Vzestup Guvernéra

Vzestup Guvernéra https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138543/bmid_vzestup-guvernera-rF2-138543.jpg 4 216 48

Živí mrtví série

Co všechno se člověku musí přihodit, aby se z něj stala zrůda? Opravdu je v každém z nás nějaké temné já, které jen čeká na to, aby se mohlo projevit? Skoro by se dalo říct, že na Briana Blakea je toho dost. Kráčí po světě jako je ten náš, jenže v tom jeho umí kráčet i mrtví. A jemu teď nejde o nic jiného, než aby přežil. Se dvěma kamarády a bratrem Phillipem s malou dcerou se ze všech sil snaží nalézt klidné místo ve světě, kde civilizace zanikla. Román ze světa veleúspěšného komiksu Živí mrtví přináší příběh postavy, která zasadí známé skupině přeživších jednu z nejhorších ran. Avšak Guvernér nebyl vždy šíleným despotou. Tvůrce hororových románů Jay Bonansinga spojil síly s autorem původního komiksu Robertem Kirkmanem, aby spolu stvořili první díl trilogie o tom, jak může být lidský vzestup k moci zároveň pádem jeho morálky.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Baronet

The Walking Dead: Rise of the Governor , 2011

adlak
16.01.2017 4 z 5

Když jsem se prokousala začátkem, tak kniha super. Příběh mě zaujal. Připadalo mi jako život... jednou jsi dole - jednou hoře. Chvíli byli v pohodě a pak v jedné chvíli zas přišli o všechno. Jinak ten konec bych fakt nečekala. Mile mě překvapil.

MóňaVíšJak
26.08.2016 5 z 5

Mohu vám tedy říct, že už dlouho jsem nezažila, aby mi byla hlavní hrdinka tak protivná a abych si říkala - to je ale bl.á k.áva. Jinak všechny díly jsou super.

Mammoth
18.08.2016 2 z 5

Tak nevím, jak se mám k této knize postavit. Ze začátku je to obrovská nuda, která trvá zbytečně dlouho. V podstatě se jedná pouze o likvidování jakýchsi "zombíků" - dejme tomu - ale proč skoro 150 stran ?!?! Už jsem měl tendenci vše odložit s tím, že to prostě nedočtu, když tu hle - změna - jiní ŽIVÍ lidé. No tak tedy ještě vydržím... A tak to jde dál a dál... Co musím autorům nechat je fakt, že změny situace přichází vždy ve chvíli, kdy už je té jednotvárnosti prostě moc. Podrženo sečteno - žádný velký šlágr, nicméně vítězí zvědavost, jak to bude pokračovat, už vzhledem k minimu přeživších původních hrdinů... Takže zkusím i pokračování "Cesta do Woodbury" A poznámka na okraj - komiksovou ani seriálovou televizní verzi neznám.

PierRe Vesper
06.01.2016 4 z 5

Dobrý úvod do Guvernérovi historie, i přesto že se "to zásadní" stane až v posledních dvou kapitolách a kniha o něm v podstatě tak nějak není. Dal bych tři hvězdy, ale za ten konec dávám 4.
Taky musím vyzdvihnout autory za to, že s minimem postav dokáží udržet čtenářovu pozornost.

horys
19.12.2015 5 z 5

Byla to pořádná jízda!

lucie.8
15.10.2015 5 z 5

Výborně vykreslená psychologie postav a vývoj jejich charakterů při konci světa.

MichelleKing
14.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha..... Hezky se četla a Guvernerův děj taktéž strhující. Taky jako ostatní fanoušky WD mě zajímal příběh Blakeovic rodiny. Sledovat, jak se z milujícího otce stává ''zrůda'' je dechberoucí a někdy až mrazivé. Neuvěřitelné, jak se z normálních lidí stávají monstra v době zombie Apocalypsy. To vede k zamyšlení . .. Co by se stalo z Nás v takové děsné době???

OldaB
20.08.2015 4 z 5

Příjemné počtení pro milovníky komiksu i seriálu. Překvapující konec, hodně dobře napsané dialogy.

Charmedka
09.07.2015 4 z 5

Byla jsem zvědavá, kdo byl vlastně Guvernér předtím, než jak ho znám ze seriálu. Seriál bezmezně miluji, takže knihy u mě byly jasné.

Děj velmi dobře plyne, kniha vůbec nenudí. Je napínavá a vše je tak bravurně popsáno, že máte až husí kůži. Je to naprosto syrové a brutální. To zabíjejí či mučení je tak detailně popsáno, klobouk dolu. Největší prostor tu podle mě ale má spíše psychologie postav. Je úžasně vidět, jak postavy procházejí během knihy vývojem. Ono je těžké nestát se monstrem v zemi monster. Je otázka, zda si zachovat lidskost, nebo pro záchranu vlastního krku tu lidskost zahodit.

Richie1
29.06.2015 3 z 5

Tak trochu ponurá a smutná kniha. Ono to ani ve světě plném zombie jinak nejde, že? :-)
Autoři nic moc nevysvětlují, přímo nás hodí do apokalypsy, kdy je lidstvo proměněné v živé mrtvoly a jen hrstka živých se snažít nějak přežít. První polovina knihy, kdy hlavní hrdinové bojují proti zombie, se mi líbila více. V druhé polovině se morálka zvrhla a přeživší začnou bojovat proti sobě i proti svým démonům - a to už mě tolik nebavilo.
V dialozích a činech hrdinů jsem znatelně cítil americkou mentalitu (vulgaritu, sklony k násilí, pokrytectví, náboženský fanatismus ...), takže jsem ani neměl šanci si některého z hrdinů oblíbit. V ději se vyskytovalo plno nelogičností, časem jsem to raději přestal vnímat.
Přes své nedostatky to byla celkem příjemná oddechovka a já jsem zvědavý na pokračování. 65%

misazemanka
23.06.2015 4 z 5

Kniha je podle mě velmi poveden a dobře napsaná.Sleduji seriál The Walking Dead a byla jsem zvědavá,kdo byl Guvernér před tím,než se dostal do Woodberry.Po přečtení knihy jsem stále myslela na to,jak se z tak ustrašeného kluka,za kterého musel skoro vše udělat jeho bratr,stalo zlé a sebestředné monstrum.

Gracian1964
21.06.2015 5 z 5

Sledujem televízny seriál a prečítal som zatiaľ všetky vydané knihy. Dej sa sústreďuje na Guvernéra, postavu známu aj zo seriálu a v prvom diele knihy ukazuje, ako sa z neho stalo monštrum. Zaujímavé čítanie, skvelý doplnok k seriálu. Koho táto téma oslovuje, určite si príde na svoje. Dobre napísané, dobre preložené. Dúfam, že budú aj ďalšie časti a že to neskončilo Zkazou.

Allia
16.06.2015 3 z 5

Velice pohlcující kniha. Nemohla jsem ji odložit. Dobře se četla, i když se mi příběh zdál velmi známí a to jsem nečetla komiks a ani neviděla seriál. Líbilo se mi, že se autor celkem zaměřil na charakter postav a jejich psyché. Jen je kniha dost předvídatelná :-/, ale jako odpočinková četba od složitějších knih výborná. Určitě sáhnu i po dalším díle, když už mám nakousnutou sérii, vždy to ve mně hlodá ;-)

Chaos
02.05.2015 3 z 5

Jsem zklamán,čekal jsem mnohem více od této knihy.Vyděl jsem seriál a kniha mě neuspokojila,snad cesta do Woodbury bude lepší.

ejwa1937
07.03.2015 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, ze se mi bude líbit, když jsem už viděla seriál, ale velmi mě překvapilo, jak dobře se četla. Asi to bude i tím, že jsem tuto část neviděla, nebo v seriálu nebyla. Nakonec ani nevadilo, že mi bylo téměř od začátku jasné, jak skončí Brian i Penny.

Anička.pa
19.01.2015 5 z 5

Můj nejoblíbenější seriál! Byla jsem moc ráda, když jsem objevila i knižní podobu a nelitovala jsem přečtení! Skvělý doplněk k seriálu! Kniha mě šíleně bavila a četla se mi opravdu dobře. A konec mě velice překvapil. Těším se na další díl :-)

frukeška
06.06.2014 4 z 5

Super knížka. Konec mě překvapil. Těším se na další pokračování :)

THERISA
06.05.2014 4 z 5

Zombie tématika je moje oblíbená, už jako dítě jsem milovala horory. Když se na seriálovém nebi zjevila hvězda Walking Dead byla jsem ještě donedávna jedním z největších fanoušků (dokud se z toho nestalo užvatlané melodrama). Jelikož komiksy nejsou můj šálek kávy, uvítala jsem možnost přečíst si knihu, která dává nahlédnout do života jedné z nejrozporuplnějších postav seriálu. A musím uznat, že tento náhled poskytuje velmi kvalitně. Je to jasná žánrovka, není pro každého, ale komu se líbí zombie tématika, věřím, že ho tato knížka rozhodně nezklame. Je to skvěle napsáno, výborně se to (prakticky úplně samo) čte. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

viclef
18.04.2014 3 z 5

Sice dulezity stripek do sveta TWD, ale napsany stylem nactileteho spisovatele. Pribeh na 300 stran by se podle me v pohode vlezl do jednoho sesitu comicsu. Proto nechapu to vysoke hodnoceni tady. Kazdopadne jeste zkusim 2. dil, o kterem jsem cetl, ze je napsany uz vyzralejsim jazykem, tak uvidime.
To Lena75: opravdu ses zajikala pri takhle stylizovanych vetach??? Pak teda rozhodne doporucuju klasiky Barkera, Kinga, F. . Willsona a dalsi...

Pitbullka
16.03.2014 4 z 5

Kniha mě buď extrémně bavila nebo extrémně nudila. Některé části jsou opravdu skvělé, nicméně pak byly části, které by v knize vlastně ani být nemusely jelikož byly tak trochu o ničem. Na druhu stranu je zajímavé znát příběh Guvernéra, protože v seriálu mu moc času věnováno nebylo (hlavně jeho minulosti). Pro fanoušky TWD vřele doporučuji, ti, kteří seriálu příliš neholdují ani z knihy asi extra nadšení nebudou.