivě stabilní já na několik let rozpadlo. Autor díky možnosti pracovat s dosud nepublikovanými materiály proniká také do soukromí génia. Oproti ostaním Jungovým životopiscům má nespornou výhodu v tom, že stojí mimo rámec psychiatrie, a nepatří tedy k jeho přívržencům ani odpůrcům. Trpělivě rekonstruuje Jungovy ideje i prožitky a umožňuje nám tak nahlédnout všechny povahové rysy této pozoruhodné osobnosti. Obsah: ČÁST PRVNÍ Boží záblesky KAPITOLA 01 – Rozlet KAPITOLA 02 – Ježíš kanibal KAPITOLA 03 – Taková hříšná myšlenka KAPITOLA 04 – Geologie osobnosti KAPITOLA 05 – Magické tahy KAPITOLA 06 – Blázinec KAPITOLA 07 – S lepenkovým límečkem KAPITOLA 08 – Měsíčňané ČÁST DRUHÁ Korunní princ KAPITOLA 09 – Statný hřebec KAPITOLA 10 – Vášnivý freudovec KAPITOLA 11 – Dům u jezera KAPITOLA 12 – Náš psychoanalytický prapor KAPITOLA 13 – Bezesné noci KAPITOLA 14 – Dostatek žen KAPITOLA 15 – Vzdát se svého trůnu ČÁST TŘETÍ Poplachy KAPITOLA 16 – Tvořivá nemoc KAPITOLA 17 – Žena ve mně KAPITOLA 18 – Kázání k mrtvým KAPITOLA 19 – Jak je důležité sejít cesty...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94244/zivot-c-g-junga-i-zr-94244.jpg 4.78
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Práh

Kniha Život C. G. Junga I. – Zrození psychomága

HTO
27.10.2012

Velmi dobrá a potřebná kniha, ALE: i když jsem zvyklý, že mám při čtení Junga trochu surreálné pocity – ba dokonce jej kvůli tomu i vyhledávám –, nejsem rád, když mám tyto pocity kvůli překladu. Tam si tedy překladatel a redakce věru měli dát více záležet!

Osobní bonus v podobě milé vzpomínky: když jsem tuto knihu zakoupil a vypískl to směrem k svému drahému příteli Martinu B., znamenitému kusánologovi, tento se na mne podíval a povídá: „Co to, Mirečku? Zrození psychopata?“

Carl Gustav Jung, 1875-1961 psychologie

Kniha Život C. G. Junga I. – Zrození psychomága je v