Praha na dobových pohlednicích 1886-1930

Praha na dobových pohlednicích 1886-1930 https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262354/bmid_praha-na-dobovych-pohlednicich-1886-262354.jpg 5 4 1

Praha přelomu 19. a 20. století (1886-1930) zachycená prostřednictvím pohlednic, na nichž jsou reprodukovány staré fotografie, obrazy, kresby nebo grafické listy. Úvod knihy líčí vznik a vývoj fenoménu poštovní pohlednice, přičemž za její zlatý věk označuje období let 1898 až 1914. Těžištěm publikace je výběr pohlednic z přelomu 19. a 20. století a jejich zařazení podle zobrazených pražských lokalit. Nabízejí se nám tak dobové pohledy na Hradčany, Malou Stranu, Staré Město s Josefovem, Nové Město s Vyšehradem. Mnoho pohledů zachycuje památky, které již dnes neexistují. Pohlednice se tak staly cenným dokladem o podobě staré Prahy, často z doby před asanací města. Kratší texty u pohlednic obsahují popis a historii zobrazeného objektu nebo místa.... celý text

Daydreamer
20.11.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Bez jakékoliv nadsázky. Za vyšší cenu(pokud ovšem někde titul seženete), dostanete do ruky mimořádnou publikaci, jejíž kouzlo nespočívá pouze v několika stech uveřejněných pohlednicích, ale právě tak i v textech, které jednotlivé pohlednice doprovázejí. Pokud vás zajímá historie jednotlivých zobrazených lokalit a nezřídka i poutavé zajímavosti, dostanete vždy perfektní kombinaci příslušného snímku a souboru informací, ke snímku náležejících.
Mimochodem: jedním z autorů je i PhDr. Kateřina Bečková, autorka celé řady vynikajících publikací o staré Praze, poskytujících podobný obrázek o historii našeho hlavního města.
Knihu rozhodně doporučuji.

Praha Malá Strana (Praha) stará Praha dobové, historické pohlednice