Zítra je taky den

Dobrodružný román známého českého režiséra roztočí tornádo nepředvídatelných událostí. Dáváte pozor? Výborně, protože se nebudu opakovat a vracet se k událostem, které jsem již popsal. Věci budou chvílemi dost složité, tak se soustřeďte. Přes patnáct let jsem prožil na cestách po celém světě, pracoval a žil s lidmi, které nikdo nezná, navštívil místa, nad kterými zůstává rozum stát, a místa, která na mapě nenajdete. Spadl jsem v letadle, potopil se na lodi, havaroval v autě a překlopil se na motorce. Kousl mě had, pes, pavouk a jedna malá ryba u pobřeží Indonésie, které to do smrti nezapomenu, protože jsem se kvůli ní málem utopil. Chtěli mě lynčovat, zabít, deportovat, podplatit a jednou i sníst, ale popravdě si myslím, že jsem si to tenkrát jen špatně vyložil. Dvakrát jsem omdlel, jednou mě omráčili, zavřeli mě do vězení, jo a jednou jsem umřel, ale jen na chvíli, jinak bych vám tohle všechno, logicky, nevyprávěl. Každopádně, jestli chcete vědět, co vás vlastně čeká, buďte v klidu, protože vám to nikdy nikdo dopředu neřekne. Věřte mi, tak to zkrátka chodí. že jste to nečekali? Mně to povídejte... Rudolf Havlík je režisér, scenárista a spisovatel. Je autorem úspěšného cestovatelské blogu, napsal čtyři knihy, natočil čtyři filmy a přírodopisný seriál. Jeho posledním filmem jsou Bábovky podle bestsellerového románu Radky Třeštíkové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452155/big_zitra-je-taky-den-UJT-452155.jpg 4.643

Kniha Zítra je taky den

Wara
předevčírem

Úžasná kniha, respektive román. Naprosto plynule a přirozeně navazuje na dřívější knihy autora a na blog, kde jsem ho kdysi dávno objevil a od té doby hltám všechno co vydá. Na pozadí v podstatě "love-story" příběhu ukazuje syrovou realitu dnešních asijských manufaktur na výrobu oblečení v podobě, která je někdy pěkně těžce stravitelná. Naštěstí autor dokáže včas přepínat mezi vážným sdělením, odlehčujícími pasážemi a někdy až humorným popisem událostí, takže vám nedovolí knihu odložit dokud ji nepřelouskáte celou...

Sinuhet.Knihozr

Tak tohle pro mě bylo naprosté překvapení. Rudolf Havlík je Mistr a míst pera! Jedná se o jednu z nejlepších knih moderní české literatury. Je to akční, svižné a zábavné. Neskutečně zábavné. Kniha vás ale také poučí a chytí za srdce.

SueD
22.11.2021

Dobrodružná kniha ze současnosti, skvělý nápad! Napínavá, čtivá, moc se mi líbila. Navíc má moc krásnou obálku. Hezká kniha jako celek.

vendulanovotna
22.09.2021

Akční a běžnému smrtelníkovi nepředstavitelné situace, top dobrodružná kniha, která se dotýká významného tématu fast fashion a lehce ukazuje podmínky, jak tento byznys funguje, ač to není primární podstata knihy a ač z trochu jiného úhlu pohledu. Líbil se mi tón vyprávění příběhů z pracovních cest po Asii, mnohokrát jsem se opravdu líčení situace zasmála, ale mockrát to také bylo stresucjící a napínavé. A místy i dost frustrující, protože i když všichni dnes už víme, co je fast fashion a v jakých podmínkách vzniká, kniha dokazuje, že to v globálu nelze ze dne na den otočit a jít správným směrem, a že nelze například hned zvednout v textilní továrně v Indii mzdy.

Doporučuji k přečtení všem. Nenásilnou a zábavnou formou se dozvíte něco o tomto byznysu, něco o kultuře, prostředí a lidech v jihovýchodní Asii, a třeba se i nad něčím hlubším zamyslíte...
Už teď se těším na další kus Rudolfa Havlíka.

Aroucaria
19.09.2021

Výborný!!! Skvělá jízda! Cestování s otřískaným světoběžníkem, který není žádný nafrněnec, má přehled a ví, co je v životě důležité! A že ve středu Evropy jsme nesežrali moudrost světa a podstata života je jinde než v konzumu... Až se stydím, kolik potřebuju nesmyslů!

petra7309
16.07.2021

Všichni přede mnou už shrnuli klady této knihy, a i když je jen málo co dodat, tak to dodám.
Rudolf Havlík je skvělý vypravěč, kniha je výborně postavená a rozhodně doporučuji jak pro pobavení, tak pro osvětu jak ten náš krásný čistý svět funguje a my máme starost, že v Tescu nemají čersvé avokádo, když člověk na druhý straně světa, který vyrobil ty naše super cool tenisky z recyklovanýho materiálu, za to dostal jen něco k jídlu, protože platit se mu nebude - musí se našetřit na dalšího světlezelenýho Bentley pro CEO nejmenované oděvní firmy.
Pro mě velké zbuchnutí z růžového obláčku a hodně aha momentů.
Rudolf Havlík mě zaujal už svými dokumenty "Na vlastní nohy", kdy jsem ho považovala spíše za hipstera, surfaře a snílka, a on je to zatím velmi praktický a nesentimentální člověk, no nemáme předpokládat, žejo.
Další věc, která mě na knize uchvátila, je kvalita zpracování - kvalitní obálka, nádherné ilustrace, kvalitní šitá vazba. Šité vazby se už nevidí. Jsou drahý, to dá rozum, radši to slepíme. Co na tom, že se kniha po třetím otevření rozpadne na listy, to nás netrápí. Jako s tím oděvním průmyslem. Chceme všechno pořád stejně laciné a kvalitnějí a kvalitnější.
Úžasná kniha, 5 hvězd je málo. Aspoň 10.

orinka3
03.07.2021

Poutavá, napínavá, akční, vtipná a především užitečná kniha. Před jejím přečtením jsem na tom byla s představami o podmínkách u výrobců podobně jako Kate. Přijela plná ideálů a procitnutí bylo bolestné. Ještěže tam měla spolehlivého a hlavně zkušeného průvodce. Každý by si to měl přečíst. Navenek samé srandičky, ale v hloubi a hlavně v závěru knihy jde o vážné myšlenky. I o tom, jak je náš civilizovaný svět nastaven. Všichni vědí, jak by to mělo být a čas od času se každý z nás otřese při zjištění, za jakou cenu je naše tričko vyrobené. Skutečnost v zemích třetího světa je bohužel taková, že kdo se pokusí o zásadní změnu, brzo pochopí, že jenom dobrá myšlenka a vůle nestačí. Všechno je jen o penězích.

vendylein
04.03.2021

Po téhle knize jsem sáhla neplánovaně a musím říct, že mě vcelku příjemně překvapila. Několikrát jsem nad ní smíchy vyprskla nahlas a několikrát se hluboce zamýšlela. Autorovi se dobře podařilo spojit akční děj, vtipné a sarkastické hlášky i nějaké to morální poselství. A vy poznáte Asii z dost jiného úhlu pohledu, než se nabízí v cestopisech..
Místy mi to teda přišlo až moc na sílu (dělání vtipů za každou cenu), hlavní hrdina je trochu klišé (ostřílený týpek trousící kolem sebe neustále sarkastické hlášky, na oko dost okoralý, ale uvnitř přeci vlastně plný citu a pěkná měkkota), ale obecně mohu doporučit.