Horkou jehlou

Horkou jehlou https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480163/bmid_horkou-jehlou-Dsr-480163.jpg 4 102 33

Báječné dobrodružství v šíleném světě Druhý dobrodružný román známého českého režiséra nabízí asijskou exotiku, humor, ale také zamyšlení. Rudolf Havlík je filmový režisér, scenárista a spisovatel. Býval taky barman, manažer, trenér, vězeň, řidič, grafik i nezaměstnaný. Měl úspěšný blog, vydal šest knih, natočil pět filmů a jeden přírodopisný seriál. Procestoval skoro celý svět, viděl věci, nad kterými zůstává rozum stát, a zažil okamžiky, nad kterými se ustrne srdce. Dávám věci do pořádku. To je moje práce. Hasím průšvihy pro textilní korporace na druhé straně světa. V Indii, Číně, Indonésii nebo Pákistánu. Viděl jsem bouřky nad Himálajem a svítání na ostrově, co není na mapě. Cítil jsem déšť uprostřed džungle v Malajsii a spalující horko na indických pláních. Slyšel jsem burácení vodopádů v Bangladéši a praskání ledovců v Arktidě. Potkávám lidi, které nikdo nezná, a vídám věci, které bychom měli znát, ale nechceme. Někdy mi jde o krk a jindy mi do klína spadnou všechny krásy světa. Řekl bych vám, abyste se připoutali, ale tahle jízda je bez pásů. Tak se mě držte.... celý text

Gibis
28.05.2022 4 z 5

Horkou jehlou mi někdo doporučil jako vtipnou knihu. Ano, občas tu narazíte na ironicky sžíravý humor, občas se objeví opravdu vtipná situace, při které se zasmějete. Ale především je to hodně smutný obraz naší konzumní společnosti. Docela deprimující.
Ale i přes téměř chybějící přímou řeč se to četlo výborně.

Máša10
02.05.2022 4 z 5

Zajímavá, i když těžko uvěřitelná knížka (hlavně teda ten konec). Ale ráda jsem se jejím prostřednictvím podívala do zemí, kam se osobně asi nedostanu a abych řekla pravdu, ani po tom netoužím

tynkaiscrazy
16.04.2022 5 z 5

oceňuji rudolfa havlíka, neb se mu podařilo nepodařitelné - podat naprosto depresivní výpověď o našem zkaženém světě, ale natolik citlivě, s příjemným humorem až ironií, že mě nikdo nemusel odvážet nohama napřed, ale naopak mi dovolil se co odstavec pousmát. knížce nechyběla akce, ale ani emoce. byla to dokonalá synergie všeho, co si tak můžete od fajnovýho počtení přát. dě-ku-ju!

LenV
11.04.2022 4 z 5

Rozhodně kniha, která stojí za doporučení. Byť na můj vkus někdy až příliš cynická a ironická. A autor se až nadměrně vyžívá v příměrech. Samotný příběh, zážitky, vztahy, pocity jsou úžasné. Krásný literární zážitek!

rufino
04.04.2022 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, moc se mi líbila, během čtení jsem cestovala prstem po mapě, vím, že se do těchto míst nikdy nepodivam, tak aspoň takto. Pan Havlík je úžasný vypravěč, všechna místa, která popisoval, všechny vůně, smrady, krásy a smutky, jsem cítila. Moc díky, pane Havliku, za tuto skvělou jízdu......Udržitelnost, jakmile toto slovo vidim, naskoči mi husí kůže, teď už vím proč....Nedá mi to, ještě malá ochutnávka...."Přišla ke mně malá Suri, sedla si vedle mně a položila se mi do klína. Zeptala se mně, jestli teď odjedu pryč, přikývl jsem. Chvíli plakala a potom mi usnula v náručí. Odnesl jsem ji do továrny, položil do hory odřezků látky a přikryl ji kožešinou, která se používá jako výplň do zimních bund. Zavrtěla se, otočila a už neví o tomhle podivném světě. Nemám rád loučení, paní Čou mě opatrně objala a dala mi štos obrázků, které namalovaly děti. Teď sedím ve vlaku, který odpouští tohle prokleté odpadkové město, na obzoru stoupá k nebesům nekonečný kouř ze spaloven odpadu a já si prohlížím papíry, na nichž jsou barevnými pastelkami nakreslené ty nejkrásnější věci na světě. " Dala bych ještě jednu ochutnávku, barevnější, ale dál mě to nepustí, tak si knihu musíte přečíst. P.S. Ta šílená červená tečka zbytečně kazí krásnou obálku knihy:(

kneslova
04.02.2022 4 z 5

Dobra kniha k zamyšlení , líbila se mi víc než předchozí dílo autora, ale je velmi podobná

Sinuhet.Knihozr
23.01.2022 5 z 5

Beze slov. Co víc od knihy chtít- ctiva, zábavná, poucna, emotivni, akční. Všechno tam je a je to zatraceně dobrý!!!

Wara
22.01.2022 5 z 5

Nemůžu jinak než za 5 hvězd, protože jsem to přečetl v jednom tahu za jedno pošmourné víkendové dopo/odpoledne. Kromě popisu neuvěřitelných zážitků/příhod popsaných opět velmi zajímavým a poutavým způsobem (jak je ostatně autorovým dobrým zvykem), tentokráte do románu na rozdíl od minulých knížek přibyla i dobrodružná, chtělo by se skoro říct až detektivní zápletka. Ta tvoří rámec celé knihy a v podstatě volně navazuje na předchozí knihu Zítra je taky den. Musím se přiznat, že hlavně ta její úplně závěrečná pasáž mi přišla už moc přestřelená a neuvěřitelná, ale zase se tam hned "vedle" ní nachází i možná nejzásadnější pasáž celé knihy, která jakýmsi způsobem korunuje leitmotiv táhnoucí se všemi (knižními) díly R.Havlíka. To jest zamyšlení nad současných způsobem života na Zemi, na to jakým způsobem funguje "vyspělá" ekonomika a jakou daň za to jako lidstvo platíme. Když si to přečtete tady, ušetříte hodiny a hodiny studia různých dokumentárních pořadů a věřte mi, že to ve vás vyvolá obrovskou škálu různých emocí.

Evelýna87
17.01.2022 3 z 5

Volné pokračování prvního dílu. Za mě toto slabší, obsahově dost podobné prvnímu dílu, jen obohacené o téměř "kriminální" zápletku. Až chvílema těžko uvěřit, že se to skutečně autorovi přihodilo a není to jen fikce. :-)

Dresia
14.01.2022 5 z 5

Tato kniha je pro mne naprostým zjevením na poli české literatury. Neznám žádného jiného současného českého spisovatele, který by mě dokázal takovým způsobem oslovit na emocionální úrovní. Wow! Navíc vtipné a spousta zajímavých informací.

Wabinka
27.12.2021 5 z 5

Knížka s velkým přesahem a pro mě velké překvapení. Procestovala jsem s ní kus Asie, zjistila jsem, jak funguje tamní textilní průmysl (hodně k zamyšlení).
Ale taky jsem se při čtení nejednou zasmála i dojala. Určitě si přečtu i další díla R. Havlíka. Doporučuji. A možná bych i řekla, že by tato kniha měla být v povinné četbě.

BohyněKuchyně
16.12.2021 5 z 5

Kniha mě zaujala líbivým obalem, ale také tématem. Od Rudolfa Havlíka jsem ještě nic nečetla a čekala jsem vážné povídání o tom, v jakých podmínkách vzniká oblečení pro řetězce s fast módou. Ano, tohle se samozřejmě dočtete. Ale od knížky čekejte i výbornou zábavu. Klasická scénka z naší ložnice, každý večer posledních dní. Pan manžel louská napínavou detektivku a já se vedle něj z plna hrdla chechtám. Velice srandovní momenty střídají vážné události k zamyšlení. Já jsem nadšená, děkuji, doporučuji, tleskám. Přečetla jsem jedním dechem a nemám jedinou věc, kterou bych knížce vytkla.

Lenexa
28.11.2021 5 z 5

Dlouho jsem premyslela jestli si knihu koupim, protoze autora neznam a nic jsem od neho necetla. Udelala jsem dobre. Neuveritelny dej ma spad a cte se jednim dechem. Dava odpovedi i na otazky jako treba co je to udrzitelnost nebo vlastne neudrzitelnost v tomto globalnim svete. Jak to vypada v mistech, kde vyrabeji nase obleceni atd.