Žij, dokud to jde

Žij, dokud to jde https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377207/bmid_zij-dokud-to-jde-OC6-377207.jpg 4 130 44

Román o lásce, jaká doopravdy je… od nové hvězdy romantického čtení. Když se mladý spisovatel James setká s půvabnou básnířkou Louisou, nepochybuje, že potkal lásku svého života. Má to jediný háček – Lou je zasnoubená s jeho nejlepším kamarádem Robem. A tak v sobě James svoji touhu umlčí. Všichni tři se stanou přáteli. Léta ubíhají, a zatímco James se marně snaží dopsat svůj román, najít si vztah a především zapomenout na ženu svého nejlepšího přítele, Louisino manželství se hroutí. Útěchu hledá u toho, kdo při ní vždycky stál. Když se však James a Lou konečně poddají citům, které dlouho potlačovali, důsledky jsou zároveň krásné i strašné. A jakmile se zdá, že se rány přece jenom zahojí, život postaví Jamese před další výzvu – a tentokrát s určitostí poslední. Láska, odpuštění, umírání i naděje se propletou tak, že je nelze oddělit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Forever Is the Worst Long Time , 2017

Kamchaa
12.02.2019 3 z 5

Pěkně napsaná kniha, která asi každého překvapí svým koncem. Určitě bych doporučila.

elisa194
04.02.2019 4 z 5

Cekala jsem romantiku, konec jaký predpokladate a ono to tak vůbec nakonec není. Krásný příběh, ktery vás donutí se zamyslet nad svým životem, uvědomit si, že si máte každý den užívat a plnit si své sny. Ke konci jsem si i pobrecela.

marta14
20.01.2019 5 z 5

Tak u tohoto jsem brečela. Kniha vás donutí se nad svým životem zamyslet. Hlavně nad tím, abyste si každý den užívali. Nikdy nevíte, kdy skončí. Proto žijte, dokud to jde!

Janynka
10.01.2019 4 z 5

Moc pěkná! Překvapila mně,asi proto,že jsem očekávala romantiku na každé stránce,přeslazenou. Vůbec ne! Hezký,milý příběh,s opravdovou hloubkou,k zamyšlení. Moc pěkně napsáno,žádná hluchá místa,děj pěkně jede.

helenkan
14.11.2018 5 z 5

Příhodný název téhle knihy.Po přečtení vás to opravdu donutí zamyslet se nad životem. Vlastně je to vyprávění o tom,jak otec píše pro svou dceru příběh svého života. I když se to nepozná hned od začátku. Ale je krásný,dojemný i smutný a stojí za to si ho přečíst.

Bronzie
06.09.2018

Ze začátku příjemná oddychovka, ale konec přiměje k zamyšlení, možná i proto, když sám přijdete o jednoho rodiče v důsledku nevyléčitelné degenerativní choroby, ač jiné. Vztahy a uspořádání měli zvláštní, ale myšlenky o životě mě zaujaly.

alnahu
31.08.2018 5 z 5

Krásný ,čtivý, hluboký příběh o lásce ,odpuštění ,žalu i naději. Propletenec tří mladých lidí ,kteří náhle musí přehodnotit své životy. Kniha má opravdu výstižný název" Žij dokud to jde".

leucantha
27.08.2018 4 z 5

moc pěkné čtení

Verika
14.08.2018 4 z 5

Knížka je čtivá, děj ze začátku trošku táhlý, ale nakonec mě překvapil a dojal. Otec své dceři píše na památku příběh svého života.

Terka18
10.08.2018 1 z 5

Nemůžu si pomoct, ale mě se kniha nelíbila. Prostě mi v ní něco podstatného chybělo, co by mě chytilo a měla bych chuť knihu číst dál a dál a neodkládat. Za mě velké zklamání, čekala jsem něco úžasného, ale v příběhu jsem to nenašla.

iška
09.08.2018 4 z 5

Život je nepředvídatelný sám od sebe a my si jej umíme zamotat ještě více. Moc pěkně napsaný dojemný příběh.

bookcase
08.08.2018 5 z 5

Původně jsem si říkala, že je to takové klišé - on, ona a on, přátelství, láska, zrada, výčitky... takhle to šlo v knížce pořád dokola. Ale pak...no, pak jsem zase probrečela kus příběhu. Nádhera. Forma vyprávění otce dceři je výborná.

Luciska13
15.07.2018 5 z 5

Krásně napsaná kniha. Od této knihy jsem moc nečekala, jednou jsem šla do knihkupectví, viděla hezkou obálku, celkem zajímavý popis a kniha byla moje. Přečetla jsem ji jedním dechem, krásně se čte a příběh je poutavý, nepředvídatelný (alespoň dle mého názoru) a dojemný. Doporučuji všem.

mrkvajda
11.07.2018 5 z 5

Byla jsem mile překvapena knížkou - formou vyprávění, obsahem. Konec jsem četla s napětím a lítostí, i slzičky jsem uronila.
Připojuji se k magnolii - smazala bych štítek nekromancie, o vyvolávání duchů kniha opravdu není.

JustWomen
09.07.2018 4 z 5

Umírající muž, neúspěšný spisovatel, vypráví své dceři svůj životní příběh o lásce, přátelství, zradě, odpuštění i smrti. Protože, jak píše, na životě je úžasné to, že se může stát cokoliv.

magnolia
08.07.2018 5 z 5

Knížka mě mile překvapila, bála jsem se plytké romantiky, ale první stránky mě hned příjemně navnadily. Hlavní mužská postava - neúspěšný učitel a spisovatel, introvert, který hodně přemýšlí, hledá a nachází (i ztrácí). Jeho způsob vyprávění mě bavil, jako vždy, když hrdinové nejsou dokonalí a vědí to a umí se tomu sami zasmát. Vztahy a postoje hlavních osob jsou tu sice trochu netradiční, ale to už tak v románech odjinud bývá. Aspoň to není předvídatelné čtení. Ale to už tu bylo řečeno přede mnou (naštěstí anotace ani předešlé komentáře nenaznačují více, než je nutné - na rozdíl od toho dalšího - zbytečně konkrétního).
(ve štítcích je slovo nekromancie, se kterým jsem se ještě nesetkala a vůbec se mi nelíbí - smazala bych ho, kdyby to šlo).

Sabča92
08.07.2018 3 z 5

Od knihy jsem si slibovala romantický a odpočinkový příběh. Po přečtení první kapitoly mě autorka nalákala stylem HIMYM. Kniha byla totiž vyprávěna z pohledu mužského hlavního hrdiny, který své dceři vypráví svůj příběh lásky.
Bohužel jsem si v této knize neoblíbila ani jednu postavu. Tak nějak mi bohužel bylo jedno, jak to dopadne. A závěr? Najednou jsem měla pocit, že se to autorka rozhodla utnout. Místo slz, které jsem čekala, tak přišel jen prázdný pocit. O to víc mě to zklamalo, když se autorka neobtěžovala s nějakým epilogem nebo alespoň objasnění závěrečné zápletky. Sama jsem tu věc, co se přihodila příliš neznala, takže mě zklamalo, že se o tom autorka sama více nerozepsala.
Byl to odpočinkový příběh, který vás nenutí číst stránku za stránkou, který vás nechá chladným ale závěrem vám dá víc :_)

zuzana2599
30.06.2018 5 z 5

Ne krásný, ale překrásný román !! Pro mě to je knižní překvapení, vůbec jsem nečekala, že držím v rukou takový poklad. Tentokrát jsem četla pomalu, každou stránku jsem si užila a pak přišel konec... a já musela pro kapesník.
Je to příběh, který James vypráví své dceři prostřednictvím knihy, kterou píše, příběh nejen o lásce, přátelství, ale i o odpuštění a smrti.
Žij, dokud to jde - kniha, která zůstane ve vašich myšlenkách !

Brambor333
28.06.2018 5 z 5

Musím přiznat, že jsem čekala obyčejný, oddechový a romantický příběh, ale knížka měla velkou hloubku.
Vřele doporučuji.

Helča17
19.06.2018 5 z 5

Nečekaně krásný příběh, nepředvídatelný. Překvapil, dojal, líbil se. Pro mě úplně nová autorka a moc ráda si od ní ještě něco přečtu.

přátelství láska nemoci hledání smyslu života otcovství

2018  75%Žij, dokud to jde
2019  76%Málo času na život

Kniha Žij, dokud to jde je v