Živí mrtví 4: Touha je slepá

Na hrdinu dopadají rány ze všech stran a aby ochránil své lidi, je nucený začít dělat nelítostná rozhodnutí. Mění se… a rozhodně ne k lepšímu. A ostatní na tom nejsou o moc lépe. Jsou sice v bezpečí před zombiemi, ale ne před sebou navzájem. Emoce vybublávají na povrch a stačí maličkost, aby se všechno zhroutilo a lidé začali znovu umírat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102557/zivi-mrtvi-4-touha-je-slepa-102557.jpg 4.5239

Živí mrtví (komiks) 4.

Literatura světová, Horory, Komiksy

Vydáno: , Crew

The Walking Dead Volume 4: The Heart's Desire, 2005

Kniha Živí mrtví 4: Touha je slepá

Ešína
25.07.2021

K těmto komiksům mě přivedl seriál. Byla jsem zvědavá jak to vypadá a funguje v tištěné podobě a je to opravdu pěkně propracované. Napínavé, originální, trochu strašidelné.
Určo stojí za to, si tento komiks aspoň prolistovat.

wullcann38
27.02.2021

Tak to bylo zase skvělý.
Napětí od začátku do konce.
A finální hláška?Pecka!
,,MY JSME ŽIVÍ MRTVÍ!"

Uztokrutyrizek1
15.01.2021

Tahle série je čím dál lepší. Tenhle díl není tak akční, ale víc tu vyplouvají na povrch věci, které by za jiných okolností nevypluly, nebo lépe řečeno by vůbec neexistovali. Přátele jediné co můžu k tomu ještě říct je že to ještě teprve bude pořádná jízda.

Terva
15.01.2021

Mám střechu nad hlavou,
můžu mluvit s lidma
a už týden jsem nemusela
useknout hlavu chodící mrtvole.
Jo, líbí se mi tu.

Obsahuje sešity The Walking Dead #19 - #24

Touha je opravdu slepá a kor, když si jí usmyslíte v čase, kdy světu vládnou zombíci. Ano, už se jim nemusíme bát říkat zombíci, protože je to snad již každému jasné. Svět je bez řádu a vládnou mu chodící živí mrtví. A někde mezi tím si své touhy pokouší splnit živí živí. Jen s tím rozdílem, že nejsou venku, ale zavření, a to dobrovolně, ve věznici. Možná jsou oni „živí mrtví“. K dobrovolným vězňům se přidává i nová postava. Ze seriálu jí moc dobře známe. Je to Michonne. Ano, ta co s sebou vláčí dva zombíky na řetězu.

Malá ochutnávka:
Jak vidíte, vyměnila jsem si svý obvyklý šaty za jednu z těch oranžovejch kombinéz.....
Během tý dlouhý štreky jsme naneštěstí nenarazili na žádnej obchod s oděvy, a i když většina našeho oblečení zatím celkem drží, brzy budem muset vymyslet nějaký řešení.
Jen si to přiznejme – některým z nás už šaty začínaj smrdět i když jsou „čerstvě“ vypraný.

Obsahově je tento svazek hodně o lidských vztazích. Vše o dětech, lásce, šukání a zabíjení. Nějaká ta sebevražda, nebo pokus o ní, vraždy, výčitky a snahy. Asi nejlepší je incident mezi Rickem a Tyreesem. Vlastně zabírá skoro jeden celý sešit, ale stojí to za to. A vlastně jsem ani netušil, komu fandit. Oba si mají svou pravdu, oba jsou milovaní jinými, oba jsou vrahové, ale při tom dobří chlapi. Rozhodně je ten jejich spor jeden z těch nejsilnějších momentů v tomto svazku.

Citát: Do prdele, hoď mi taky jednu bouchačku jenom čurákem ty mrchy nezaženu!

A něco málo ke kresbě... Dost brutální je dvoustrana na počátku tohoto svazku. Je to na straně sedm sešitu #19 a jedná se o portfolio šestnácti momentek hlav jak lidí tak zombíků. Černobílá radost pohledět na krev, strach a smrt. Rozhodně velmi zajímavá kresba. Ohledně kresby Charlie Adlarda se nedá nic vytknout. A už po několikáté říkám (píšu), že je dobře, když je tolik krve a hrůzy v černobílém provedení. Opět povedený svazek. Pět temně žlutých motýlků.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: Všichni jsou připravený umřít. Potřebujou akorát důvod!

KubaHanzelin
01.11.2020

Pořád kvalitní, ale bohužel trochu slabší..
Příběh se moc neposunul, ale naopak co se posunulo je vývoj postav, a taky nám jedna nová postava, v tomto případě Michonne, což je jedna z mých oblíbených postav v seriálu, tady zatím nevím co si o ni myslet, ale na to je po jednom svazku určitě ještě brzo..
JInak ano, název "Touha je slepá" je i pro tentokrát sakra trefná..

katka134
28.03.2020

Vždycky jsem si říkala, že je to "takovej hezkej horor". Ale v současné situaci naší planety, si to už nemyslím. Rickova slova: " Nic už nebude jako dřív " , mě docela děsí.

antonin0999
15.02.2020

Za mě dějově trochu slabší díl. Tentokrát se spíš tak trochu ploužíme mezilidskými vztahy, zásadních akcí je málo a jsou někdy trochu zbytečně natahované. Nová postava je příslibem do dalšího pokračování. Výtvarné zpracování si drží svůj standard.

Davidsonová
11.01.2020

Perfektně rozjetá série, není co řešit. Vlastně je co řešit,. Hlavní hrdinové příběhu stále něco řeší. Téma dne: Přežít další den. Až z hrůzou sleduji, kolik již vyšlo knih a já mám jen sedm kousků. Musím okamžitě něco dokoupit, jinak se zaseknu.....