Zima mŕtvych

Zima mŕtvych https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408848/bmid_zima-mrtvych-Seq-408848.jpg 4 14 3

Nákaza vypukla v strede Európy a postupne zožrala celý svet. Smrť však nie je konečná, mŕtvi opäť ožívajú. Stačí uhryznutie či drobná rana a mor sa šíri ako záplava. Zopár šťastlivcov sa zachránilo a hľadá spôsob ako zdolať apokalypsu. Ich cesta vedie na sever, lebo len silný mráz dokáže zastaviť nemŕtvych. Lenže dokážu živí prežiť medzi živými?... celý text

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

,, Zombie" pandémia pochádzajúca zo Slovenského Pezinku? Áno v tomto post-apokalyptickom príbehu všetko začína na našom území. Ale nie je to iba samoúčelná rúbanica-sekanica-vyvraždovačka nemŕtvych. Tento príbeh má dobrý dej s prekvapujúcim koncom.
Henrich H. Hujbert napísal knihu, ktorú som prelúskal za víkend, čo sa mi už veru dlho nestalo 300str.-8/10

MichalPuchovsky
30.11.2019 4 z 5

Ak máte radi krv, zombíkov, katany a postapo, tak "Zima Mŕtvych" bola stvorená pre vás. Pif paf, sek čvach.

Gracian1964
06.09.2019 5 z 5

Opäť raz prvý koment. Verím, že pribudnú aj ďalšie a budú pozitívne. Zistil som, že môj 21 ročný syn Andrej začal písať príbeh o zombíkoch, nuž mi napadlo ho inšpirovať, dozvedel som sa o tejto slovenskej knihe, ktorej dej sa skoro celý odohráva na Slovensku, a kúpil ju. Najprv si ju teda prečítal on a potom aj ja. Vravel, že nie je márna. A ja vravím, že je dobrá. Čítal som ju opatrne, čakajúc, že keďže sa jedná o takzvanú brakovú žánrovú tvorbu, bude tomu zodpovedať aj forma. Ktorá je však na počudovanie a veľmi milé prekvapenie celkom obstojná. Nuž čo, je to vskutku veľmi slušne napísané, som milo prekvapený. Jediná hnidopišská pripomienka, pitevňa a patológia sa podľa mňa nebudú nachádzať v suteréne policajnej stanice, ktorá je navyše ešte umiestnená do stredu mesta, ale to naozaj len tak na okraj. Inak palec hore.

slovenská literatura zombie

2019  83%Zima mŕtvych