Touha je slepá

Touha je slepá https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102557/zivi-mrtvi-4-touha-je-slepa-102557.jpg 4 289 32

Živí mrtví (komiks) série

Na hrdinu dopadají rány ze všech stran a aby ochránil své lidi, je nucený začít dělat nelítostná rozhodnutí. Mění se… a rozhodně ne k lepšímu. A ostatní na tom nejsou o moc lépe. Jsou sice v bezpečí před zombiemi, ale ne před sebou navzájem. Emoce vybublávají na povrch a stačí maličkost, aby se všechno zhroutilo a lidé začali znovu umírat.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

The Heart's Desire , 2005

Dvoja
22.01.2016 4 z 5

I další díl si drží skvělou úroveň. Nedoufala jsem (a ani by to snad nebylo možné), aby byl děj i dalšího pokračování našlapán tolika zvraty a celkovým napětím jako v "Bezpečí za mřížemi". Přesto nemůžu po porovnání dát více než 4,5*.
Já jsem spokojená :)

Kormorán
19.01.2016 2 z 5

Po výborném příchodu do vězení bohužel strmý pád a zatím nejhorší sešit Živých mrtvých. Děj se prakticky nikam neposune, vztahy mezi hrdiny jsou napsané na úrovni laciné soap opery a o to víc mě mrzí, že právě tady Rick pronese nejikoničtější větu celé série: "MY JSME ŽIVÍ MRTVÍ!" Stejně jako seriál, i komiksová předloha si umí vybrat slabší místo...

Ni.kk.i
25.12.2015 5 z 5

A je to tu!
Vztahy se postupně bortí a Rick se nám konečně...zcvoknul? Nebo snad jako jediný prozřel? Každopádně mě tento díl ani v nejmenším nezklamal. Děj se čím dál tím více vyostřuje jak akcí, tak vztahově a čtenář se (tedy alespoň já) díky tomu více a více zažírá do děje.
Už se těším na pětku :)

martinstefko
22.12.2015 5 z 5

Robert Kirkman ukazuje, že dokázal rozpracovat neskutečně silný příběh poměrně malé skupiny lidí, rozpracovat ho takovým způsobem, že se nemusíme bát, že by mu došel dech. Máme za sebou čtyři sbírky a ono se skoro nic nestalo. Přitom jsme ale ušli už strašně daleko a máme za sebou první rok událostí. První rok, kdy přeživší sice nevládnou světu, ale snaží se, co to dá, najít si místo, které jim ještě patří. Výtečný epický komorní příběh, který podává skvělý psychologický pohled na chování člověka. Král zemřel, ať žije král, chce se říct, ale Romero stále ještě žije a já doufám, že nás ještě uchvátí. Moc bych mu to přál, ale Kirkman už má své místo mezi legendami zombie hororu také jisté. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/05/77-zivi-mrtvi-touha-je-slepa-90.html

LordSnape
15.02.2015 5 z 5

Totální mayhem! *možné spoilery* Všem hrabe, každý někoho ztrácí a začínají se velmi hrotit vztahy mezi jednotlivci, ať už ty příjemné - ve formě lásky, sexu, tak i ty nenávistné, což končí buď rozbitím huby anebo rovnou kulkou do hlavy. Rick totálně ztrácí kontrolu, ryze nechirurgicky odděluje končetiny, začíná se konečně řešit otázka budoucnosti, objevují nové poznatky ohledně nemoci, včetně přeměny v zombie a objevují se i neskutečné scény, jako Tyreeseho rampage v tělocvičně.

borknagar
01.12.2014 5 z 5

The Walking Dead - nic netřeba více dodávat - stále skvělý a čím dál tím více oblíbený :)

rarach010
03.10.2014 5 z 5

Stále dokonalý a úžasný The Walking Dead :)

jirincz
26.09.2014 4 z 5

Dějově dle mě slabší, v podstatě zajímavé je to až od bitky s Tyressem. Asi yb prospělo opuštění vězení. Nicméně buď jsem si zvykl, nebo se mi poprvé začla líbit i kresba.

Filatov
03.06.2014 5 z 5

Opět ve vězení a brutalita pokračuje. Rick začíná magorovatět a Tyreese se rozhodl dobouchat každýho, kdo ho jen trochu naštve. Nervy mezi skupinou jsou na prasknutí, což přináší nebezpečné situace a vztahové změny mezi osobami. Kontrast mezi mrtvolami venku a ploty vevnitř je tu v kresbách pěkně vidět. No a konečně máme na scéně Michoone!!! Ta vlastně skoro za všechno, co se událo může svým entrée na scénu komixu.

TessDragon
01.06.2013 5 z 5

TWD mě nikdy nezačne překvapovat svými zvraty.

Kapis
05.02.2013 5 z 5

YES, tato jako buldozer se řítící série neztrácí nic na svém úžasném spádu a napínavosti, mrtvá místa nejsou. Jak už to člověk otevře, zavřít se to nedá. Mám trochu problém se jmény - je jich prostě moc, navíc podléhající prudké turbulenci a po měsíci a půl jsem je pozapomínal. Ale v cca čtvrtině knihy už jsem se naštěstí zase orientoval kdo je kdo. Zombie jsou v této fázi v podstatě pouze obecenstvo, které zpovzdálí sleduje kruté představení na prknech lidství. Líbí se mi nápadistost s jakou nechává Kirkman své hrdiny trpět a umírat, pokaždé je to trochu jiné. Co mi přijde trochu nepřirozené jsou ty megaproslovy a úderná prohlášení, ale dejme tomu, je to třeba, aby vše dávalo smysl. U mně spokojenost až na půdu věznice a mít po ruce další díl, nic mě nezastaví ho okamžitě zhltat.

Zkusil jsem, jestli postavy na úvodní stránce navazují na předchozí díly a je to tak - když si položíte všechny 4 knihy vedle sebe, dostáváme krásný pásek hnijícího masa(kru). Tenhle nápad se mi líbí moc.

OldaB
08.10.2012 5 z 5

Láska kvete i v apokalyptických časech.