Žít láskou

Žít láskou https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84556/bmid_zit-laskou-ELS-84556.jpg 5 13 5

"Herec je hrubián s rukama víly. Pod svou maskou skrývá tolik něhy a tolik porozumění... Ale je křehký, bolavý, rozháraný, přecitlivělý, dětinský. Někdy i on potřebuje lásku, protože má příliš velké srdce, příliš velké. A to srdce mu v hrudi buší, bolestně skáče, kroutí se a dělá kotrmelce, jen aby se herec mohl postavit a zůstat stát" Annie Girardotová. Kniha zápisků Annie Girardotové. Doplněno fotografiemi.... celý text

Kontryhelka
29.01.2021 5 z 5

Perfektní francouzská herečka, která svoje role hrála velice přesvědčivě a vždy si zachovala svoji hrdost. Její filmy byly vždycky pro mě požitek a ráda se na ně vždycky s potěšením podívám. Také se s ní život nemazlil, ale ona se vždy se vším poprala a šla dále.

SSTknihy
06.06.2020 4 z 5

Velmi intimní a sugestivní zpověď známé francouzské herečky, poskládaná z volně propojených vzpomínek, asociací, letmých myšlenek, pocitů a názorů. Obraz herečky, která byla ve svém osobním i profesním životě především ženou, jejímž životním krédem bylo žít láskou a pro kterou srdce a cit byly vždy ve všem na prvním místě.

Chesterton
03.02.2018 5 z 5

Četla jsem na střední a mamině se tenkrát moc nezamlouvala:) měla jsem přísnou výchovu:) dnes jsem za ni vděčná :)) Kniha tenkrát pěkná.

andrii24
27.11.2015 5 z 5

Srdce hoří v bouři žití. Nitro třpytem zaprášené, nitro v matné sklo i blyštivé krystalky proměněné, nitro, v němž slunně i deštivě vůně a barvy odráží se. Otisky duše mezi řádky. Duše je pírko do všech stran rozfoukané. Život stojí před námi. Stačí utrhnout a pozřít jeho ovoce. "Nakazit" se jeho tepem, jeho vírem, radostí i bolestí. Zalidnit jej úsměvy i slzami, úspěchy i závratí, nejmenším zábleskem z/ne/klidnění. Tak blízko vnitřní filozofii, fontáně, která stále šumí. Račte vstoupit do unikátního myšlenkového proudu řeky slov paní herečky, do proudu, který vás strhne a nepustí z emočních peřejí.

WEIL
12.09.2011

Kniha o známé herečce z Francie, populární hlavně koncem 70. let 20. století.

ženy osobnosti herečky

Annie Girardot