Zimní sestra

Zimní sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510386/bmid_zimni-sestra-aI8-510386.jpeg 3 88 26

Thriller | Rodinné psychologické drama Před šestnácti lety se Sylviina sestra Persefona nevrátila domů. Vyšla si pozdě večer s přítelem, s nímž měla zakázáno se stýkat. Persefona byla tři dny pohřešovaná, než našli její tělo – a její vražda zůstává i po letech nevyřešená. V současné době se Sylvie vrací domů, aby pečovala o svoji odcizenou matku Annie, která podstupuje léčbu rakoviny. Annie, náchylná na nevysvětlitelné „nešťastné dny“ i před smrtí své dcery, v letech po její ztrátě úplně zpřetrhala dříve pevné pouto se Sylvií, takže opětovné shledání nebylo vůbec příjemné. A co je horší, Persefonin bývalý přítel Ben nyní pracuje jako ošetřovatel v onkologickém centru, kde se Annie léčí. Sylvie byla vždycky přesvědčená, že Ben je za vraždu její sestry zodpovědný – ale sama si ohledně té noci nese svou vlastní vinu. Vinu, která ji zadržuje v minulosti, zatímco svět kolem ní se točí dál. Při řešení komplikovaného vztahu se svou matkou Sylvie začíná odhalovat tajemství, která plní jejich dům – a to, co se skutečně stalo tu noc, kdy Persefona zemřela.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: ekniha , Vendeta

The Winter Sister , 2019

Kira747
21.04.2024 2 z 5

Nebylo to spatny ale taky nic extra skvelyho. Ocenuju to bozi jmeno Persefona, i kdyz ona byla dost protivna.

Liduka
15.03.2023 4 z 5

Vcelku dost povedený thriller. SPOILER: Musela jsem číst stále dál a dál, abych se dozvěděla kdo nakonec zabil Persefonu. Persefona mi byla velice nesympatická tím jak se chovala, nicméně se to dalo pochopit vzhledem k tomu, že se k ní matka chovala, tak jak se chovala. Podle mě Sylviina matka byla dost naivní a nechávala se využívat Benovým otcem. Nechápu, jak se mohla s takovým despotou vídat a vůbec ho i milovat ho.

putpuda
21.09.2022 4 z 5

Nebylo to tak úplně na 5 *, ale špatné taky ne...dobře se mi četla. Ikdyž jsem vraha odhadla poměrně rychle a měla jsem recht, tak i přesto to bylo celkem napínavé.
Myslím, že má kniha zbytečně nízké hodnocení ;)

KLHannah
04.05.2022 4 z 5

Za mě fajn oddechovka. Jelikož mám sama složitý vztah s matkou, tak se mi příběh líbil. Byl to pohled na vyšetřování z jiného úhlu než z obvyklé strany vyšetřovatelů. Ano, konec mohl být trošku dramatičtější, ale někdy se to stává i v životě, že se něco jen prostě po letech vysvětlí. I když je pravda, že o některých motivech určitých postav, by mohlo být řečeno víc.

ivusse
19.07.2021 4 z 5

Bavilo mě sledovat, jak se osudy, zvraty, příčiny atd. pomaličku rozkrývají. Bylo to fajn čtení.

Simix.š
26.05.2021 3 z 5

No, není to asi nic, co bych si přečetla znovu. Nápad dobrý, jen zhruba něco po půlce knihy už mi bylo jasné, co se asi stalo a kdo je pravděpodobně vrah. Tak jsem to dočetla už jen proto, abych se o tom přesvědčila. Jinak postava matky mě hrozně sra.a, vůbec sem s ní nesoucítila, vlastně za to mohla ona ... :D Jako oddechovka na víkend je to fajn.

michaela.22
22.05.2021 5 z 5

Kniha byla fantastická, skvěle se četla. Oceňuji vykreslení mezilidských vztahů a hlavních postav. Knize nechybělo napětí, nedalo se od ní odtrhnout a snadno jsem se dokázala vžít do jednotlivých postav. Doporučuji.

BlueTer
15.05.2021 4 z 5

Nechápu většinu nízkého hodnocení. Knihu jsem měla přečtenou za tři dny a nedalo se od ní odtrhnout. Zápletka byla jednoduchá, ale to knize na ničem neubírá. Stejně jsem hltala dal, jak to tedy bylo. Styl psaní autorky je velice příjemný. Mě se kniha moc líbila, sice bych uvítala nějaký dovětek, třeba "o tři roky později", ale jinak nemám co vytknout. Po přečtení komentářů jsem se docela bála, co jsem si to koupila, ale po přečtení nelituji.

Agatha84
30.03.2021 1 z 5

Myslím, že čtením této knihy netřeba ztrácet tak drahocenný čas. Autorka není rozhodnuta, zda čtenáři předestírá drama, romanci, či krimi. Vystupující postavy působí jako nedospělé, naivní děti a vlastně tak dokonale ilustrují i ten nezralý, podivně poskládaný děj.

Nymfadora.T.
08.03.2021 2 z 5

Nemohu říct, že by se mi kniha nějak zvlášť líbila, něco mi tam celou dobu vadilo, i Sylvie mě vůbec nebyla sympatická. No, vracet se k ní nebudu...

Heli20
04.01.2021 5 z 5

To byla síla.Přečteno jedním dechem.Silný příběh s překvapivým koncem.Kolik zbytečné bolesti zůstalo léta ukryto pod povrchem jenom proto,že lidi mají strach anebo nedokáží komunikovat se svými nejbližšími.

nela3812
31.12.2020 4 z 5

Zajímavá zápletka. Knížku jsem přečetla jedním dechem, ačkoliv jsem se na začátku nemohla začíst.

maryska09
05.11.2020 4 z 5

Dobrá kniha, ze které mrazí kvůli velmi detajlnímu popisu rodinných vazeb. Závěr nebyl uspěchaný a přitom docela překvapivý. Celkově doporučuji

WaN635
19.10.2020 3 z 5

Ale jo, šlo to. Četlo se to jednoduše, zápletka banální, ale děj krásně odsýpal. Líbilo se mi to

zdendula31
04.10.2020 4 z 5

Trošku předvídatelná zápletka,ale u mě dobrý.

jasmína
15.09.2020 2 z 5

Tak se mi opět nepovedl výběr, no nevadí, aspoň brzy zamířím zase do Knihovny , a snad vyberu lépe.

ivka67
05.09.2020 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné,četla se rychle a dobře.

Lenka0007
28.07.2020 2 z 5

Čtivá prazdninová kniha bez větších ambicí. Závěr nepřekvapil. Jedna z těch, u kterých za pár dní nebudu vědet, o čem byla.

Arkagas
06.07.2020 2 z 5

Thriller, který má krásnou obálku, skvělou anotaci, ale už méně dobrý obsah. Kniha je čtivě napsaná, stránky otáčíte jednu za druhou, ale příběh je vcelku jednoduchý o 6 postavách. Zmizelá a posléze zavražděná sestra, její přítel Ben, se kterým se vídala tajně, jelikož jí to matka zakázala, matka, která pojmenovala svou dceru Persefona podle legendy a řídí se tím vlastně i v reálném životě, která je chladná a k dceři defakto nemá vztah. A do toho její mladší sestra a pár vyšetřovatelů, kteří stále i po 16 letech hledají pravdu.
Pro nenáročné čtenáře bude tahle kniha možná překvapivým kouskem, pro náročnější, kteří jsou zvyklí číst psychologické thrillery je tahle kniha takovou jednohubkou, kde už od poloviny knihy víte kdo je vlastně vrah - a není to zahradník! :D, ale přesto si jí rádi přečtete, protože je dobře napsaná.

knihomolkadorfa
21.03.2020 3 z 5

Na základě zdejšího hodnocení jsem nic moc nečekala. Ale knížka mě nakonec docela bavila.