Židovské město pražské na vedutách, fotografiích a pohlednicích

Židovské město pražské na vedutách, fotografiích a pohlednicích https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262758/bmid_zidovske-mesto-prazske-na-vedutach--262758.jpg 5 3 1

Vyjímečná publikce, soustřeďující dosud nevídaný soubor fotografií, který umožňuje nahlédnout nejen několik bizarních zákoutí. Asi poprvé můžeme na jejích stránkách virtuálně procházet zaniklým světem ulic, uliček, průchodů a vnitrobloků páté pražské čtvrti, zkrátka celým labyrintem starého Židovského města. V knize je otištěno přes 700 obrázků ( ! ). Fotografie jsou uspořádány po jednotlivých blocích a v nich ulici za ulicí, na konci je řada užitečných tabulek a konkordancí (seznam ulic s českými i dobovými názvy, seznam domů páté čtvrti podle popisných čísel, seznam domů nové zástavby podle popisných čísel včetně jmen architektů a stavitelů a seznam domů z území Starého Města pojatých do publikace. Hlavní bohatství postřehů a informací k topografii a dějinám Josefova je obsaženo v rozsáhlých popiskách k fotografiím, na kterých se podíleli všichni spoluautoři( Bečková, Pařík, Lukeš).... celý text

Daydreamer
17.12.2015 5 z 5

V popisu knihy je velmi výstižně řečeno vše podstatné, takže bych se pouze opakoval. Mohu jen potvrdit, že se jedná o zcela mimořádnou publikaci, ke které se s chutí vracím. Jednoznačně doporučuji.
A samozřejmě doporučím i další vynikající publikaci ze stejného nakladatelství - Praha na dobových pohlednicích 1886-1930.

Praha Josefov, Židovské město (Praha) stará Praha asanace dobové, historické fotografie

Edmund Orián
česká, 1933
2003  100%Židovské město pražské na vedutách, fotografiích a pohlednicích
1998  100%Praha na dobových pohlednicích 1886-1930
2017  0%Zborov 2. července 1917 - Den zrodu armády

Kniha Židovské město pražské na vedutách, fotografiích a pohlednicích je v