Zimní sestra

Zimní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510386/bmid_zimni-sestra-aI8-510386.jpeg 3 89 89

Thriller | Rodinné psychologické drama Před šestnácti lety se Sylviina sestra Persefona nevrátila domů. Vyšla si pozdě večer s přítelem, s nímž měla zakázáno se stýkat. Persefona byla tři dny pohřešovaná, než našli její tělo – a její vražda zůstává i po letech nevyřešená. V současné době se Sylvie vrací domů, aby pečovala o svoji odcizenou matku Annie, která podstupuje léčbu rakoviny. Annie, náchylná na nevysvětlitelné „nešťastné dny“ i před smrtí své dcery, v letech po její ztrátě úplně zpřetrhala dříve pevné pouto se Sylvií, takže opětovné shledání nebylo vůbec příjemné. A co je horší, Persefonin bývalý přítel Ben nyní pracuje jako ošetřovatel v onkologickém centru, kde se Annie léčí. Sylvie byla vždycky přesvědčená, že Ben je za vraždu její sestry zodpovědný – ale sama si ohledně té noci nese svou vlastní vinu. Vinu, která ji zadržuje v minulosti, zatímco svět kolem ní se točí dál. Při řešení komplikovaného vztahu se svou matkou Sylvie začíná odhalovat tajemství, která plní jejich dům – a to, co se skutečně stalo tu noc, kdy Persefona zemřela.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Winter Sister , 2019

DominaCZ
10.03.2020 odpad!

Já ač detektivky nečtu tak tady teda to řvalo docela okatě. Moc jiných možností se tu totiž nenabízelo a příběh byl dost lacině klasický a tradiční.
Jako jo, ale docela dost natahovaný a pro nic za nic, ten konec přímo řval a tetino štěstíčko v podobě děcka a neustále otravná kámoška tatérka tam akorát překážely.

SPOILER:řvou si v náruči o smrti tý ségry, aby se v zápětí cucali a rvali ze sebe džíny i s prádlem a ojeli se? Tak moc JI milovali, že ojíždějí navzájem sebe? tak to pak jo. To najednou nepřipadá že ji zradila, když jí otentovává kluka, co?
KONEC

Krchnaida
10.03.2020 3 z 5

Četla se dobře, konec jsem však tak trochu předvídala.

ArwenAragorn
29.02.2020 4 z 5

Kniha nemá vysoký potenciál, ale autorka jej využila uvážlivě a chytře. Jde o psychologický detektivní román, kde hlavní roli hrají vztahy mezi matkou a dcerami a vztahy mezi dvěma sestrami a ty jsou skvěle zachyceny. Příběh o lžích a tajemstvích, které neměly nikdy vyjít na povrch. Mě tento debut docela dostal.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cítila jsem úlevu. I když mi její bolest rozdírala duši, cítila jsem se lehčí, živější. Jak kdyby nějaká zdrcující tíha poprvé po spoustě let uvolnila své sevření.
To odpoledne jsem dlouho seděla na pohovce a poslouchala mamku plakat. Chvílemi jsem se i usmívala, ne jejímu žalu či bolesti, ne pěstím, které jsem slyšela bušit do postele. Jejím vzlykům jsem naslouchala tak usilovně, tak horečnatě, až jsem si představila, že by ji mohly otevřít, jako když stonek rostliny prorazí vrstvami temné hlíny na světlo. A ta představa nadzvedla koutky mých úst.

Pípasek
26.02.2020 5 z 5

Pěkně zamotaný příběh, který dokládá, že lež, neupřímnost a hlavně mizerná komunikace, přináší jen problémy. Samozřejmě, že i zde se jedná o vraždu.

Alyx
12.02.2020 4 z 5

Nebyla špatná. Taková jednohubka. Upřímně řečenu, už v půlce knihy musí být každému čtenáři jasné nejen, proč se Perswefona neměla podle matky stýkat s Benem, ale i kdo je vrah. Kdyby šlo po film, vystačil by si režirér s šeti herci :-)

Hvězdinka
26.01.2020 3 z 5

O vztazích matka x dcera, sestra x sestra, muž x žena. Kniha se četla dobře, hnala mě potřeba zjistit, kdo je vrah a vzhledem k ne příliš vysokému výskytu postav v této knize nebyl závěr překvapující.