Žij, dokud to jde

Žij, dokud to jde https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377207/bmid_zij-dokud-to-jde-OC6-377207.jpg 4 131 131

Román o lásce, jaká doopravdy je… od nové hvězdy romantického čtení. Když se mladý spisovatel James setká s půvabnou básnířkou Louisou, nepochybuje, že potkal lásku svého života. Má to jediný háček – Lou je zasnoubená s jeho nejlepším kamarádem Robem. A tak v sobě James svoji touhu umlčí. Všichni tři se stanou přáteli. Léta ubíhají, a zatímco James se marně snaží dopsat svůj román, najít si vztah a především zapomenout na ženu svého nejlepšího přítele, Louisino manželství se hroutí. Útěchu hledá u toho, kdo při ní vždycky stál. Když se však James a Lou konečně poddají citům, které dlouho potlačovali, důsledky jsou zároveň krásné i strašné. A jakmile se zdá, že se rány přece jenom zahojí, život postaví Jamese před další výzvu – a tentokrát s určitostí poslední. Láska, odpuštění, umírání i naděje se propletou tak, že je nelze oddělit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Forever Is the Worst Long Time , 2017

Peyka
15.02.2019 4 z 5

Netradiční příběh, který mohl napsat sám život. Hlavní hrdina James, rádoby spisovatel, kterému se nedaří napsat kloudné dílo, až se nakonec skrz tuto knihu dozvídáme jeho životní (doslova) příběh. Rozhodně nečekejte romantiku. Osud se s naším hrdinou nemazlí. James slouží jako vypravěč, který byl strašný smolař. Celý život miloval "nesprávnou" ženu, ztratil tak nejlepšího kamaráda, hledal se jak v práci, tak v knihách, a nakonec ho postihlo to, co ho postihlo (nechci nic prozrazovat). I když on si to tak nějak přitahoval sám, na mě byl až moc odevzdaný a vůbec nezabojoval, v podstatě se se vším smířil, ale někdy přece v životě musíte zabojovat. Jinak mě ale příběh vzal za srdíčko, opravdu se zamyslíte nad životem, který vedete. Proto si važte toho, co máte a užívejte každou vteřinu!

Kamchaa
12.02.2019 3 z 5

Pěkně napsaná kniha, která asi každého překvapí svým koncem. Určitě bych doporučila.

elisa194
04.02.2019 4 z 5

Cekala jsem romantiku, konec jaký predpokladate a ono to tak vůbec nakonec není. Krásný příběh, ktery vás donutí se zamyslet nad svým životem, uvědomit si, že si máte každý den užívat a plnit si své sny. Ke konci jsem si i pobrecela.

marta14
20.01.2019 5 z 5

Tak u tohoto jsem brečela. Kniha vás donutí se nad svým životem zamyslet. Hlavně nad tím, abyste si každý den užívali. Nikdy nevíte, kdy skončí. Proto žijte, dokud to jde!

Janynka
10.01.2019 4 z 5

Moc pěkná! Překvapila mně,asi proto,že jsem očekávala romantiku na každé stránce,přeslazenou. Vůbec ne! Hezký,milý příběh,s opravdovou hloubkou,k zamyšlení. Moc pěkně napsáno,žádná hluchá místa,děj pěkně jede.

helenkan
14.11.2018 5 z 5

Příhodný název téhle knihy.Po přečtení vás to opravdu donutí zamyslet se nad životem. Vlastně je to vyprávění o tom,jak otec píše pro svou dceru příběh svého života. I když se to nepozná hned od začátku. Ale je krásný,dojemný i smutný a stojí za to si ho přečíst.

Bronzie
06.09.2018

Ze začátku příjemná oddychovka, ale konec přiměje k zamyšlení, možná i proto, když sám přijdete o jednoho rodiče v důsledku nevyléčitelné degenerativní choroby, ač jiné. Vztahy a uspořádání měli zvláštní, ale myšlenky o životě mě zaujaly.

alnahu
31.08.2018 5 z 5

Krásný ,čtivý, hluboký příběh o lásce ,odpuštění ,žalu i naději. Propletenec tří mladých lidí ,kteří náhle musí přehodnotit své životy. Kniha má opravdu výstižný název" Žij dokud to jde".

leucantha
27.08.2018 4 z 5

moc pěkné čtení

Verika
14.08.2018 4 z 5

Knížka je čtivá, děj ze začátku trošku táhlý, ale nakonec mě překvapil a dojal. Otec své dceři píše na památku příběh svého života.

Terka18
10.08.2018 1 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mě se kniha nelíbila. Prostě mi v ní něco podstatného chybělo, co by mě chytilo a měla bych chuť knihu číst dál a dál a neodkládat. Za mě velké zklamání, čekala jsem něco úžasného, ale v příběhu jsem to nenašla.

iška
09.08.2018 4 z 5

Život je nepředvídatelný sám od sebe a my si jej umíme zamotat ještě více. Moc pěkně napsaný dojemný příběh.

bookcase
08.08.2018 5 z 5

Původně jsem si říkala, že je to takové klišé - on, ona a on, přátelství, láska, zrada, výčitky... takhle to šlo v knížce pořád dokola. Ale pak...no, pak jsem zase probrečela kus příběhu. Nádhera. Forma vyprávění otce dceři je výborná.

Luciska13
15.07.2018 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Od této knihy jsem moc nečekala, jednou jsem šla do knihkupectví, viděla hezkou obálku, celkem zajímavý popis a kniha byla moje. Přečetla jsem ji jedním dechem, krásně se čte a příběh je poutavý, nepředvídatelný (alespoň dle mého názoru) a dojemný. Doporučuji všem.

mrkvajda
11.07.2018 5 z 5

Byla jsem mile překvapena knížkou - formou vyprávění, obsahem. Konec jsem četla s napětím a lítostí, i slzičky jsem uronila.
Připojuji se k magnolii - smazala bych štítek nekromancie, o vyvolávání duchů kniha opravdu není.

JustWomen
09.07.2018 4 z 5

Umírající muž, neúspěšný spisovatel, vypráví své dceři svůj životní příběh o lásce, přátelství, zradě, odpuštění i smrti. Protože, jak píše, na životě je úžasné to, že se může stát cokoliv.

magnolia
08.07.2018 5 z 5

Knížka mě mile překvapila, bála jsem se plytké romantiky, ale první stránky mě hned příjemně navnadily. Hlavní mužská postava - neúspěšný učitel a spisovatel, introvert, který hodně přemýšlí, hledá a nachází (i ztrácí). Jeho způsob vyprávění mě bavil, jako vždy, když hrdinové nejsou dokonalí a vědí to a umí se tomu sami zasmát. Vztahy a postoje hlavních osob jsou tu sice trochu netradiční, ale to už tak v románech odjinud bývá. Aspoň to není předvídatelné čtení. Ale to už tu bylo řečeno přede mnou (naštěstí anotace ani předešlé komentáře nenaznačují více, než je nutné - na rozdíl od toho dalšího - zbytečně konkrétního).
(ve štítcích je slovo nekromancie, se kterým jsem se ještě nesetkala a vůbec se mi nelíbí - smazala bych ho, kdyby to šlo).

Sabča92
08.07.2018 3 z 5

Od knihy jsem si slibovala romantický a odpočinkový příběh. Po přečtení první kapitoly mě autorka nalákala stylem HIMYM. Kniha byla totiž vyprávěna z pohledu mužského hlavního hrdiny, který své dceři vypráví svůj příběh lásky.
Bohužel jsem si v této knize neoblíbila ani jednu postavu. Tak nějak mi bohužel bylo jedno, jak to dopadne. A závěr? Najednou jsem měla pocit, že se to autorka rozhodla utnout. Místo slz, které jsem čekala, tak přišel jen prázdný pocit. O to víc mě to zklamalo, když se autorka neobtěžovala s nějakým epilogem nebo alespoň objasnění závěrečné zápletky. Sama jsem tu věc, co se přihodila příliš neznala, takže mě zklamalo, že se o tom autorka sama více nerozepsala.
Byl to odpočinkový příběh, který vás nenutí číst stránku za stránkou, který vás nechá chladným ale závěrem vám dá víc :_)

zuzana2599
30.06.2018 5 z 5

Ne krásný, ale překrásný román !! Pro mě to je knižní překvapení, vůbec jsem nečekala, že držím v rukou takový poklad. Tentokrát jsem četla pomalu, každou stránku jsem si užila a pak přišel konec... a já musela pro kapesník.
Je to příběh, který James vypráví své dceři prostřednictvím knihy, kterou píše, příběh nejen o lásce, přátelství, ale i o odpuštění a smrti.
Žij, dokud to jde - kniha, která zůstane ve vašich myšlenkách !

Brambor333
28.06.2018 5 z 5

Musím přiznat, že jsem čekala obyčejný, oddechový a romantický příběh, ale knížka měla velkou hloubku.
Vřele doporučuji.

přátelství láska nemoci hledání smyslu života otcovství

2018  75%Žij, dokud to jde
2019  76%Málo času na život